shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB tím nakoniec vykľučkoval z obrovskej drámy víťazne.

UMB tím sa v zápase so súpermi z KTH Krynice poriadne vytrápil. V prvej tretine síce viedli oba tímy vyrovnaný súboj, no v priebehu tých nasledujúcich sa na ľadovej ploche odohrávala dráma. Rozhodol až manéver zo strany súperov v závere stretnutia. 

UMB Hockey Team – KTH Krynica 7:5 (1:2, 4:0, 2:3)

Góly a asistencie: 4. Maling (Sapár), 28. Majling (Novodomec, Indrych), 31. Majling (Kasanický, Indrych), 33. Janák, 40. Novodomec (Majling, Kandra), 49. Šeliga (Brnčal, Novodomec), 60. Indrych (Novodomec, Žáčik) – 19. Chikida (Alimov, Polinin), 19. Shabanov (Krok, Gogoc), 48.  Shabanov (Dudkiewicz,), 51. Kharlapov (Pichuev, Dudkiewicz), 52. Alimov (Gogoc)

Vylúčenia: 6:1 na dve minúty z toho jeden na desať minút za nešportové správanie (UMB)

Počet striel: 30:25

Rozhodcovia: Štefánik M. –  Jakubec A., Kováčik M.

UMB Hockey Team: Korytár, Malatinec – Janečko, Melicher, Žáčik, Kandra, Kadlečík Kasanický, Koch, Garay, Šeliga, Tatár, Máľus, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Kováčik, Janák, Brnčal, Mendel

KMH Budapest: Romanov, Kondrashov – Krok, Sushko, Chikida, Gogoc, Polinin, Kliuchankin, Sokolovkyi, Morozov, Shabanov, Kharlapov, Vekselsthein, Dudkiewics, Pichuev, Shalamov, Alimov

 

Hneď po úvodnom buly začali hráči na ľade viesť aktívnu hru. Najprv sa súperi usadili pred Korytárom a preverili ho troma neúspešnými strelami. Hra sa pomaly presunula do útočného pásma UMB tímu, kde sa puk taktiež nedostal do bránky. Avšak v 5. minúte zápasu sa o prvý gól postaral Majling, ktorý po Sapárovej asistencii bez váhania prestrelil súperovho gólmana. V druhej polovici prvej tretiny hráči spomalili svoje tempo. Oba tímy sa však dostali do niekoľkých šancí. Chvíľu bol tlak vytváraný na jednej strane, no v zápätí sa celá hra presunula na druhú. Excelentné výkony oboch brankárov zabránili každej strele. V 18. minúte sa vylučovalo. Na trestnú lavičku sa posadili dvaja hráči domáceho mužstva, čo súper neváhal využiť a náskok UMB tímu vyrovnal. Aj minútu do konca tretiny sa na striedačke mužstva z Krynice tešili z úspešnej strely, ktorá ich poslala do vedenia. Domáce mužstvo už do konca prvej tretiny nestihlo vyrovnať.

V druhej tretine sa hra zdramatizovala. Fanúšikov niekoľko krát zodvihlo napätie zo sedačiek, keď sa domáci usadili v útočnom pásme. Súperi bránili čo to dalo. V 28. minúte sa mohli fanúšikovia definitívne radovať spolu s hráčmi UMB tímu, keď Kondrashov podľahol Majlignovej strele už po druhý krát v tomto stretnutí. 30. minúta priniesla menší odpočinok, kým sa technická čata zbavila neporiadku na ľadovej ploche. Krátka prestávka očividne Bystričanom veľmi pomohla. Hneď po vhodení buly sa puku zmocnil Indrych, ktorý posunul puk Kasanickému, a ten po náprahu hokejkou poslal priamou strelou puk až ku Majlingovi. Tomu stačilo zodvihnúť hokejku a puk sa od nej odrazil priamo do bránky súperov. Majling tak svojím hattrickom zabezpečil vedenie svojho mužstva. O necelé tri minúty sa mantinel pri striedačke UMB tímu opäť otriasal buchotom radostných hokejok. Sieťka bránky Krynice sa zatriasla po strele Janáka, ktorý si svojou dravosťou pre hokej okrem už uplynulého osobného trestu pripísal na svoje konto aj ďalší gól. UMB tím tak viedol nad súpermi z Krynice 4:2. V záverečných 5 minútach druhej tretiny sa opakovane vylučovalo. Trestnú lavičku tento krát na dve minúty ohrial Kadlečík za držanie. UMB tímu sa však aj napriek oslabeniu v tíme darilo a vyviazli z neho bez ujmy na svojom náskoku. 6 sekúnd do konca druhej tretiny sa nováčik v UMB rodine Novodomec rozhodol poslať do šatní ďalší gól. Po druhej tretine bol stav zápasu 5:2.

V úvode tretej tretiny si domáci tím zahral v oslabení. Najprv 4 na 5 a o minútu nato 3 na 5, čo však trvalo iba 45 sekúnd. Po zvyšok oslabenia 4 na 5 zvládli domáci bez ťažkostí.  V plnej päťke si však dlho nezahrali. V 46. minúte si trest odpykával Janečko. Bystričania sa tak v prvej polovici poslednej dvadsaťminútovky poriadne zapotili. Po 8 minútach odohraných v oslabení nakoniec Korytár podľahol súperovej strele od kruhov. V 48. minúte tak Shabanov znížil stav stretnutia na 5:3. UMB tím však nenechal na svoju ďalšiu gólovú akciu dlho čakať. O minútu na to sa možnosti chopila dvojica Brnčal a Šeliga. Krásnou hernou kombináciou vrátili súperom úder a zvýšili svoje skóre na 6:3. Puk sa raz ocitol v bráne súperov, raz v bráne domácich. V tejto reťazovke hráči pokračovali aj ďalšou minútou, kedy súperi výrazne znížili skóre na 6:5. Hlavný tréner UMB tímu vzal následne oddychový čas, aby svojich, už chuti pre hru zbavených, zverencov povzbudil. Do konca zápasu zostávalo ešte 8 celých minút. Každou sekundou sa mohol stav stretnutia radikálne zmeniť v prospech súperov. Bystričania však svoju hru opäť zaktivizovali, no na druhej strane bolo vidieť aj obrovskú snahu mužstva z Krynice. Oba tímy chceli zachrániť čo sa dalo. V 55. minúte sa buly vhadzovalo pri bránkovisku domácich, z čoho však UMB tím vykľučkoval na jednotku a presunuli hru hneď pred bránkovisko Krynice. Posledné 4 minúty zápasu trvali dlhšie ako všetky uplynulé. Na ľadovej ploche to vrelo napätím. Fanúšikovia zborovo podporovali domácich hráčov. Pred poslednou minútou si ešte hlavný tréner Krynice vyžiadal oddychový čas. Po ňom vstúpili súperi do posledných 60 sekúnd zápasu bez brankára, no v počte hráčov 6. Puk si po buly vzal UMB tím a síce sa hra chvíľu zdržiavala v ich obrannom pásme, nakoniec sa puk pomaličky dostal až pred bránkovisko súperov, kde do prázdnej bránky jemnou strelou dopomohol puku kapitán UMB tímu Indrych. Po dramatickom súboji si víťazstvo a ďalšie body užili domáci.

autor článku: Barbora Plešavská
foto: Maroš Búrik