View Cart Check Out

Article

Tím VŠEMvs sa teší z premiérového víťazstva

STU Engineers – VŠEMvs Managers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 43. Galko (Langfeeder, Kanda) – 8. Mucha L. (Just, Granec), 32. Mucha L. (Granec), 47. Crman (Granec), 59. Mucha M. (Just, Mucha L.)

Včera o 17:00 hostil Hokejový štadión Vladimíra Dzurillu ďalší zo zápasov EUHL na Slovensku v ktorom sa stretli tímy Slovenskej technickej univerzity – STU Engineers a Vysokej školy ekonómie manažmentu verejnej správy – VŠEMvs Managers.

Hráči Slovenskej technickej univerzity nastúpili na svoj druhý zápas v EUHL, keď v prvom meraní síl porazili súperov z Paneurópskej vysokej školy. Pre hráčov VŠEMvs to bol premiérový zápas v EUHL a tak boli „manažéri“ v očakávaní ako tento zápas skončí.

Prvá tretina začala v pomalšom tempe zo strany „manažérov“, ktorí sa zozačiatku na ľade hľadali. To viedlo k miernej hernej prevahe zo strany domáceho mužstva, ktorému sa ale nepodarilo skórovať. Tím VŠEMvs mal v bráne pozorného Matúša Porubského, ktorý podal dobrý výkon a podržal tak celé mužstvo. V prvej tretine sa ujali vedenia „manažéri z VŠEMvs po peknej strele z pravej strany, ktorá zapadla za brankára domáceho mužstva. Do kabín po prvej tretine sa odchádzalo za stavu 0:1 pre tím VŠEMvs Managers.

V druhej tretine obidva tímy predvádzali pekný, útočný hokej, hralo sa z jednej strany na druhú. To viedlo k množstvám šancí pre jeden aj druhý tím, jedinú jednu, ktorú dokázal tím VŠEMvs využiť bol pekný samostatný nájazd po ktorom svietil na ukazovateli stav 0:2 a tak aj skončila druhá tretina.

V tretej tretine sa pre domáci tím sa naskytla možnosť hrať presilovú hru. Na 2 minúty odišiel na trestnú lavicu kapitán Matej Drobný a domácemu tímu sa podarilo za krátky čas stretliť gól na 1:2. Tím STU Engineers tak vycítil šancu ešte zdramatizovať zápas. Po inkasovaní ďalšieho gólu na 1:3 sa zápas dohrával v dobrom tempe a to prinieslo pre tím „manažérov“ konečné zvýšenie výsledku na 1:4. Tím VŠEMvs Managers sa po kolektívnom výkone môže tešiť z prvého víťazstva v EUHL.

Strelec gólu VŠEMvs Managers Filip Crman: „Zápas bol od začiatku vyrovnaný, ale nás podržal Matúš Porubský veľmi dobre. Podarilo sa nam potom streliť dva góly tak sme to chceli už udržiavať, ale nakoniec sme inkasovali tak sme museli hrať aj dopredu. Nakoľko sa nám podarilo streliť gól na 1:3 tak sme sa trochu upokojili a s prehľadom dohrali zápas, ktorý sme nakoniec vyhrali 1:4.“

Kapitán mužstva VŠEMvs Managers Matej Drobný: „Veľmi sa teším ako sme zahrali celý zápas. Týždeň dozadu sme nevedeli, že budeme môcť účinkovať v tejto lige. Som rád, že to chalani zobrali zodpovedne a podali kolektívny výkon na ľade aj mimo ľadu. Veľká pochvala patrí brankárovi, ktorý nás podržal.“