V odvete Paneuropa porazila STU

V odvete bratislavského derby sa medzi Paneurópou Kings a Sláviou STU zrodilo víťazstvo kráľov v pomere 4:2. Hráči Paneurópskej vysokej školy tak odplatili súperovi novembrovú prehru 2:3.

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík – Kuták, Kalina, Hanák, Vojsovič, Švec, Zvara, Kovalčík, Szabó, Kubic, Pečimut, Mašlanka, Marušiak, Marek Simon, Bobocký, Tekáč, Šoltés, Slovík, Jankovský, Faktor

HK Slávia STU : Vymyslický (18. Snopek) – Černak, Galko, Štefánik, Ketner,Sabaka, Rendek – Gráčik,Vystavil Štefan, Hubek, Šatka, Kanda, Dvorštiak, Minárik, Hajduk, Goga, Pernický, Antal, Mader

Paneuropa Kings – Slávia STU 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 15. Slovík (Jankovský, Švec), 46. Marušiak (Orlík, Vojsović), 48. Marek Simon (Slovík), 58. Zvara (Szabó, Marušiak) – 19. Štefan Vystavil (Galko, Černak), 21. Šatka (Kanda, Goga)

Pred úvodným buly boli diváci svedkami milej udalosti. Zástupcovia Paneuropa Kings sa rozhodli pridať k Dobrým anjelom a pre fanúšikov pripravili dražbu dresov. Jej výťažok poputuje v prospech tejto organizácie. Marketingová manažérka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová prebrala jeden z dresov a vhodila čestné buly.

Začiatok zápasu poznačil sled výlúčení, ktoré sa niesli duelom počas celého zápasu. Z tých prvotných však nezapršalo ani na jednej strane. Šance na otvorenie skóre v nich zahodili domáci Marek Simon, Marušiak a Vojsovič,ktorého pokus opečiatkoval hornú žrď Vymyslického bránky. V 15.minúte sa ocitol v brejku dvoch proti jednému Slovík a pomedzi nohy otvoril skóre zápasu( 1-0.) O tri minúty neskôr prišiel jeden z najdôležitejších momentov hry. Jankovský sa snažil dokorčulovať dlhú prihrávku a na úrovni kruhov nepríjemne zrazil brankára hostí. Jankovský inkasoval 5+DKZ, Vymyslický v stretnutí dochytal a jeho miesto zaujal Snopek. Medzi hráčmi ako aj fanúšikmi na tribúnach vzplanuli po tomto spornom incidente prvé vášne. Päťminútovú presilovku využili hostia ako sa patrí a v rozmedzí dvoch minút otočili skóre. Najkôr v 19.minúte Vystavil tečoval Galkovu strelu (1:1), o dve minúty neskôr Šatka priklonil misky váh na stranu STU (1:2).

IMG_4541-1

Po skončení presilovky hra v prostrednej časti upadla a oba celky sa skôr sústredili na poctivú defenzívu. Oko diváka v týchto momentoch najviac potešili početné hity v strednom pásme a množstvo tvrdých súbojov o puk pri mantinely. Aktívnejším celkom smerom dopredu boli domáci, no boli to paradoxne hostia, ktorí mohli odskočiť na dva góly. Hubek však odmietol stať sa hrdinom hostí, keď v krátkom časovom slede nevyužil dve superšance v samostatných únikoch. V oboch prípadoch podržal kráľov brankár Orlík. Na konci druhej tretiny ešte zaujala potýčka medzi Faktorom a Rendekom po nepremenej šanci Zvaru na vyrovnanie.

Do záverečnej tretiny nastúpili hráči Kings s jasným cieľom vyrovnať a toto odhodlanie sa odzrkadlilo aj na ich snahe na ľadovej ploche. V 46.minúte si rozohrávku počas presilovej hry zobral na svoje plecia Marušiak. Keď videl ako sa mu rozostupuje obrana STU rozhodol sa pre sólo a urobil dobre. Individuálnu akciu zakončil po jednom z najkrajšich gólov sezóny zasunutím medzi betóny. (2:2) Už o pár sekúnd výborne zapracoval Slovík, vysunul do samostatného úniku Mareka Simona, ten si položil Snopeka a strhol vedenie na stranu Kings. (3:2) V 50.minúte mohol vyrovnať tečom Gráčik, ale jeho pokus mieril tesne mimo. Záverečné minúty poznačilo opäť množstvo vylúčení, hra sa kúskovala a to vyhovovalo domácim kráľom. Tí ešte v závere prikrášlili výsledok, keď sa po kombinačnej akcii presadil Zvara.( 4:2)

Tréner Paneuropa Kings Ľudovít Jurínyi:Naša hra zodpovedala tomu, čo sme si povedali. Hrali sme do tela a veľa korčuľovali. Snažili sme sa napádať súpera hneď pri jeho rozohrávke, avšak znova sme boli priveľa vylučovaní, čo nás vyvádzalo z tempa. Počas nášho oslabenia, ktoré bolo 5-minútové, sme dostali dva góly a STU sa dostali do vedenia. Chalani sa nevzdali a pokračovali sme v našej hre, z čoho sa nám podarilo skórovať. Hlavne nás pozvbudil gól vo vlastnom oslabení. Mrzí ma zranenie súperovho brankára a želám mu skoré uzdravenie. Verím, že bude v poriadku. Všetkým želám príjemné sviatky a vidíme sa v novom roku.

Michal Galko, STU: Bolo to pre nás už druhé meranie síl v tejto sezóne a vedeli sme, čo môžeme očakávať. Bohužiaľ prvú tretinu sme začali veľmi zle, boli sme pomalší a slabo sme korčuľovali, nechávali sme im veľa priestoru čo vyústilo do toho že sme prehrávali. Na konci tretiny sme znížili na 1:1 po 5 minútovej presilovej hre. V druhej časti sme sa dostali do vedenia, kedy sme využili ešte zostatok presilovky a hra sa potom celkom vyrovnala. Do tretej tretiny sme šli s úmyslom ubrániť vedenie, čo sa nám nepodarilo. V oslabovke sme inkasovali a neskôr v našej presilovke po chybe na modrej. Paneuropa mala väčšiu chuť po víťazstve a zaslúžene vyhrali. Za stratu bodov si môžeme sami.

Autor: Peter Klimašovský