shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Tým UK nestačil svoji palebnou smršť proměňovat v góly a ztratil utkání s Krynicí o dvě branky

Na samotném začátku hry se zdálo, že vše běží jako po drátkách. Už ve druhé minutě dokázal krynickou svatyni propálit Karel Herr, který zachytil soupeřovo vyhození a individuální akcí propasíroval kotouč až za hraniční čáru brankoviště. Založit útok před maskovaným mužem Krynice chtěli i Gremlica s Ottomanským, její defenziva byla ale zásadně proti a kluci tak příliš prostoru k seberealizaci nedostali. Podobná situace se před Bekem opakovala ještě několikrát.

Do třinácté minuty byl soupeř krotký jako beránek, pak si ale domácí začali vynucovat fauly. Hosté v tomto zápase nasbírali minimálně osmnáct trestných minut, kryničtí hokejisté si svoji pověst největších raubířů EUHL pravděpodobně udrží i nadále. Nehledě na to, že si situaci zbytečně komplikovali, dokázali v sedmnácté minutě vyrovnat. Tentokrát totiž na trestné osiřel domácí Valder, před Olivou se po chvíli strh závar a Ruslan Baširov se jal rozradostnit svoje spoluhráče.

Druhá třetina byla po gólové stránce stejně bohatá, nejprve se ale prosadila opět Krynica. Krzystof Dudkiewicz využil společně s Alimovem chybnou rozehrávku domácích.

Domácí byli v palebné ráži, ovšem jejich projektilům chyběla ta správná trajektorie a možná i moment překvapení. Bek měl totiž o situaci dobrý přehled a po střelách červeno bílých hokejistů mlsně máchal lapačkou. Vedení Krynice se přehouplo bez velkého ohrožení i do druhé poloviny zápasu. Teprve až třicet vteřin před začátkem druhé přestávky domácí srovnali krok díky střele Petra Nováka. Krynica tak dostala pozdrav na cestu do kabiny.

Statistika střel byla po druhé třetině velmi zajímavá. Čtyřiačtyřicet střel domácích proti jedenácti projektilům polského soupeře. I přes úspornou střelbu se soupeř v úvodu poslední třetiny dostal podruhé do vedení. Krzystof  Dudkiewicz potrestal další chybu domácích, tentokrát v defenzivě.

Tým Univerzity Karlovy toužil po vyrovnání účtů, o čemž svědčila i šance Herra během jedné z power play. Domácímu obránci nabil Hyršl, zatímco přesouvající se Bek odkryl lákavý kousek mezi třemi tyčemi. Herr ale tentokrát zakončit už nedokázal.

Jakmile si ale domácí duo prohodilo své pozice, najednou to šlo. Tentokrát Herr posunul od modré puk na Aleše Hyršla, kterému stačilo jen vložit hokejku do jeho směru střely. Kotouč tak prosvištěl mezi jedním z Bekových betonů a patou brankoviště.

Krynica se ozvala o pouhou minutu později. Jevgenij Smirnov našel tečovaný puk v předbrankovém prostoru, odkud jej dorazil zpod Olivovu výstroj. Pět minut před koncem zápasu se tak soupeř potřetí ujal vedení a šance domácích zhasla jako svíčka na narozeninovém dortu v šedesáté minutě, kdy se ještě stačil blýsknout Valerij Polinin.