Prvá tretina rozprávková, druhá ako z hororu. Diplomati umožnili nováčikovi dokonalý obrat

Hráči Diplomats Pressburg sa opäť predstavili na domácom ľade, kde chceli natiahnuť víťaznú šnúru na tri zápasy. Nováčik z Budapešti však dokázal umnou taktickou hrou ozbíjať favorita o všetky body. Z pohľadu priebehu zápasu rozhodla druhá dvadsaťminútovka, v ktorej domáci inkasovali štyri góly za 12 minút. Viac sa už dočítate v článku nižšie.

Diplomats Pressburg – Hokiklub Budapešť 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Góly a asistencie: 5. Kalináč (Lipovský), 14. Hajský (Kojda, Šimičák), 35. Lipovský (Kalináč, Demo) – 21. Ódry (Baranyai), 22. Sándorffy (Németh), 28. Vajda T. (Vajda Z.), 34. Vajda Z., 54. Godó (Korosi), 59. Kaiser

Rozhodcovia: Karol Valko – Richard Michna, Filip Crman

Vylúčenia: 2:3 na dve minúty, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:1, počet striel: 41:29

Diplomats Pressburg: Neumann, 34. Somoši – Loydl, Demo, Múčka, Rutkovský, Michalička, Šimičák, Just, Kuták – Lipovský, Kalináč, Šoltís, Holeš, Mucha, Kraus, Zvara, Krahulec, Guryča, Hajský, Šimonič, Kojda

Hokiklub Budapešť:  Gadácsi (Zaka) – Nagy, Négyesi, Kaiser, Baranyai, Wéber, Sándorffy, Dorner – Vajda T., Vajda Z., Berendi, Egyed, Jászai, Godó, Ódry, Korosi, Németh, Fekete

Domáci Bratislavčania vstúpili do zápasu výborne, dobrým pohybom si hneď od začiatku vytvorili mierny nápor, ktorý pretavil v prvý gól krásnou strelou ponad lapačku Gadácsiho Kalináč, 1:0. Nováčik z Budapešti pôsobil v prvej časti zaskočeným dojmom, hráči iba odstreľovali puky, do výraznejších príležitostí ich obrana Diplomatov nepustila. Na domáceho Neumanna mierili strely iba z veľkej vzdialenosti, s ktorými nemal brankár žiadny problém. Diplomati sa v štrnástej minúte dostali k prvej presilovej hre a mohli sa radovať po výbornej kombinácii „mladíkov“. Skvelú súhru zakončil do prázdnej bránky debutujúci Hajský, 2:0. Do konca prvej časti sa už nič výraznejšie neudialo, domáci pozorne bránili a súpera púšťali pred Neumanna iba veľmi sporadicky.Z prostrednej časti by si asi domáci Diplomati nechceli pamätať vôbec nič, pretože hostia v nej dokázali dokonalý obrat v priebehu trinástich minút. Oba celky ešte ani nevyšli poriadne z kabín a už Neumann vyberal puk zo siete, presadil sa hosťujúci Ódry. O minútu neskôr bolo vyrovnané, domáceho brankára ponad lapačku prestrelil Sándorffy. Hlavný tréner Diplomatov Roman Varga okamžite reagoval oddychovým časom, v ktorom musel oprávnene zvýšiť hlas. Nepomohlo – studená sprcha pre Bratislavčanov pokračovala. Pri každom puku boli skôr hráči z Budapešti a svoju aktivitu korunovali tretím zásahom z hokejky Vajdu, ktorému „nabil“ domáci brankár Neumann. Skazu Diplomatov zavŕšil druhý Vajda v hosťujúcom drese, ktorý po spolupráci s bratom zvýšil náskok Budapešti na dva góly. Hra sa po strhujúcom obrate trošku upokojila, do hry sa dostali aj útočníci Diplomatov, ktorých však Gadácsi dokázal vychytať. To čo sa nepodarilo spoluhráčom napravil Lipovský, ktorého výbornou prihrávkou našiel najlepší hráč domácich v zápase Kalináč, 3:4. Pred treťou časťou sa tak zdalo byť všetko opäť otvorené.V poslednej dvadsaťminútovke Diplomati zvýšili obrátky a snažili sa skóre vyrovnať. Hráči Budapešti však hrali veľmi umne, všetky puky odpratali do bezpečia aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Domácim evidentne dochádzali fyzické sily, ich akcie postupom času narážali na dobre organizovanú obranu a vlastnú nepresnosť. V 54. minúte sa domáci dostali k presilovej hre, v ktorej mali ideálnu príležitosť na vytúžené vyrovnanie. Po hrubej chybe obrany sa k slovu dostali hostia, ktorí definitívne spečatili svoje víťazstvo, keď striedajúceho Somošiho prestrelil Godó. Domáci Diplomati to ešte skúsili v samotnom závere bez brankára, ale opäť udreli hostia, keď už iba kozmeticky zvýšil na 3:6 Kaiser. Hráči Budapešti sa tak po perfektnej druhej tretine oprávnene radovali z prvého víťazstva v EUHL. Diplomati sa najbližšie predstavia na ľade nováčika z Brna, kde si budú chcieť po prehre na domácom ľade napraviť chuť.

Autor: Jakub Sudek