V domácím prostředí UK Praha nezaváhala a porazila Diplomats Pressburg v poměru 7:3

DSC_6098V rámci odvetných utkání Evropské univerzitní hokejové ligy dorazili do Prahy soupeři z Bratislavy, konkrétně Diplomats Pressburg. V prvním vzájemném utkání této sezony zvítězili Diplomati na domácím ledě nad UKáčkem (4:2), a tak se očekával velký boj. Utkání bylo vypjaté, pražané však ukázali své hokejové umění a zvítězili 7:3.

UK Praha – Diplomats Pressburg 7:3 (0:1, 3:2, 4:0)

Branky a asistence: 25. Hučko (Švaríček, Novák), 31. Verner 36. Bícha (Hučko, Novák), 46. Hučko (Sommer, Bícha), 52. Novák (Bícha) 52. Valder (Rovný) 54. Rovný (Valder) – 17. Lokaj (Turan, Mikšík), 23. Kraus (Mikšík), 25. Mucha (Winkler, Burian)

Vyloučení:  4:7 navíc Karaba (DIP) 10 min. nesportovní chování, přesilové hry: 1:0, oslabení 0:1, počet střel 42:29

UK Praha: Oliva – Krátký, Baláž, Švaříček, Herr, Matula, Vošahlík – Veber, Hučko, Klinera, Verner, Hložek, Bícha, Novák, Valder, Sommer, Rovný

Diplomats Pressburg: Pravda (Pardubský) – Hanko, Mučka, Burian, Studený, Karaba, Just, Sudek – Mikšík, Hrabina, Hegely, Kraus, Lokaj, Winkler, Mucha, Hudcovský, Turan, Holeš

Rozhodčí: Šťovíček, Laczko, Výborný

První třetina byla, co se týče střel na branku, velmi bohatá. Po stránce vstřelených branek ale poněkud chudší.  Ve 4. minutě se prokombinoval Matula až před Pravdu a nabídl puk Valderovi do odkryté branky, ten však šanci neproměnil. Hosté svým dobrým pohybem po hřišti využívali chyb při rozehrávce domácích. Oliva odolával jejich tlaku až do 17. minuty, kdy se chybou v obraně dostal Turan k puku a Lokaj svou střelou překonal gólmana 0:1. Hned v následující minutě došlo k přečíslení tři na jednoho, při dojíždění do branky byla zasahujícímu Olivovi sražena helma a hosté nesportovně vystřelili na nechráněného brankáře UKáčka. Pár sekund před koncem stihl ještě Hučko obkroužit branku a přihrát volnému Hložkovi, gólman Pravda se ale proti jeho střele stihl bleskově přesunout.

Hned v úvodu druhé třetiny prověřil Mikšík svou střelou Olivu, od kterého se puk odrazil, a kapitán Kraus dorážel do odkryté branky 0:2. Ve 25. minutě při přesilové hře domácích našel Novák volného Hučka, který se nemýlil 1:2. Pro smůlu domácích neuběhlo ani deset vteřin a po chybě v rozehrávce domácího týmu vystřelil osamocený Mucha mezi kruhy 1:3. Po narůstajícím tlaku domácích hrozil před brankou soupeře Verner a dorážkou ze vzduchu dotlačil puk za brankáře hostí 2:3. Hra před brankami se vyostřovala a docházelo k menším potyčkám. Ve 36. minutě se stav skóre po krásné spolupráci Hučka a Bíchy srovnal na 3:3.

Začátkem třetí třetiny vstoupili hráči UK Praha do přesilové hry 5:3. Přesilová formace se tlačila do branky, ale bezúspěšně. Pravdu v oslabení podržela i branková konstrukce, do které vystřelil backhandem Hučko. Pro smůlu brankáře hostí si ten stejný hráč ve 46. minutě sjel mezi kruhy a vymetl jeho pravý horní roh 4:3. V této třetině již byla jasně znát převaha domácího celku. Bícha poslal rozjetému Novákovi puk na modrou čáru, ten proskočil mezi dvěma obránci a zakončil úspěšně do forehandu 5:3. Jeho stopy následoval Valder, který necelou minutu od vstřelení předchozího gólu svou ranou pod víko zvýšil na 6:3. Kosmetickou úpravu provedl ještě v 54. minutě Rovný, který svou střelou završil výhru v poměru 7:3 pro UK Praha.