S posledním týmem v tabulce neměla UK Praha problém a zvítězila vysoko 10:1!

DSC_5147

Konec základní části Evropské unverzitní hokejové ligy se kvapem blíží a i  týmu UK Praha zbývá posledních pár zápasů. V jednom z nich přivítalo na ZS Slaný bratislavské STU. Podle postavení v tabulce mělo jít o jednoznačné utkání, a tak tomu taky bylo! UKáčko si s chutí zastřílelo a zvítězilo 10:1. Hattrickem se prezentoval kapitán Hučko!

UK Praha – STU Slavia Bratislava 10:1 (4:0, 3:0, 3:1)

Branky a asistence: 1. Rovný (Bícha, Hučko), 5. Hložek (Vyšín, Klindera), 11. Slánský (Bícha), 20. Hučko (Bícha), 27. Bícha (Hučko, Vošahlík), 32. Alexa (Hučko) 34. Hučko (Bícha), 45. Hučko (Bícha), 47. Švaříček (Slánský, Rovný), 59. Bícha (Hučko) – 46. Kubica (Hajduk)

Vyloučení: 7:4, přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0, střely: 47:22

UK Praha: Oliva (Plíšek) – Krátký, Klindera, Švaříček, Herr, Bartoš, Vošahlík – Hučko, Alexa, Hložek, Bícha, Rovný, Vyšín, Gremlica, Slánský, Hybner

STU Bratislava: Snopek (Ilko) – Schmidt, Meliška, Rendek, Boroš – Slavkov, Lichtner, Valach, Hajduk, Sochor, Bubica, Paulička

Utkání začalo ve velkém stylu. Diváci, kteří se zdrželi v bufetu, museli litovat. Už po 15s hry se UKáčko radovalo z prvního vstřeleného gólu. Pěknou kombinaci prvního útoku zakončil do prázdné brány Lukáš Rovný. STU přijelo do Prahy pouze v 11 hráčích a na obrazu hry to mělo zásadní vliv. Domácí prakticky nepustili hosty za červenou čáru a svého soupeře doslova ‘’drtilo’’. Převaha místy byla až k neuvěření. Po pár nevyužitých šancí zvýšil v 5. minutě Hložek na 2:0. Především 1. útok ve složení Hučko-Bícha-Rovný si dělal na ledě co chtěl a měl nespočet šancí. Jednu z nich proměnil v 11. minutě Slánský hrající netradičně v obraně 3:0. V závěru přidal ještě Hučko 4. gól a do šaten se šlo za stavu 4:0.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Ukáčko mačkalo svého soupěře z Bratislavy a šance střídala šanci. V samostatném úniku neuspěl Gremlica, Hybner ostrou ranou z mezikruží taky neuspěl. Dalším úspěšným střelcem byl až v 27. minutě Bícha, který těžil z dobré spolupráce s kapitánem Hučkem. O pět minut později už to bylo 5:0. Z dorážky se trefil navrátilec do sestavy UKáčka Roman Alexa. Ve 34. minutě se z druhého gólu v zápase radoval Hučko, který navýšil vedení UK už na 7:0.

Ve třetí třetině se STU nechtělo smířit s tím, že by ve Slaném nevstřelilo ani gól a pokoušelo se několika slibnými pokusy ohrozit Plíška v bráně UK. Ten byl ale bezchybný. Gól tak vstřelili domácí. Svůj hattrick dokonal kapitán Hučko a magická desítka se blížila. O minutu později se přece jenom dočkalo STU čestného úspěchu. Z dorážky se radoval Kubica 8:1. Plíšek v bráně UK musel nadále ukazovat  své brankářské kvality. Za faul na unikajícího Hajduka bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si ale brankář UK krásně poradil. V závěru třetiny přidalo UKáčko ještě další dva přesné zásahy. Nejprve zakončoval další parádní akci do prázdné Švaříček a jubilejní 10. gól přidal minutu před koncem Bícha. V pohledném utkání plném krásných kombinací tak zvítězilo domácí UKáčko 10:1.