V skvelom dueli remíza Diplomatov a Paneurópskych kráľov

Tento duel od začiatku sľuboval kvalitný hokej, nakoľko oba tímy mali veľkú chuť a taktiež potrebu vyhrať. Tento predpoklad sa naplnil a diváci v hokejovej hale v Petržalke mohli vidieť rýchly a agresívny hokej.

Diplomats Pressburg – Paneuropa Kings 5:5 (0:1, 4:0, 1:4)

Góly a asistencie:
Diplomats Pressburg: Matúš Mucha (Just, Kovácsik), Adam Podgorský (Winkler, Potičný), Norbert Hudcovský (Hegely), Igor Karaba 2x (Podgorský, Winkler)
Paneuropa Kings: Miroslav Bobocký (Aschenbrier), Rastislav Zvara 2x (Fabo, Aschenbrier), Boris Jankovský (Aschenbrier, Bajtoš), Jozef Fabo (Slovík, Kalina)

V prvej tretine ponúklo toto stretnutie vyrovnaný a svižný hokej. Na oboch stranách sme mohli vidieť dostatok šancí, na čo poukazuje aj strelecká bilancia prvej tretiny 12:9 v prospech Diplomatov. Napriek vyššiemu počtu striel sa však strelecky presadiť nedokázali. Podarilo sa to až paneurópanom ku koncu tretiny, kedy sa pred domácou bránou dokázali lepšie zorientovať a doraziť tak puk do brány súpera.

Do druhej tretiny vkorčuľovali Diplomati v početnej presile so snahou ju využiť, pričom však  ešte nevedeli, že o pár sekúnd sa ich šance zvýšia po súperovej hre vysokou hokejkou. Po nej si šiel na trestnú lavicu 4 minúty posedieť práve hráč hostí. Pri hre 5 proti 3 sa im tak po pár sekundách podarilo zrovnať skóre na 1:1. Diplomatom naďalej zostávali takmer 3 minúty do konca presilovky, čo sa im podarilo zužitkovať  – o minútu znovu premenili, tentokrát zvyšujúc na príjemnejších 2-1.

Hokej postupne získal na obrátkach a medzi oboma tímami bola citeľná hustá atmosféra. Rýchly hokej sa však v tejto tretine podpísal na únave hráčov tímu Paneurópy, ktorí si dokopy na trestnej lavici posedeli 12 minút. Napriek niekoľkým pekným šancám sa im však nepodarilo skórovať, čo nahralo na hokejky Diplomatom, ktorým sa do konca tretiny podarilo vsietiť dva ďalšie góly. Do šatne tak išli spokojne za stavu 4:1.

Posledná tretina začala raketovo rýchlo a v priebehu prvých 10 minút padlo do siete oboch brankárov dovedna 5 gólov. Prvý gól padol po tlaku paneurópanov do siete domácich. Diplomati však na seba nenechali dlho čakať a Karaba peknou strelou opäť znížil stav na 5:2. Nasledujúce tri góly však patrili Kings, nakoľko sa im podarilo presadiť sa v obrannom pásme Diplomatov. ktorým neposkytli takmer žiadny čas na protiútok. 10 minút pred koncom zápasu tak králi vyrovnali na 5:5.
Posledných 10 minút stretnutia bolo veľmi ťažkých pre domácich hráčov, ktorí museli odohrať dokopy 8 minút v oslabení o jedného, a v niektorých prípadoch aj o dvoch hráčov. Vďaka skvelej obrane a sympatickému výkonu brankára sa im však podarilo vzdorovať a zápas tak dotiahli do vyrovnaného konca.

Vyjadrenia trénerov:
Roman Varga, Diplomats Pressburg – „Z našej strany to bol výborný zápas, chalani na ľade nechali srdce. Až na pár individuálnych chýb sme hrali výbornú partiu. Konečne mám pocit, že tím je stabilizovaný a že chalani začali pracovať, zvýšili sme streleckú aktivitu. Máme aj jednu posilu, ktorá sa musí zapracovať, ale myslím že to bude dobre. Výborne sme odohrali oslabenia, najmä v poslednej tretine, no stále musíme zapracovať na tom, aby sme sa vyhýbali vylúčeniam.“

Ľudovít Jurínyi, Paneuropa Kings – „Z nášho pohľadu fantastické, dodržiavali sme taktické pokyny. Aj napriek tomu že sme boli v oklieštenej zostave hráči ukázali tímového ducha, a taktiež mali možnosť si zahrať hráči, ktorí bývajú menej často nasadzovaní. V druhej tretine sme hrali v oslabení 12 minút, čo súper aj značne využil. Do šatne sme šli trochu nervózni, no hráči do brankára tlačili a strielali, góly nám padli a nakoniec sa nám podarilo vyrovnať, čo je skvelé.“