Vyhrocené utkání zvládli Medvědi a vítězí popáté v řadě!

B r n o – V neuvěřitelně vyrovnaném duelu dokázala Masaryčka obrátit jeho vývoj ve druhé třetině. Díky brankám obránců Jakuba Kučery a Davida Polesného šli domácí do vedení 2:1. V závěru třetí třetiny se prosadil Tomáš Račický a následně opustili hostující hráči ledovou plochu a rozhodčí byl nucen ukončit utkání.

HC MASARYK UNIVERSITY – DIPLOMATS PRESSBURG 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky:   27. Kučera (Grman, Račický), 33. Polesný (Bustin, Čtvrtníček), 59. Račický (Vlašín, Grygera) – 15. Loydl (Brincko, Kalináč)

Rozhodčí: Antonín – Vašíček, Král‘

Vyloučení: 5:9

Střely na branku: 31:20

Průběh utkání: 0:1, 3:1

Sestavy:

HC Masaryk University: Tichon – Polesný, Šidák, Grman, Kučera, Grygera, Kosorin, Maršálek, Pernický – Bustin, Matov, Čtvrtníček, Florek, Vlašín, Račický, Urban, Brzobohatý, Vaverka, Heža, Pavel, Pěška

Diplomats Pressburg: Neumann – Múčka, Rutkovský, Loydl, Brincko, Michalička, Šimičák – Šimonič, Kalináč, Šoltís, Winkler, Mucha, Kraus, Hajský, Kojda, Janos

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně a ohrožovali branku Neumanna. Ke zvýšení tlaku jim dopomohla i přesilová hra z šesté minuty, ale veškeré snahy o otevření skóre zůstaly neproměněny. Před polovinou třetiny začali přebírat otěže utkání hosté, k čemuž jim dopomohli i zbytečné fauly domácích. I v oslabení však dokázala Masaryčka zahrozit. Po nepovedené rozehrávce hostí se před prázdnou brankou octnul Jiří Čtvrtníček, ale přestřelil Neumannovu svatyni. Obratem hosté otevřeli skóre. Na levém kruhu napřáhl Jakub Loydl a přesnou ranou prostřelil Tichona, který měl zakrytý výhled. Právě Tichon se stal klíčovým mužem závěrečných minut, kdy vychytal několik nebezpečných průniků hostí a po prvním dějství tak vedli hosté o jednu branku.

Ve druhé třetině vletěla Masaryčka na svého soupeře skutečně ve velkém stylu. Hned po necelé minutě se tlačil z pravé strany před brankáře Bustin a Matov, ale ani dvojice z první formace MUNI nepřekonala Neumanna. Zvýšena aktivita domácích přinesla své ovoce, při vyloučení Brincka se ke střele na modré čáře dostal Grman a Neumannem vyražený puk uklidil do sítě  Jakub Kučera. Masaryčka neměla dost a o pět minut později šla do vedení. V přesilové hře se ke střele dostal David Polesný, jehož první ránu zastavil obránce Diplomats, ale následnou dorážku zastavila až síť hostující klece. V závěru třetiny mohli domácí využít přesilovku pěti proti třem, ale trojice střel Kosorina si cestu do sítě nenašla. Druhá třetina končila za stavu 2:1.

Druhou branku Masaryčky vsítil David Polesný. Foto: Tomáš Paulík

Hned na začátku třetí periody mohl zvýšit Heža, nicméně před odkrytou klecí nezamířil přesně a branku přestřelil. Podobně si počínal i Jan Pavel, který si stahovačkou prohodil obránce a rozezvučel tvrzené sklo za brankou. Velkou šanci na definitivní pojistku výhry mohl přidat Čtvrtníček, ale Neumann utěsnil prostor u pravé tyče. Velkou šanci na srovnání měl Šoltís, ale jeho brejk Tichon dokázal vytěsnit. Klíčový moment třetí třetiny se stal v čase 58:04, když střelu Vlašína tečoval Tomáš Račický. Neumann vyrazil puk před sebe a druhý jmenovaný jej uklidil do sítě. Po této brance se hostující hokejisté sebrali a opustili hrací plochu. Po nařízené dvouminutové pauze se hosté nevrátili na hrací plochu a hlavní rozhodčí Antonín byl nucen ukončit zápas.