Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Králi nedokázali udržať dvoj gólový náskok

Bratislava, 5.11. 2017 hosťoval na štadióne Ondreja Nepelu domáci tím Paneuropa Kings jedného zo svojich českých rivalov HC Masaryk Brno. Zápas bol plný prekvapení, keďže sa o samotnom výsledku rozhodlo až v sérií samostatných nájazdov.

Paneuropa KINGS – HC Masaryk Brno

3:4 (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0) po s.n. (0:1)

Góly a asistencie: 7. Szabo (Galis, Pribula), 26. Mašlanka (Kundrat, Galis), 27. Halabrin (Fabo, Szabo) – 13. Čtvrtníček (Bustin, Brzobohatý), 30. Bustin (Heža, Čtvrtníček), 31. Vlašín (Maršálek)

Vylúčenia: 2:3 (v 31 minúte Pribula osobný trest – 10 minút)

Počet striel:34:28

Rozhodcovia:Michal Orolín, Richard Michna, Filip Crman,

Paneuropa KINGS: Kolossov, Bohuš – Pribula, Tarabík, Ketner, Naumov, Bílik, Záviš, Szucs, Šotek – Mašlanka, Kundrát, Galis, Szabo,Halabrin, Fabo, Podgorski, Ligas, Krivoš, Hubek, Takáč, Čechovič

HC Masaryk Brno: Golasowski, Holub – Šdák, Vlček, Kosorin, Maršálek, Grygera, Grman, Pernický, Kučera, Bustin, Brzobohatý, Čtvrtníček, Račický, Vlašín, Urban, Blahunek, Matov, Biolek, Nohel, Florek, Heža

Úvodné minúty stretnutia priniesli nečakane otvorený hokej. Domáci zakladali útoky avšak bez úspechu. Hostia neprestajne bránili modrú čiaru. Až do momentu, keď si králi zahrali svoju prvú presilovú hru. Krátko pred skončením v 7. minúte po uvoľnení hráča z tímu Paneuropa Kings Petra Galisa a jeho úspešnej prihrávke Patrikovi Szabovi, ktorý sa následne zaslúžil o prvý gól tohto stretnutia.
Presilovú hru si zahrali aj hostia z Brna. Následne sa v 13. minúte usadili v útočnom pásme. Prihrávka Petra Bustina z poza brány hráčovi J. Čvrtníčkovi, ktorý následne skóroval. Stav stretnutia je vyrovnaný 1:1.
Paneuropa Kings - Masaryk University
V druhej tretine sa oba tímy snažili otočiť stav vo svoj prospech.
Zmena nastala v 5. minúte pri spolupráci hráčov z tímu Paneuropa Kings Galisa s Kundrátom pri mantineli, ktorá skončila priamou prihrávkou na voľného Mašlanku pred bránou, ktorý sa zaslúžil o vedenie domáceho mužstva.
V 7. minúte sa králi dostávajú do dvojgólového vedenie, keď Halabrin z pomedzi nohy brankára strelil gól za asistencie Faba.
v 9. minúte inkasovali domáci kontaktný gól, o ktorý sa postaral tečovaním hráč J. Čvrtníčka. O minútu neskôr padol vyrovnávajúci gól na 3:3. Dokonca tretiny nepadol ďalší gól.
To sa však nezmenilo ani v poslednej tretine. Mohli sme vidieť akčný hokej z oboch strán. Stav ostal nezmenený 3:3.

Nasledovala krátka pauza a 5 minútové predĺženie s troma hráčmi. Stav sa však nezmenil. Séria samostatných nájazdov skončila víťazstvom hostí, keď hráč Vlašín z tímu HC Masaryk Brno, strelil gól.

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS):
Na začiatku sme skórovali, potom nám trošku odišiel drive, tzv. väčšie chcenie, väčší dôraz. Súper sa dostal do zápasu, čo vyústilo i gólom na 1:1. Dlho sa stav nezmenil až napokon v druhej tretine, ktorej priebeh bol lepši, čo sa odzrkadlilo dvoma gólmi v rýchlom slede na 3:1. Našou nedisciplinovanosťou až takým prehnaným pobláznením sme si mysleli, že tie góly padnú samé. Napokon súper vyrovnal na 3:3, čo sa nieslo až do nájazdov. Dnes sme bohužiaľ nemali šťastie. Chalanom nemám čo vytknúť. Musíme sa naučiť zvládať zápasy ktoré sú náročné po taktickej stránke.

Tréner Ludek Stehlik (HC Masaryk Brno):
S výsledkom sme spokojný, počas zápasu bol súper lepší, hrali výborne. Našťastie sa nám podarilo skórovať z ničoho nič. Ďalší bod sme získali v nájazdoch.