Bystričania rozdrvili súpera, STU-čke uštedrili 14 kúskov

Hráči UMB Banská Bystrica si zo súťažného, ligového zápasu, urobili poriadnu exhibíciu! STU-čku, pre ktorú to bol úvodný zápas sezóny, nešetrili a svojou spŕškou gólov si u nich vynútili striedanie brankárov. Počas 60-ich minút hry vyberali bratislavskí brankári puk spoza svojho chrbta presne štrnásťkrát! Nielen, že sa UMB posunula o pár priečok vyššie v celkovej tabuľke, ale predovšetkým jednotliví hráči si vo veľkom prilepšili v rámci kanadského bodovania.

HK Slávia STU – UMB Banská Bystrica 1:14 (0:4, 0:6, 1:4)

Góly a asistencie: 53. Goga (Vystavil, Majerčík) – 6. Mendel (Kasanický, Primus), 11. Indrych (Žáčik, Rajčan), 13. Maliňák (Ramaj, Rajčan), 16. Málus (Tenkel, Maliňák), 24. Kasanický (Indrych, Kandra), 27. Tenkel (Janečko), 35. Mendel (Mančák), 37. Indrych (Ferleťjak, Žáčik), 39. Mendel (Kasanický), 40. Málus (Maliňák, Indrych), 44. Žáčik (Indrych, Ferleťjak), 46. Janečko (Kamzík, Kováčik), 51. Mančák (Mandel, Primus), 59. Kamzík (Ramaj)

Vylúčení: 7:4 na dve minúty, presilové hry: 0:3, oslabenia: 0:0, počet striel: 29:40

Rozhodovali: V. Goga – D. Kristian, T. Regec

HK Slávia STU: Ilko (34. Korduliak) – Bubica, Goga, Gráčik, Harakaľ, Kontura, Majerčík, Minárik, Potkány, Rendek, Sabaka, Schlentc, Hajduk, Horváth, Kanda, Sochor, Vystavil, Galko, Schmidt

UMB Banská Bystrica: Likavčan – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Žáčik, Indrych, Janečko, Ferleťjak

Stretnutie odštartovali domáci hrou v početnom oslabení, čo UMB okamžite využila. Mendel poslal svoj tím do vedenia a hoci si presilovú hru zahrala i STU, vyrovnanie stavu sa nekonalo. Ba práve naopak – o niekoľko minút pridal presný zásah Indrych, o dve minúty Maliňák, ktorý tiež skóroval v početnej výhode. Úvodnú časť ukončil gólom Málus, čo znamenalo, že vysokoškoláci z Bystrice sa mohli pobrať do šatne s úsmevom a hlavne pokojom. Naopak domáci celok mal pred sebou náročnú úlohu – spojiť sily, nevzdať sa a súpera potrápiť.

Napokon sa ale opak stal skutočnosťou – znova skórovali iba Bystričania. Kasanický a Tenkel prekonali Ilka a práve gól druhého menovaného strelca znamenal striedanie brankárov na domácej strane. Medzi tri žrde sa postavil Korduliak, no ani ten svoj tím nespasil. Málus, Indrych a Mandel – dokonca dvakrát, prekonali i striedajúceho gólmana a stav 10:0 v prospech UMB po dvoch častiach hry vravel za všetko.

Hosťom spomínaný stav zápasu zjavne nestačil a namiesto len dohrávania hry, ktoré by zvolilo nejedno mužstvo, bojovali ďalej a svojho súpera nešetrili. Hráči STU-čky si zachovali relatívne chladné hlavy, nevyhľadávali osobné šarvátky a s pokorou prijímali nelichotivé dianie na ľade. V záverečnej 20-minútovke zvýšili Bystričania vedenie ešte štyrikrát, na domácej strane strelil v 53. minúte aspoň symbolický gól Goga.

Tím UMB Banská Bystrica sa po tomto zápase vyšplhal na druhé miesto v priebežnej tabuľke, v rámci kanadského bodovania si polepšilo mnoho hráčov – až 6 Bystričanov sa momentálne nachádza v top 12 v rámci celej EUHL.

Hlasy trénerov:

Anton Zmajkovič (tréner STU): „Otázny štart nášho mužstva počas leta, posun v príprave, odchod šiestich výborných hráčov z klubu a opačný protipól na strane UMB rozhodol. Je úvod, popracujeme na zmene a musíme byť schopní skvalitniť všetko, kde sme zlyhali.“

Lukáš Opáth (tréner UMB): „Celý zápas nám vyšiel tak, ako sme si predstavovali a mali sme ho pod kontrolou. Som rád, že chalani hrali zodpovedne celých 60 minút bez ohľadu na stav. Nechceli sme inkasovať, ale gól nevyplynul z nezodpovednosti a to som rád. Ukázalo sa, že mužstvo napreduje a musím ho pochváliť.“

autor: Janka Danková