V Bratislave diváci videli gólové hody

Domáci tím Paneuropa Kings sa opäť strelecky činil. Ich presnú mušku si teraz odniesli študenti UHT Dunkes Graz. Bratislavskí králi tak naďalej trónia na čele ligovej tabuľky.

Paneuropa Kings- UHT Dukes Gratz 7:0(4:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie:

1Barták(Takáč, Adámik),12 Kabát (Barilla, Fabo), 12 Kabát (Holeša, Fabo), 14 Kopecký (Barták, Adámik), 35 Krahulec (Podgorski, Tekáč, 52 Hanták (Hubek, Krahulec, 53 Krahulec (Hubek, Podgorski)

Vylúčení: 7:7 na dve minúty: navyše Erlacher (UHT) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku .

Presilovky:1:0, oslabenia 1:0, počet striel 37:24

Rozhodovali: Vladimir Fridrich-Adrian Vacula, Matus Stanzel

Zostavy: Paneuropa Kings:Orlik, Kabát, Adámik, Holeša, Hronec, Takáč, Fabo, Hubek, Kopecký, Podgorski, Barilla, Zvara, Szabó, Pečimut, Hanták, Krahulec, Barták, Tarabík, Jonášek, Ketner, Tekáč

UHT Dukes Graz: Seidl, Panger, Pfingstner, Ritzmaier, Dreymann, Erlacher, Lehmann, Mörtl, Riedmann, Innerkofler, Weihs, ,Florian, Brenter, Meixner, Köberl, Schuller

Diváci sa v tomto zápase nestihli poriadne usadiť na svoje miesta a domáci im naservírovali prvú gólovú radosť. Celá formácia sa usadila v útočnom pásme a na konci kolotoča bol novic v drese kráľov Richard Barták, ktorý po súhre celého útoku dorazil puk za brankára hostí. Bratislavskí králi sa do súpera zahryzli a od úvodu jasne dokazovali, kto je pánom na ľade. Vysokoškoláci z Bratislavy hýrili pohybom a hralo sa prakticky na jednu bránu. V dvanástej minúte sa presadil Kabát, ktorý po súhre celého útoku zvýšil náskok Paneuropa Kings na 2:0.

Spomínaný Kabát si predĺžil striedanie a ešte v tej istej minúte po vhadzovaní v útočnom pásme domácich utešenou strelou skóroval po tretí raz a pripísal si druhý gól v zápase 3:0. O pár minút neskôr sa k triu strelcov domácich pridal aj Kopecký, ktorý dôsledne sledoval puk a strelou švihom uzavrel gólový účet prvej dvadsať minútovky na utešených 4:0 pre lídra tabuľky.

V druhom dejstve boli diváci svedkami menej atraktívneho hokeja, keď sa domáci prispôsobili slabšie hrajúcim hosťom a prestali korčuľovať. Hra sa kúskovala, čoho následkom boli časté prerušenia. Hostia sa pred brankára Orlíka dostávali sporadicky, no ten svoju prácu s pokojom vyriešil. V 34. minúte však svoje nervy na uzde neudržal Erlacher a za narazenie na mantinel jedného z domácich hráčov dostal trest do konca stretnutia. Ponúknutú šancu na zvýšenie náskoku využila Krahulcova formácia, ktorá o sebe na ľade vedela aj na slepo. Krahulec uzatváral skóre druhého dejstva na nádherných 5:0 pre domácich. To bol zároveň aj jediný presilovkový gól zápasu.

Záverečná tretina sa niesla v duchu frustrácie hostí, ktorí sa často ocitli na lavici hanby. Dobre hrajúci Paneuropa Kings však ponúknuté šance nevyužili. Hostia z Rakúska občas vystrčili zúbky, ale Orlík chytal vo veľkej pohode. Fanúšikovia v aréne si zakričali gól ešte dvakrát. Po krásnej individuálnej akcii celej päťky sa presadil ďalší novic v kráľovskom drese Tomáš Hanták, ktorý prudkou strelou prekonal brankára hostí.

Posledné slovo si však vzal opäť Krahulec a s pomocou svojich dvoch spoluhráčov prekonal brankára hostí strelou medzi nohy. Brankár Paneuropa Kings Lukáš Orlík si pripísal prvé čisté konto v tejto sezóne.

Autor: Matej Čalfa