V Trenčíne tiekla krv, napriek tomu mali domáci úsmev na tvárach

Stretnutie medzi trenčianskymi Gladiátormi a hráčmi z UTB Zlín začalo na prvý pohľad celkom obyčajne. Napokon ho však sprevádzala krv a takmer 200 trestných minút. Po 60-ich minútach hry sa domáci radovali z výhry 6:2, pričom sa hneď dvakrát presadil Zemko, ktorý sa vrátil pod hrad Matúša Čáka.

CityU/TnUAD Gladiators – UTB Zlín 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly a asistencie: 14. Zemko (Broska), 17. Chmára (Markovič, Kuvík), 25. T. Jurenka (Chmára), 31. Okuliar (Zemko, Buliš), 41. Buliš, 50. Zemko (Kuvík) – 23. Vaněk (Blahuš, Krěnek), 51. Krěnek (Macharáček)

Vylúčení: 5:8 na dve minúty, navyše Porubský (Gladiators) 5+DKZ za napadnutie, Šulík (Gladiators) 5+DKZ za napadnutie zozadu, Nesrsta (Zlín) 10+DKZ+TH za nešportové správanie, Sedláček (Zlín) 10 za nešportové správanie, Vaněk (Zlín) 10+DKZ za nešportové správanie, presilové hry: 2:2, oslabenia: 1:0, počet striel: 38:32

Rozhodovali: M. Krist – P. Dzian, A. Jurčiak

CityU/TnUAD Gladiators: Gašparovič – Okuliar, Chmára, Kuvík, Pleško, Littva, T. Jurenka, Šulík, Volek, Markovič, Kandráč, Buliš, Zemko, Bednárik, Ďuriš, Broska, Borbély, P. Jurenka, Holko, Porubský

UTB Zlín: Kučera – Strojil, Blahuš, Čech, Vondruška, Lažek, Schaffer, Sedláček, Vaněk, Macharáček, Krěnek, Nesrsta, Foltýn

Hneď od úvodných minút sa museli Zlínčania brániť, kedy sa z tesnej blízkosti brankára snažil všetky streli nepríjemne dorážať Chmára. Následne oslabil svoj tím Nesrsta a Kučera tak znova musel byť v strehu, Trenčania vyvíjali nemalý tlak. Volek to vyskúšal z ľavého kruhu, hosťujúci brankár jeho strelu vyrazil. Od modrej pohrozil i Markovič, tiež však neúspešne. Prvý presný zásah prišiel v 14.minúte, keď z pravého kruhu otvoril gólové skóre Zemko. O tri minúty prekonal Čecha spomedzi kruhov Chmára a domáci tak v závere tretiny viedli 2:0. Upraviť skóre mohol však Vaněk, ktorý sa dostal do úniku, ale pozorného Gašparoviča neprekvapil.

Strednú  časť otvorili hostia, keď sa im v 23. minúte podarilo zásluhou práve Vaněka prekonať trenčianskeho gólmana spred bránky. Podobným spôsobom to skúšal i jeho spoluhráč Čech, tomu to už však nevyšlo podľa plánu.  Naopak z presného zásahu sa mohli tešiť Gladiátori, Timotej Jurenka zvýšil na 3:1. Tretí gól v zlínskej sieti domácich ešte väčšmi naštartoval, presný zásah pridal následne aj Okuliar. Druhá tretina bola tiež bohatá na vylúčenia, Porubskému bolo venovaných 5min+DKZ za napadnutie, ktoré sa však v skutočnosti vôbec neodohralo. Išlo, žiaľ, o chybnú komunikáciu rozhodcov a spomínaný hráč si to „odskákal“.

Tak ako druhú časť začali gólom Zlínčania, tú tretiu rovnakým spôsobom otvorili Trenčania, konkrétne Buliš poslal puk za Kučerov chrbát. Na tabuli tak svietilo už skóre 4:1 a mohlo by sa zdať, že domácim stačí dohrávať zápas, vsádzať na obranu. Ďalší gól do hosťujúcej siete ale pridal Okuliar a o niečo neskôr i Zemko po tom, ako sa dostal do úniku. Hráči zo Zlína zbrane neskladali a hoci boli ustavične vylučovaní, podarilo sa im ešte esteticky upraviť skóre na 6:2. Po 60-ich minútach hry sa tak z víťazstva tešili Gladiátori, úsmev však trošku chýbal Kuvíkovi, ktorý počas stretnutia utrpel tržnú ranu pri pravom oku.