STU stále bez bodu, Plzni podľahla 3:4

EUHL pokračovala ďalším kolom na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, HK Slávia STU privítala konkurentov – Academics Pilsen. Rivalita medzi týmito tímami bola jasná hneď od začiatku zápasu a Academics Pilsen dokázali zaskočiť HK Slávia STU na ich hernom poli. Po vyrovnanom zápase odchádzajú hostia s výhrou 4:3.

HK Slávia STU – Academics Pilsen 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly a asistencie: 14. Naumov (Galko), 26. Sochor (Bubica),41. Galko (Gráčik, Goga) – 1. Faschingbauer (Ingriš, Polívka), 30. Svoboda (Pondělík), 38. Polívka (Faschingbauer, Ingriš), 56. Ingriš (Blumentrit, Faschingbauer)

Vylúčenia: 6:7 na dve minúty, navyše Vystavil (UKP) 10 min. za nešportové správanie

presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 25:28

Rozhodovali: Stanzel Matúš Vacula Adrian, Simko Martin

HK Slávia STU: Mega (Korduliak) – Bubica, Goga, Gráčik, Harakeľ, Kontura, Minárik, Rendek, Hajduk, Horváth, Kanda, Sochor, Vystavil, Galko, Schmidt, Máder, Naumov

Academia Pilsen:Smejkal – Radouch, Valeček, Fišer, Blumentrit, Malota, Faschingbauer, Svoboda, Dušek, Sequens, Ingriš, Pondělík, Sedláček, Fiala, Franěk, Polívka, Škarka, Ryba

Academics Pilsen začali od začiatku veľmi akčne, pretože dokázali preraziť bránku domácich hneď v prvých sekundách a tým otvorili zápas proti domácim gólom. HK Slávia STU sa snažila vyrovnať, no v tejto tretine bolo až 20 trestných minút, z ktorých dostal hráč Vystavil 10 minút za nešportové správanie. Nakoniec sa však domáci nevzdali a dokázali vyrovnať vďaka Naumovi a tým sa uzavrela prvá tretina.

12247774_1121500304536080_8330446818161860595_o

Druhá tretina bola viac taktická ako agresívna. Obidva tímy ukazovali, čo dokážu zahrať a HK Slávii STU to prinieslo hneď v prvých minútach gólový zisk vďaka šikovnej asistencii od Bubicu, ktorý nahral Sochorovi, ale tento náskok sa im nepodarilo dlho udržať, pretože Svoboda dostal dobrú nahrávku od Pondělíka. Ako nám už pomaly končila druhá tretina, tak začalo vznikať menšie napätie, kedy dostali dvaja hráči HK Slávia STU trestné minúty za podrazenie a držanie,  vtedy využili šancu Academics Pilsen a skórovali, čím získali náskok o jeden gól.

V poslednej tretine HK Slávia chcela predviesť čo dokáže a hneď v prvých minútach skórovala, čím dorovnala skóre na remízu. Fanúšikovia podporovali oba tými do poslednej sekundy zápasu, ktorý bol vyrovnaný, ale v 55 minúte dostal hráč Ingriš dobrú nahrávku od Blumentrita a HK Slávia STU začala prehrávať o jeden gól. Na to hráč po pár minútach dostal trestné 2 minúty za vysokú hokejku a vtedy dal tréner HK Slávie STU znamenie brankárovi, aby sa stiahol a tak mohli hrať 6 proti 4. Nedokázali ale preraziť ich brankára a tým sa ukončila posledná tretina, kde odchádzajú hostia ako víťazi 4:3.

Autor: Štefan Adame