UK Praha triumfovala aj v druhý hrací deň Sekler Cupu

Hokejový turnaj Sekler Cup pokračoval v sobotu ďalšími dvoma stretnutiami. Z víťazstiev sa tešili tímy UK Praha a HC UNIZA.

UK Praha – výber EUHL 11:1 (3:0, 7:0, 1:1)
Góly: Novák D. (2), Špičan (2), Krasíček (2), Kopica, Kučera, Novák P., Kukačka, Martínek – Kotrba
V prvom dueli druhého hracieho dňa proti sebe nastúpili UK Praha a výber EUHL. Od úvodu zápasu diktoval tempo tím z hlavného mesta Českej republiky. Už po prvej tretine viedli 3:0, pričom v druhom dejstve pridali ďalších sedem zásahov. Záverečná časť sa už iba dohrávala, keďže o víťazovi už bolo rozhodnuté. Najvýraznejšiu zásluhu na jednoznačnom triumfe mali traja dvojgólový strelci: Špičan, Krasíček a Dominik Novák.

Sapientia U23 – HC UNIZA 5:6 sn (1:2, 1:3, 3:0 – 0:0 – 1:2 sn)
Góly: Zoltán (2), Ervin, Huba, Ákos – Zlocha, Graňák, Gašparovič, Macek, Holák, rozh. sam. nájazd: Holák
Druhé stretnutie prinieslo vyrovnaný priebeh. Do zápasu vstúpil aktívnejšie domáci tím, no záver úvodnej tretiny lepšie zvládli Žilinčania, ktorí sa presadili dvakrát v početnej výhode. Prostredná časť patrila opäť slovenskému zástupcovi, ktorý sa dostal už do vedenia 5:1. Sapientia sa však dokázala vrátiť do zápasu v záverečnom dejstve a vyrovnala stav na 5:5. V následnom predĺžení troch proti trom gól už nepadol a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa viac darilo mužstvu HC UNIZA, ktoré v nich triumfovalo po výsledku 2:1.