UMB tím na domácom ľade znova víťazne. Majstri podľahli Bystričanom tesne 2:1.

UMB tím sa na domácej ľadovej ploche stretol s majstrami EUHL UK Praha. Prvú tretinu predviedli oba tímy vyrovnaný zápas. V druhej tretine sa však pošťastilo súperom, ktorí skórovali na 0:1. Poslednej tretine panoval domáci tím UMB, ktorý do bránky súperov vtesnal dva góly, čo aj rozhodlo o ich víťazstve. UMB tím tak prekonal majstrov a zaslúžene si doma ponechal tri body.

UMB Banská Bystrica – UK Praha 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 44. Mendel (Ferletjak, Brnčal), 57. Majling (Indrych, Kamzík) – 29. Christl (Veselý, Rogan)

Vylúčení: 7:8 navyše Novák (UK) do konca zápasu za nešportové správanie

Rozhodovali: Jakubec Ľ., Jakubec A. – Kováčik M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Mančák, Janečko, Michalčík, Ferletjak, Kamzík, Korytár, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Majling, Malatinec, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

UK Praha: Matěj – Karda, Krátky, Kukačka, Slanský, Baláž, Kasala, Bartoš, Svoboda, Klindera, Vacek, Kopica, Rogan, Herr, Krudenc, Christl, Novak, Oliva, Veselý, Gremlica, Valder

Na ľadovej ploche sa takmer do polovice prvej tretiny odohrával vyrovnaný zápas. Gólové šance sa na oboch stranách nepodarilo premeniť na úspešné. V 9. minúte sa UMB tím dostal do presilovky 5 na 4, ktorá však zostala nevyužitá. V dvanástej minúte svitla pre domáci tím nádej, no Janákova priama strela sa vtesnala do lapačky pražského goalmana.  V nasledujúcej minúte sa hra presunula do obranného pásma domáceho tímu. UK Praha sa pokúsila využiť svoju presilovku, no Korytára sa im prestreliť nepodarilo. Ku koncu prvej tretiny si oba tímy ešte preverili brankárov súperov, ktorí však podržali svoje mužstvá a skóre zostalo nezmenené 0:0.

Druhú tretinu zápasu nastúpil tím UK Praha bez svojho trénera, ktorý dostal trest do konca zápasu za nešportové správanie, rovnako ako jeho zverenec Novák. Hra pokračovala v rovnakom duchu ako v prvej tretine. Šance sa striedali na oboch stranách. Po uplynutí trestu domáceho tímu sa v 29. minúte chopili šance súperi a otvorili skóre zápasu 0:1. Do konca tretiny sa UMB tímu aj napriek veľkej snahe nepodarilo vyrovnať skóre. Po druhej tretine tak do šatní odišli víťazne hráči UK Praha.

Do tretej tretiny nastúpil domáci tím viditeľne naštartovaný. Hneď od úvodného buly začali atakovať bránku súperov. Matějka sa snažil podržať svoj tím no v 44. minúte podľahol Mendelovej strele. Remíza sa značne odrazila na aktivite UMBečkárov a zároveň rozhodila hráčov z Prahy. Dôkazom bola aj 57. minúta počas ktorej Majling poslal puk znova do bránky a zaručil tak svojmu tímu gólový náskok. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a UMB tím si užil výhru na domácom ľade 2:1.

Autor foto: Čalfa z No_a_čO