Tím Diplomatov vyhral aj v druhom prípravnom zápase, tento raz zdolal HK Bratislava

V sobotu sa proti sebe postavili tímy Diplomats Pressburg a účastník 2. ligy HK Bratislava. Zápas sa odohral na modernom štadióne HC Petržalka, ktorý bude pre Diplomatov domácim stánkom pre nadchádzajúcu sezónu. O výsledku zápasu rozhodol v poslednej tretine sporný gól, no napriek tomu sa ani jeden z tímov nemusí za svoj výkon hanbiť.

Diplomats Pressburg – HC Petržalka (seniori) 5:4 (2:2,2:0,1:2)

Góly a asistencie: 6. Šoltís (Ernst, Karaba), 13. Mikšík (Karaba), 33. Ernst (Šoltís, Mikšík), 38. Ernst (Mikšík, Šoltís), 60. Holeš – 15. Vintr (Jaško, Mucha), 17. Salay (Cvik), 42. Kubinec (Tisovský, Palkovič), 51. Jaško (Kovačič)

Vylúčení:  4:1 na dve minúty, presilovky:  1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 36:46

Diplomats Pressburg: Turák, Pardubský – Just, Studený, Karaba, Súdek, Burian, Brincko – Kraus, Hegely, Hudcovský, Šoltís, Mikšík, Ernst, Hrabina, Holeš, Homola

HC Petržalka (seniori): Bulík – Vintr, Jastrabík, Segín, Ščepko, Cvik, Kačur – Mucha, Jaško, Kovačič, Kubinec, Palkovič, Rusnák, Baran, Salay, Kohút, Tisovský

Diplomats Pressburg vs. HK PetržalkaHokejisti oboch tímov boli od začiatku zápasu veľmi dynamickí a prvé ohrozenie brány predviedli Diplomati už 25 sekúnd po úvodnom vhadzovaní. Prvý gól padol z hokejky Šoltísa, ktorý sa samostatne dostal cez obranu hostí a prestrelil brankára nad jeho pravým ramenom. Diplomati neskôr zvýšili svoj náskok, keď v početnej prevahe Karabovu strelu šikovne tečoval Mikšík. Hokejistom HK Bratislava sa ale podarilo zmazať náskok domácich a brankára prekonali hneď dvakrát, najprv Vintr počas presilovky a po sérii chýb Diplomatov v obrannom pásme prekonal Turáka strelou spomedzi kruhov Salay.

Ani v druhej tretine oba tímy nepoľavili a svojmu súperovi nič nedarovali. Výsledkom bolo množstvo osobných súbojov a početná streľba na brány. V druhej polovici tretiny sa Diplomati dostali opäť do vedenia, keď sa Ernst ocitol v samostatnom úniku  a prekonal brankára Bulíka. Ernstovi sa dve minúty do konca druhej tretiny podarilo opäť dostať do samostatného úniku a ani tentokrát sa rodák zo Zvolena nemýlil a posunul svoj tím do dvojgólového vedenia. Sily oboch tímov boli väčšinu zápasu vyrovnané a diváci boli svedkami kvalitného hokeja.

Diplomats Pressburg vs. HK PetržalkaDiplomati zaspali úvodné striedanie poslednej dvadsaťminútovky a Kubinec znižoval  na 4:3. Domáci tím sa sústredili najmä na obranu a udržanie skóre. Úspešne odolal presilovke, no Jaškovi sa podarilo rutinérsky vyrovnať skóre po šikovnom góle spoza brány. Hokejistom dochádzala trpezlivosť a tvrdé zákroky sa začali kopiť,  čo viedlo k malým roztržkám a ďalšiemu vylúčeniu na strane Diplomatov, ktoré úspešne prekonali. Posledných 5 minút tretej tretiny prevzali opraty zápasu do svojich rúk vysokoškoláci a po viacerých šanciach sa Holešovi podarilo minútu pred koncom stretnutia po spornom góle prekonať hosťujúceho brankára 5:4. Domácim sa podarilo toto skóre udržať aj napriek powerplay HK Bratislava, a pripísali si tak svoj druhý víťazný zápas v prípravnom období.

autor: Šimon Vincze