shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Tým UK jasně přehrál UTB i díky čtyřem vstřeleným gólům ve vlastním oslabení!

Vedoucí celek tabulky Evropské Univerzitní Hokejové Ligy z Prahy v úterý hostil hokejisty zlínské Univerzity Tomáše Bati. UTB drželo s favoritem krok pouze v úvodní dvacetiminutovce a UK tak zvítězilo 7:2.

UK Praha – UTB Hockey Team 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Valder (Novák, Herr), 26. Rovný (Valder, Alexa), 29. Hučko (Arnošt), 31. Hučko (Utěšil, Herr), 42. Polák (Alexa, Valder), 47. Novák (Alexa, Herr), 51. Arnošt (Hučko, Herr) – 11. Jankových (Bouda, Červínek), 40. Lažek (Vondruška, Holík). Vyloučení: 10:4. Využití: 1:1. V oslabení: 4:0

Hokejisté UTB dorazili do Slaného pouze s 12 hokejisty do pole. Na střídačce zlínského týmu navíc ani nebyl žádný činovník. Přesto hosté v první třetině, kdy ještě měli síly, favorizovanému soupeři zdatně vzdorovali. V 11. minutě se Zlínští dokonce ujali vedení poté, co se v přesilové hře prosadil David Jankových. Teprve to byl pro Pražany, kteří měli v nohách pondělní duel v Plzni, signál k roztočení motorů na plné obrátky. Vrovnání tak přišlo poměrně rychle, také v přesilovce překonal gólmana Kučeru Jan Valder. Právě Kučera pak ševce několikrát podržel a po úvodní části tak platil nerozhodný stav 1:1.

UK Praha: Vokatý – Bartoš, Utěšil, Herr, Vošahlík, Polák, Monhart, Baláž – Novák, Hučko, Alexa, Hybner, Rovný, Gremlica, Sommer, Arnošt, Valder.

UTB Hockey Team: Kučera – Strojil, Lažek, Vaněk, Červínek – Ondra, Holík, Galuška, Vondruška, Sedláček, Jankových, Bouda, Křenek.

Prostřední dvacetiminutovka už téměř celá patřila výhradně domácím hráčům. Velmi dobře chytající Kučera ještě přestál dvouminutové oslabení, ve kterém UKčko jeho klec doslova ostřelovalo, ale krátce po jejím skončení, konkrétně v čase 25:55, už byl proti zakončujícímu Lukášovi Rovnému bezmocný. Asi rozhodující momenty utkání pak přišly kolem poloviny zápasu. Hosté hráli početní výhodu 5 na 4, ovšem paradoxně to byl celek UK, jenž soupeře v oslavení doslova školil a jeho kapitán Petr Hučko tak do návratu vyloučeného Sommera z trestné lavice zaznamenal hned dva góly.

Hučko nejprve skóroval do odkryté branky poté, co si v přečíslení 2 na 1 vyměnil puk se spoluhráčem Arnoštem, a o chvíli později zvýšil na 4:1 po pěkné spolupráci s Utěšilem a Herrem. Střídačka Zlína reagovala oddechovým časem a do konce třetiny se i díky Kučerovi domácí brankostroj zastavil. 49 sekund před druhou přestávkou dokonce přišlo snížení. Brankář UK Vokatý vyrazil Vondruškovu střelu pouze k Janu Lažkovi, který z mezikruží zamířil do poloodkryté klece – 4:2.

Naděje na dramatický průběh třetí části ovšem UTB vydržela jen chvíli. Po minutě a 24 sekundách závěrečného dějství se totiž obránce Miroslav Polák dostal až před Kučeru a bekhendem poslal kotouč za jeho záda. Hostům poté nepomohla ani série přesilových her, vlastně tomu bylo spíše naopak. Hráči Univerzity Karlovy si v oslabení jezdili na hostující branku, jak chtěli a Kučera tak musel strpět další dva puky ve své síti. Ve 47. minutě jej vymíchal ukázkovým blafákem Petr Novák a v čase 50:47 předložil Hučko lahůdkovou nabídku Danielovi Arnoštovi, jenž zakončoval zblízka do úplně volné branky. To už se ze zlínské střídačky ozývaly výkřiky jako „Hrajeme přesilovku, hlavně nedostat gól!“

V posledních devíti minutách už další branka nepadla a mužstvo UK Praha tak, i díky málo vídaným čtyřem zásahům při vlastním oslabení, přehrálo UTB Zlín jasně 7:2.