shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

18-ročnému Špankovičovi dopomohla do reprezentácie aj EUHL

Hokejovú reprezentáciu do 20 rokov posilnil na Turnaji štyroch krajín aj Adam Špankovič, junior z Dukly Trenčín. Mladý krídelník v ostatnej sezóne súčasne pôsobil i v EUHL (Európska univerzitná hokejová liga), čo sa podpísalo pod agresívnejšiu hru, väčšiu bojovnosť či cieľavedomosť.

EUHL ponúka možnosť hrať vysokoškolákom, pričom v tíme môže pôsobiť i obmedzený počet hráčov z juniorských mužstiev. Možnosť pôsobiť v dvoch súťažiach súčasne využil i útočník trenčianskej juniorky Adam Špankovič, keď sa tréneri dvoch celkov dohodli na takejto forme  spolupráce. PB_15-04-09_U20-SVK-RUS_0183Tradične dobrú prácu odviedla práve Dukla, ktorá to s mládežou jednoducho vie. Po minuloročnom majstrovskom úspechu starších žiakov, dorastu a juniorov, sa tento scenár opakoval a hráči všetkých troch kategórií si znova vybojovali zlato a siahli na majstrovskú trofej. Špankovič začal trénovať aj s univerzitným tímom Gladiators Trenčín, za ktoré i niekoľkokrát nastúpil. Na ľade sa tak postavil tvárou v tvár i hráčom o niekoľko rokov starším, obavy však nemusel mať pred najstarším účastníkom EUHL Tomášom Volekom (29), ktorý bol jeho spoluhráč. „Práve to, že sa na ľade nestretol s rovesníkmi, ho prinútilo hrať silnejšie, nebáť sa a určite sa to podpísalo i pod jeho sebavedomie. Niektorí by boli možno opatrní a ustráchaní, ale Adam to bral zjavne ako výzvu,“ vyjadril sa tréner Gladiators Trenčín Marián Smerčiak. Mladý hráč tak mohol naviazať na cenné skúsenosti získané z Dukly Trenčín a zlepšovať sa i každým jedným tréningom či zápasom s Gladiátormi. „V posledných zápasoch, ktoré za nás odohral, bol jeho herný prejav oveľa vyzretejší,“ pokračoval Smerčiak. Špankovičove napredovanie a šikovnosť na ľade neunikla ani reprezentačnému trénerovi Ernestovi Bokrošovi, ktorý ho pred dvomi mesiacmi zaradil do nominácie na Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov. „Adam je veľký talent a sme radi že mohol nastúpiť za naše mužstvo. Takýto hráči majú u nás vždy dvere otvorené. Nábor vlastne ešte stále trvá a každý záujemca, ktorý chce hrať hokej alebo študovať na CityU/VŠM, sa k nám ešte stále môže prihlásiť,“ vyslovil manažér Gladiátorov Lukáš Frývaldský.

Spomínaný hráč pred niekoľkými dňami úspešne ukončil strednú školu a v štúdiu sa chystá pokračovať. Dres ktorého tímu oblečie v najbližšej sezóne je zatiaľ neznáme.

autor: Jana Danková