UTB Hockey Team Zlin vs. UK Praha

UK vedla v polovině utkání 5:0, ale nakonec jen ubránila hubené vítězství 6:5 nad UTB

Domácí očekávali, že je nečeká snadný soupeř, když s vítězem v uplynulém ročníku EUHL dvakrát těsně prohráli. Vyrovnané utkání to bylo i tentokrát a padlo celkem 11 branek.

Nedisciplinovanost a nedůraz kolem vlastní branky v první dvacetiminutovce utápěl hru UTB. Zlínští hráči v první třetině inkasovali tři branky, když se trefil Mikuláš Bícha, Roman Alexa a kapitán Petr Hučko.

Domácí tým se nepoučil ani ve druhé části, když v sedmadvacáté minutě prohrával už pětibrankovým rozdílem. Kouč UTB Radim Zbránek vystřídal brankáře a dal týmu nový impuls, což přineslo tři branky. Prosadili se navíc i hosté, kteří po druhé části vedli 6:3.

Ve třetí třetině hráli domácí vabank, ale několika zásahy je podržel Peter Kučera. Na rozdíl jediné branky dokonce snížil domácí Matěj Vondruška, ale to bylo ze strany Zlínských vše, když jim nevyšla závěrečná hra bez brankáře.

Pohledné utkání, které okořenilo 11 branek, tak dotáhli do vítězného konce hráči Univerzity Karlovy.

Domácí trenér – Radim Zbránek, Bc.:

„Do zápasu jsme šli s tím, že nás nečeká nic jednoduchého. První část nám vůbec nevyšla, jelikož nás srážely naše chyby, které soupeř trestal. Od druhé části jsme začali hrát svou hru, což přineslo snížení stavu. Výsledek je pro nás sice malým uspokojením, vzhledem k průběhu, ale i tak nás prohra mrzí.

Hostující trenér – Miloš Fiala:

„“Ze začátku mužstvo dodržovalo taktiku a herní disciplínu. Snažili jsme se hrát aktivně, donutili jsme je k chybám. Za stavu 0:5 jsme polevili a nakonec jsem vybojovali výsledek 6:5.“

UTB – UK, 5:6 (O:3, 3:3, 2:0) odehráno v Uherském Hradišti

Branky a nahrávky: 31. Nesrsta (Galuška), 31. Holík (Ondra), 36. Macharáček (Ondra), 45. Vaněk J. (Nesrsta), 55. Vondruška (Galuška) – 9. Bícha (Herr), 16. Alexa (Fortelka, Krátký), 18. Hučko (Herr), 25. Fortelka, 27. Alexa, 35. Hubner (Baláž, Kregl).

UTB: Stojar (od 27. Kučera) – Strojil, Paksi, Vaněk J., Lažek, Schaffer, Červínek, Macharáček – Nesrsta, Galuška, Vondruška, Vaněk P., Blahuš, Křenek, Stupka, Gazda, Ondra, Holík, Sedláček, Kašpar, Horehleď.

UK: Vokatý – Krátký, Herr, Vostřácký, Kregl – Novák, Hučko, Bícha, Fortelka, Alexa, Rovný, Baláž, Hubner, Mareček, Gremlica.