shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Základná časť ukončená, brány play-off sa otvárajú

Zápasom, v ktorom hráči Plzne privítali na svojom ľade bojovníkov z STU, sa ukončila základná časť. Po celkovo 72 stretnutiach tak poznáme víťaza základnej časti, ktorý podobne ako ten, ktorý obsadil druhú priečku, postupuje automaticky do semifinále. Priamy postup sa tento raz týka minuloročných finalistov a síce hráčov UK Praha a Paneuropy Kings.

Naopak mužstvá, ktoré skončili na 3. – 6. mieste sa budú musieť pobiť o svoj ďalší postup. Vo štvrťfinále, ktoré sa odohrá na jeden víťazný zápas, sa tak stretnú nasledujúce tímy:

UMB Banská Bystrica – UTB Zlín

HK Slávia STU Bratislava – Gladiators Trenčín

Výhodu domáceho prostredia majú tie mužstvá, ktoré sa umiestnili v tabuľke po základnej časti na vyššej priečke, teda v tomto prípade UMB a STU.

Hráčom Prahy sa podobne ako minulý rok podarilo vyhrať základnú časť, pred druhými Kings majú 5-bodový náskok. Aj vďaka tomu, že vo svojom poslednom zápase proti STU remízovali, sa môžu popýšiť skutočnosťou, že na domácom ľade neboli nikým prekonaní.

Tímy, ktoré skončili na 7. – 9. mieste, sa musia so súťažou pre tento rok rozlúčiť. Bojovníci z Plzne, Diplomati a aj jediní zástupcovia Rakúska tak môžu už len držať palce svojím doterajším rivalom.