Základní část uzavřeli Shields porážkou

UNIČOV – I přes slibný začátek si Shields v posledním zápase základní části European University Hockey League (EUHL) nedokázali poradit s hostující Krynicí. Oba týmy se ještě utkají ve skupině o zbývající dvě místa zajišťující play off.

University Shields Olomouc – Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój 4:7 (1:3, 2:4, 4:7)

University Shields Olomouc: Pospíšil (Horváth) – Janků, Kropáč, Tománek, Svozílek, Murla, Kutáč – Janošek, Husták, Nevřela, Cach, Seigel, Beier, Kuncek, Matuška, Horák, Palička

Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój: Kondrashov (Romanov) – Lomaev, Chikida, Alferov – Polinin, Shalamov, Kharlapov. Pichuiev, Dudkiewicz, Emelianov, Podolianiuk, Morozov

Rozhodčí: Sedlák – Navrátil, Laromy

Vyloučení: 6:8 (v minutách 12:16)

Góly a asistence: 02:29 Husták (Horák, Tománek), 27:42 Murla (Janošek), 53:17 Matuška (Cach), 56:35 Kuncel (Kropáč) – 15:55 Alferov (Shalamov), 17:15 Shalamov, 17:43 Polinin (Dudkiewicz), 35:37 Alferov (Dudkiewicz), 42:52 Pichuiev (Dudkiewicz), 55:12 Dudkiewicz (Emelianov), 56:06 Pichuiev (Lomaev)

Zápas začal svižným tempem a hned ve druhé minutě si mohli domácí zkusit přesilovku pět na tři. Tu také proměnili, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Husták – 1:0. Obdržená branka jako kdyby hostující tým probrala z dlouhé cesty do Uničova. Krynica postupně převzala otěže zápasu, což se promítlo i na skóre první třetiny. Po ubráněném oslabení se hosté čtyři minuty před koncem třetiny vrhli do útoku a v krátkém časovém rozestupu se postupně trefili Alferov, Shalamov a Polinin – 1:3.

Domácí nastoupili do prostřední části viditelně odhodláni překlopit výsledek opět na svoji stranu. A první krok k tomu udělal Murla, který střelou tahem nedal hostujícímu brankáři Kondrashovovi šanci – 2:3. Hra se po snížení zklidnila. Ani jeden z týmů si nevytvořil výraznější šanci, až zklidněné vody rozvířil opět Alferov, který tak navýšil vedení hostů – 2:4. Nic jiného se do konce druhé třetiny již nestalo.

Třetí třetina začala pro domácí University Shields Olomouc nevyužitou přesilovou hrou, po které udeřili opět hosté, když se prosadil Pichuiev – 2:5. Následoval dlouhý a drtivý tlak Krynice, který ale Shields s brankářem Pospíšilem v čele ubránili a ještě si vypracovali samostatný únik dvou na brankáře, který ale zahodili. Po další klidnější pasáži se prosadil domácí Matuška, který dorazil puk, který hostující brankář po střele Cacha neudržel – 3:5. Veškeré naděje olomouckým vzala další zvládnutá přesilovka vedoucího mužstva, kterou po rychlé kombinaci proměnil Dudkiewicz – 3:6. Velmi podobnou souhru ukázali hosté ještě jednou, kdy se podruhé prosadil Pichuiev – 3:7. Konečnou podobnu skóre završil domácí tým. Po přečíslení tři na jednoho se do statistik zapsal Kuncek – 4:7.

Velmi důležitý zápas s výhledem do nadstavbové části lépe zvládli hosté. Rozhodujícím faktorem byly přesilové hry, ze kterých Krynica vstřelila čtyři branky, kdežto domácí Shields pouze jednu. Oba týmy se střetnou tentokrát na polské půdě a půjde o hodně.

TEXT + FOTO: Martin Michálek