shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Víťaz EUHL účastníkom Moscow Games 2016

Moscow Games 2016 – unikátny medzinárodný festival univerzitného športu sa konal od 7. do 11. septembra v olympijskom parku Lužniky. UK Praha, ako prvý tím z EUHL sa predstavil na 3. ročníku Moscow Games 2016, v konkurencii 60 univerzít zo 16 krajín, kde sa súťažilo v rámci 9 športov.

Vlaňajšia sezóna bola pre UK Praha ako z veľkej knihy. Čo sa dalo vyhrať, sa UK-čke podarilo vyhrať. V polovici uplynulej sezóny prišla pre tímy EUHL motivácia naviac. Vedenie Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) vyhlásilo, že víťaz Sekeras Trophy pocestuje do Ruska reprezentovať EUHL a svoju “alma mater“ na Moscow Games 2016. Hráči UK Praha obhájili majstrovský titul a zabezpečili si svoju miestenku do Moskvy.

V metropole Ruska boli hráči UK Praha (CZE) a University St. Gallen (SUI) jedinými zahraničnými účastníkmi medzi domácimi ruskými družstvami. Tím pôsobiaci v EUHL bol jeden z hlavných favoritov hokejového turnaja. Napriek papierovým predpokladom UK Praha zostala pred bránami semifinále, kde rozhodovalo skóre. Pražania v základnej skupine zvíťazili 5:2 proti RANEPU Moscow, remizovali 3:3 proti MAI Moscow a jedinú prehru zaznamenali s neskorším víťazom turnaja GU Tambovská univerzita.

“Cíl v Moskvě byl určitě postup ze skupiny a pak se může stát cokoliv. To se nám bohužel nepovedlo. Ruská mužstva zde byla velmi silná a kvalitně připravená. Určitě nás to velmi mrzí, ale život jde dál a my už myslíme na další sezónu EUHL, která bude velmi kvalitní a bude obrovsky těžké titul obhájit. My uděláme vše pro to, aby se nám to podařilo.” povedal Daniel Fuks, tréner UK Praha po zápase s Tambowem.

Za touto výnimočnou možnosťou účasti víťaza EUHL na Moscow Games 2016 stojí spolupráca Európskej univerzitnej hokejovej asociácie (EUHA) s Asociáciou študentov a športu (ACMC) v Rusku.

zdroj: EUHL, FOTO: UK Praha

moscow-games_euhl_04

moscow-games_euhl_01