Prvý zápas v Petržalke úspešne pre Diplomatov. Trojnásobného šampióna zdolali 3:1.

Hráči Diplomats Pressburg získali cenné víťazstvo. V nedeľu na domácom ľade, po bojovnom výkone zdolali trojnásobného majstra UK Praha. Diplomati sa najbližšie predstavia na ľade Prešova v pondelok 20. februára.

Diplomats Pressburg – UK Praha 3:1 (0:1,1:0,2:0)

Góly a asistencie: 23. Zvara (Brincko, Hegely), 54. Kučera (Zvara), 60. Kraus (Mucha) – 18. Klindera (Gremlica, Slánský)

Vylúčenia: 3:1 na dve minúty, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 39:49

Rozhodcovia: K. Valko – R. Michna, A. Maškulka

Diplomats Pressburg: Pravda – Rutkovský, Loydl, Brincko, Just, Beliansky, Kučera – Kraus, Podgorski, Mucha, Zvara, Krahulec, Hegely, Holeš, Winkler, Faktor, Harakaľ

UK Praha: Oliva – Krátký, Krégl, Slánský, Gremlica, Klindera, Baláž, Kasala, Kukačka, Pastier, Krudenc, Herr, Christl, Novák, Špičan, Hyršl, Valder

Zápas začal v poriadnom tempe, obe mužstvá chceli získať prevahu. V prvej časti dominovali obrany oboch mužstiev a hlavne brankári. V domácej svätyni sa dobrým výkonom prezentoval Pravda. Za hostí mu nemenej sekundoval Oliva. Hra sa odvíjala prevažne v strednom pásme. Po sérii nepresností hostí, sa do dobrej príležitosti dostal Zvara, spoza bránky ale brankára neprekvapil.  Už v druhej minúte sa hostia dostali k presilovej hre, obrana domácich na čele s Pravdom, ale vážnejšie ohrozenie nepripustila. Domáci dodržiavali dokonale obranný systém, čo súpera nútilo vyhadzovať puky na zakázané uvoľnenia. Viaceré nádejné rotácie v rohoch, ale na poslednú chvíľu dokázali hostia zastaviť. Koncom prvej časti sa diváci dočkali prvého gólu, na nešťastie v domácej sieti. Hostia krásne zakombinovali  v útočnom pásme a na konci akcie sa radoval Klindera, 0:1. Tretina sa dohrala bez výrazných šancí na jednej či druhej strane.

16602189_1482496125103161_4924598124762081809_o

Druhá časť začala rovnako svižne ako tá prvá. Tímy trochu otvorili zadné vrátka a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Viaceré prečíslenia hostí vyriešil Pravda, veľa striel dokázala zblokovať obrana. Na domácich bolo vidno odhodlanie a snaha o vyrovnanie, strieľali zo všetkých pozícií, Oliva držal hostí vo vedení. V druhej minúte domáci vyhrali buly v útočnom pásme, strieľal Brincko a dorážal Zvara, 1:1. Domácich vyrovnanie ešte viac nabudilo, do odkrytej bránky po peknej kombinácii strieľal Krahulec, ale prestrelil. Do viacerých šancí sa dostal aj domáci Kraus, ktorého rýchlosť na obrancov rozhodne platila. Aj hostia neostali nič dlžní a tlačili sa do zakončenia, na skvelo chytajúceho Pravdu si ale neprišli.  Oba celky išli do šatní za nerozhodného stavu 1:1.

16665807_1482417618444345_1176973921823627381_o

Posledná dvadsaťminútovka sľubovala dobrý hokej, od úvodu bolo vidno, že obe mužstvá si chcú odviezť plný bodový zisk.  Bratislavčanom robil najväčšie problémy hosťujúci prvý útok, ktorý zariadil aj jediný gól UK Praha. Aktívny bol Slánský, ktorý nebezpečne pálil spoza obrancu, Pravda svoje mužstvo podržal.  Ako čas plynul a blížil sa záver zápasu, udreli domáci. Obranca Kučera nahadzoval pred bránku na teč, a hosťujúceho brankára pomýlila nezmenená dráha puku, ktorý skončil v sieti, 2:1. Hostia znervózneli, puky im odskakovali od hokejok a keď sa aj dostali do útočného pásma, obrana domácich zostávala stopercentná. V samotnom závere hostia skúsili vabank, no do odkrytej bránky potvrdil víťazstvo domácich Kraus.

Autor: Jakub Sudek