Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Slávia deklasovala Akademiky!

Po čtyřech zápasech bez bodového zisku se plzeňští Akademici představili, v posledním utkání celé sezóny, před domácím publikem – proti STU Slavia Bratislava. A chystali se tuto nelichotivou sérii zlomit. Po nadějně vypadající první třetině však dobře rozehrané utkání ztratili a podlehli hostům ze Slovenska vysoko 3:9.

Nadšení domácích hráčů a fanoušků zchladil již v 6. minutě Vystavil, když při vyloučení Šimána přetavil přesilovou hru v první gól zápasu. Plzeňský útočník Šimán toho během první třetiny stihl ale daleko víc. Po trestu za nedovolené bránění dokázal o tři minuty později, po přihrávkách Radoucha a Děkana srovnat stav skóre a následně se střelci obou úvodních branek potkali ve středovém kruhu, aby si vysvětlili rozdílné názory boxerským způsobem. Výživnou první třetinu uzavřel půl minuty před koncem svou brankou Sýkora a poslal Plzeňské do vedení.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté a to hlavně díky Andreji Gráčikovi, který během sedmi minut a třiceti sekund stihl vstřelit čistý hattrick a otočit tak skóre na 4:2 z pohledu Bratislavské Slávie. Vývoj utkání těžce nesl domácí Němec a v polovině zápasu byl hlavním arbitrem předčasně vykázán do sprch. Do konce třetiny vstřelil slovenský tým ještě jednu branku a zvýšil tak na rozdíl tří gólů.

Nepovedené druhé dějství se Západočeši snažili hodit za hlavu, ale nervozita a frustrace z vývoje utkání jim vyloženě svazovala ruce. Nikdy z hráčů se nechtěl z letošní sezónou a po celý zápas výborně fandícími fanoušky rozloučit domácí porážkou. Na v pohodě a v klidu hrající hosty však Akademici v každém souboji ztráceli pověstný krok a závěr utkání se odvíjel podle not lépe hrajícího týmu ze slovenské metropole. Po brankách Minárika a Kandy dovršil hattrick Štefan Vystavil, a když se o chvíli později trefil i jeho bratr Šimon, svítilo na světelné tabuli nelichotivé skóre 2:9. Za domácí stihl již jen korigovat svou druhou brankou Šimán. Početná enkláva hostujících fanoušků se tak mohla radovat ze zaslouženého vítězství.

Akademici zakončili svou premiérovou sezónu v EUHL vysokou porážkou, avšak během celého roku prokazovali, že je potřeba s nimi v dalších letech počítat a že jsou schopni předvádět konkurence schopný hokej i proti nejlepším týmům v soutěži.

Akademici Plzeň – STU Slavia Bratislava 3:9 (2:1, 0:4, 1:4)

Vyloučení 7:9, navíc Němec (Plzeň) 10 min a do konce zápasu, Využití: 1:1, V oslabení 0:1,

Plzeň: Šimůnková (Smejkal) – Charvát, Brand, Blumentrit, Radouch, Děkan, Linhart – Franěk, Dušek, Štelcich, Šimán, Faschingbauer, Svoboda, Sýkora, Kodýtek, Němec, Ingriš, Fiala, Fišer

STU: Snopek (od 21. minuty Porubský) – Antal, Potkany, Rendek, Ketner, Štefánik, Galko – Hubek, Vystavil Šimon, Minárik, Kanda, Hajduk, Vystavil Štefan, Gráčik, Horvath, Mičúch