shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Súboj titanov EUHL v Banskej Bystrici – UMB vs UK Praha

Vážení priaznivci univerzitného hokeja, radi by sme vás informovali, že dňa 9.12. 2019  o 17: 30 hod sa na ľadovej ploche v Banskej Bystrici stretnú dva historicky najúspešnejšie akademické tímy pôsobiace v EUHL.   Dvojnásobný víťaz UMB Banská Bystrica bude doma hostiť štvornásobného víťaza Európskej univerzitnej hokejovej ligy, tím UK Praha.

Reprezentanti hokejového tímu Univerzity Mateja Bela sa môžu hrdo pýšiť nálepkou jedného z najúspešnejších tímov EUHL.  V domácom prostredí sa im tvrdou prácou a v spolupráci najmä s Univerzitou Mateja Bela a taktiež magistrátom Banskej Bystrice podarilo vybudovať si takmer profesionálne zázemie.  Tím UMB sa skladá z hráčov, ktorí majú skúsenosti z najvyšších súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.  Za všetkých môžeme spomenúť napr. Adama Haščiča, ktorý prešiel všetkými mládežníckymi reprezentačnými výbermi Slovenska.  Svoje hokejové šťastie pokúšal však i v zámorí, konkrétne v tíme New Jersey Junior Titans pôsobiacom v súťaži NAHL.  Na druhej strane  v tíme UK Praha je taktiež zopár mládežníckych reprezentantov.  Hlavným trénerom je od začiatku aktuálnej sezóny niekoľkonásobný úspešný reprezentant Českej republiky Michal Broš, ktorý sa môže pochváliť pôsobením v najvyšších európskych súťažiach.  Vo svojom tíme má ostrieľaných hráčov, ktorí pôsobili v najvyššej českej juniorskej súťaži, niektorí majú skúsenosti  z prvej seniorskej ligy a Zimných univerziád, na ktorých reprezentovali Českú republiku.  Tím Univerzity Karlovej v Prahe je jeden z tímov, ktoré odohrali všetky sezóny EUHL.  Z pôvodnej šestice tímov, ktoré nastúpili v úvodnej sezóne EUHL 2012/13 momentálne popri UK Praha pôsobí v EUHL už len tím reprezentujúci Trenčiansku univerzitu A. Dubčeka v Trenčíne –  Gladiators Trenčín.

V Banskej Bystrici nás  čaká  súboj , ktorý určite prinesie fanúšikom oboch tímov, ale aj širokej verejnosti veľa vzrušenia, napätia a krásnych hokejových momentov.  Môžeme sa všetci tešiť na búrlivé prostredie , ktoré fanúšikovia domáceho tímu dokážu vytvoriť pre svojich miláčikov.  V priebehu doterajšej časti sezóny EUHL oba tímy vo svojich zápasoch nenašli premožiteľa a spoločne sa vezú na víťaznej vlne.  Jeden z nich sa však na tejto vlne určite neudrží.   Ak ste zvedaví, ktorý tím si dokáže udržať svoju neporaziteľnosť i naďalej, príďte sa pozrieť na banskobystrický zimný štadión a povzbudiť svojho favorita.