shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Vianočný turnaj priniesol hokej priamo na námestie

Na vianočných trhoch sa väčšinou dejú dve veci: hoduje a pije sa. Občas samozrejme nechýbajú koledy a zmes rôznych jazykov, keď sa náhodou dostanete do blízkosti turistov, ktorí si prišli užiť sviatočnú atmosféru Bratislavy. A čo sa tam dialo v stredu? V podstate to isté, len s rozdielom, že na ľadovej ploche pod vianočným stromčekom hokejisti z troch tímov EUHL z Bratislavy vystriedali korčuľujúcu sa verejnosť a od piatej, resp. od pol šiestej predvádzali pekný exhibičný hokej. To sa dialo v rámci Vianočného mini turnaja EUHL. Nebolo to však len o hokeji, ale aj o benefícii, keďže výťažok z predaja punču, o ktorý sa postarala Vysoká škola Mezinárodních a Veřejných vztahů Praha, poputuje pre Alianciu združení na ochranu zvierat.

O hokej sa zase postarali chalani z Diplomats Pressburg, Slavie STU a Paneuropa Kings. Prvý zápas si zahrali diplomati s technikmi a zo začiatku bolo jasné, že technici budú mať navrch. Diplomatom sa totiž z nejasného dôvodu nechcelo v obrane moc korčuľovať a tak nechali technikov, aby potešili divákov prvými dvoma gólmi. Diplomati si síce tiež strelili nejaký ten gól, no kadencia technikov bola nezastaviteľná a tak prehrali vysoko 11-4.

Po záverčnom hvizde rozhodcu diplomatov na ľade vystriedali hráči Paneuropa Kings. Tí s technikmi predviedli pekný a vyrovnaný zápas, no zároveň si hráči naplno uvedomili aj fakt, že exhibícia nie je o vážnosti. Aj preto diváci napríklad mohli vidieť, ako „bitku“ hráčov prišiel rozdeliť rozhodca, ktorý sa hneď na to pustil do hráča Paneuropa Kings a druhý krát ho položil na lopatky. Dobrá nálada pomaly prerastala v ešte lepšiu a po remíze v riadnom hracom čase museli hráči vymyslieť, ako prekonať súperovho brankára pri nájazdoch. Víťazný gól sa nakoniec podarilo streliť brankárovi STU, ktorý prekonal hráča v bráne Kings. No a výsledok? Technici vyhrali 6-5.

V podstate rovnaký priebeh nasledoval aj v poslednom zápase, v ktorom sa stretli paneurópania a diplomati. Technické parádičky potešili oko minimálne každého prihliadajúceho a nechýbala ani interakcia s divákmi a ich ratolesťami, ktoré mali možnosť vyskúšať si nájazdy na brankárov. Každopádne, zápas skončil vyrovnane 6-6, a pri záverečnom rozstrele sa viac darilo diplomatom, ktorí tak vyhrali 7-6.

Táto menšia udalosť, ktorá bola zorganizovaná vďaka pozitívnemu prístupu vedenia Starého mesta a hlavne snahe zúčastnených, tak dospela k úspešnému koncu. A neboli šťastní len ľudia, ktorí vytvorili skvelú atmosféru , ale aj zvieratká, pre ktoré sa vyzbierala pekná vianočná suma. Ako sa vraví, charakter človeka spoznáš podľa toho, ako sa správa k slabším a bezbranným. Tohtoročná sezóna sa tak úspešne zavŕšila a začiatok tej novej nás čaká už o pár týždňov, a to presnejšie 7. januára 2015, kedy sa na štadióne V. Dzurillu v bratislavskom Ružinove uskutnoční All stars zápas medzi výberom USA a Európy.

titul..