Vyhrocené utkání Engineers ztratili v posledních sekundách. O výhře Trenčína rozhodly nájezdy

Po dvou prohrách v prodloužení s Brnem a Plzní se hráčům Engineers znovu nepovedlo dotáhnout slibně rozjetý zápas s Trenčínem do vítězného konce. Bojovalo se až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šikovnější hosté. Z vyhroceného zápasu s více než dvaceti vyloučeními tak berou domácí opět pouze bod. Více si jich snad odvezou z Brna, kde se v úterý 20. listopadu utkají již podruhé s HC Masaryk University.

Engineers Prague – Gladiators Trenčín 5:6sn (2:0, 2:3, 1:2)

Góly a asistence: 11. Suda (Hyršl) 15. Ujfaluši (Sem), 20. Outrata (Ujfaluši), 23. Urbančík, 46. Suda (Outrata) – 21. Marian (Habšuda) 37. Berák (Hegyi), 38. Trenčan (Staňo), 52. Huňa (Habšuda, Staňo), 59. Hegyi (Habšuda, Huňa)

Střely: 31 – 24

Využití: 3 – 2

Vyloučení: 11 – 12

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) – Sem, Janásek, Spurný, Zilcher, Sedliský, Vostracký, Herna – Outrata, Ujfaluši, Adámek, Suda, Urbančík, Hyršl, Němec, Hlaváč, Heža, Bazgier, Kadlec, Dudák, Brandejs

Gladiators Trenčín: Kostelný (Páleš) – Huňa, Suzakov, Klokov, Trenčan, Porubský, Jánoš, Berák – Habšuda, Božik, Kopecký, Šimko, Matejka, Hegyi, Osvald, Madový, Staňo, Mečiar, Marian, Kudlej, Balaj

Před zápasem na tom byly papírově oba týmy stejně, na svém kontě totiž měly osm bodů ze čtyř odehraných zápasů. Ten pátý se nesl ve znamení častých přerušování a mnoha vyloučení, za která mohly, hlavně ke konci, i strkanice a potyčky. Inženýrům bohužel opět nevyšel závěr utkání a ledovou plochu opouštěli s posmutnělými výrazy..
A to to vypadalo tak slibně! Úvodní třetina byla bojovná, dravá, rychlá. A to i přes to, že do její poloviny se téměř vůbec nestřílelo ani na jedné straně. V 10. minutě získali Inženýři přesilovku, ale moc dlouho si ji neužili. Téměř hned po vyloučení jednoho z Gladiátorů odešel na trestnou lavici i Heža. Ve hře čtyři na čtyři zprvu útočili hosté, jejichž tlaku ale Příhoda v bráně odolal. Po jeho zásahu se hra otočila a domácí se radovali z prvního gólu, o který se postaral střelec po nádherné akci hodné Zlaté helmy Martin Suda, který s Adamem Hyršlem zamotal obranu Trenčína jako na Matějské pouti. Kvůli vyloučení dalšího z Inženýrů se chvíli hrálo tři na čtyři, pak čtyři na pět.. Následného vyloučení Slováků Engineers řádně využili! Po vhazování před inženýrskou bránou si puk vybojovali domácí a Petr Ujfaluši spěchal s pukem od Davida Sema přes celé hřiště až k brance Trenčína a střelou do šibenice přidal druhý gól! Stav 2:0 setrval už do konce třetiny.
Druhou třetinu začali Engineers v oslabení, to ale vůbec nevadilo. Po dobrém napadání Ujfalušiho udělal obrovskou chybu hostující brankář, puk se dostal před branku, kde už měl Vojtěch Outrata jednoduchou práci a zavěsil do prázdné. Minutu na to se ale poprvé ozvali i Gladiátoři, kteří snížili stav na 3:1 v oslabení díky střele Mariana od modré. Vyhrocená hra, mnoho trestů, tvrdá ofenziva ze strany Engineers. Chvílemi vytvářeli domácí neuvěřitelný tlak na trenčínského gólmana a jedna šance střídala druhou. To vyvrcholilo samostatnou akcí Vojtěcha Urbančíka, který krásnou střelou do růžku vymetl pavučiny v brance a poslal domácí do vedení 4:1. Gladiators ale poté využili přesilovky, nejprve Berák přidal na slovenské konto druhý gól po velmi šťastném odrazu, kdy se jeho přihrávka odrazila od brusle domácího obránce a skončila k údivu všech až za Příhodou. O chvíli později, minutu před koncem, hosté ještě stihli snížit na 4:3, když si domácí obrana nerozebrala dobře hráče a nechala dorážet volného Trenčana.
Na začátku třetí třetiny putoval na trestnou lavici jeden z Gladiátorů po faulu na kapitána Sema. Engineers faul potrestali pátým gólem! Ve hře pět na čtyři Outrata rychle našel Sudu a ten se střelou z voleje nemýlil. Osm minut před koncem zápasu snížili Gladiators na 5:4. Celkové napětí vygradovalo pět minut před  koncem, kdy se situace na ledě přiostřila a došlo na strkanici, do které se zapojila i gladiátorská střídačka. V samotném závěru se domácím nepodařilo vedení udržet. Trenčín odvolal brankáře a jeho snaha se vyplatila, pár vteřin před koncem vyrovnal z dorážky Hegyi.
Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu přišly samostatné nájezdy. Šikovnější v nich byli hosté, takže domácí Engineers nakonec brali pouze bod. Je to škoda vzhledem k průběhu zápasu a několika vedení. I tak moc děkujeme kotli a dalším fanouškům za podporu!
Sladká pomsta může přijít už na začátku prosince, kdy Engineers odjedou na Slovensko a odehrají zápas jak s Gladiators Trenčín, tak s UMB Hockey Team Bánská Bystrica. Ještě předtím se ale vydají do Brna, kde již podruhé změří síly s HC Masaryk University, a do Českých Budějovic za Black Dogs Budweis. Znovu na domácí Hvězdě se Engineers utkají 8. prosince s HOKIKLUB Budapest.