shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Prierez sezónou 2014/2015 z pohľadu trenčianskych Gladiátorov

Druhý ročník EUHL máme za sebou a do začiatku toho ďalšieho si budeme musieť ešte niekoľko mesiacov počkať. Momentálne tak dostávajú priestor len spomienky na množstvo zážitkov, ktoré tímy počas ostatnej sezóny zažili; radosti, trápenia, očakávania i výzvy. Ako to vyzeralo u  Gladiátorov? Kto prišiel na zraz pred zápasom v prilbe a kto dal prvý trenčiansky hetrik? Prierez sezónou hráčov spod hradu Matúša Čáka vám ponúkame v nasledujúcich riadkoch.

Gladiátori sa na začiatku sezóny rozšírili o nežnejšie pohlavie. Do svojho tímu prijali rodáčku z Martina Dianu Pápešovú. IMG_6262Aj keď sa veľakrát nedostala do zostavy, postarala sa minimálne o medializáciu tímu – nejedného redaktora či novinára zaujímalo, aké to má Diana v šatni s dvadsiatimi chlapmi. Spomínaná hráčka však nastúpila hneď v prvom zápase, keď bojovali na ľade UMB a podarilo sa im nový ročník súťaže odštartovať výhrou 5:2. Keď sa tím predstavil následne na domácej scéne, okúsil hneď aj trpkosť prehry – a to poriadne vysokej. Už dvojnásobný majster z UK Praha venoval svojmu súperovi 8 presných zásahov, naopak ich brankár inkasoval len dvakrát. Následne sa striedali výhry s prehrami a v poslednom zápase kalendárneho roka 2014 prišla na rad i remíza s Diplomatmi (3:3). Po nej hráči absolvovali spoločnú večeru, ktorá tak trošku pôsobila ako vianočná (zrejme to bolo tým vianočným stromčekom na stole).

10647016_864871650201019_1229265538469607045_nNa začiatku roka 2015 sa deviati Gladiátori predstavili vo výbere EUHL proti ACHA D3, Timotej Jurenka sa môže dokonca popýšiť i presným zásahom. Aby sa zvyšní Gladiátori necítili o niečo ukrátení, pred ďalšími ligovými stretnutiami sa postavili proti trenčianskym juniorom. Výhodu domáceho ľadu tak mali oba celky a univerzitní hráči sa mohli pripraviť na nasledujúce stretnutia. 10806229_898408313556142_3390360324273359974_nČakal ich totiž výjazd do Česka, kde v zápase proti Pražanom padol prvý trenčiansky hetrik v tejto sezóne. Pochváliť sa ním môže kapitán Daniel Bednárik, ktorý neraz potvrdil, že vie strieľať góly v tú najpotrebnejšiu chvíľu. Za spomenutie určite stojí aj skutočnosť, že v januári vyšiel Trenčanom v novinách prvý skutočne rozsiahly článok o ich mužstve a tak sa aj ľudia obľubujúci printové média mohli dozvedieť novinky z „gladiátorskej dielne“. Začiatkom nasledujúceho mesiaca absolvovali hráči školenie z bezpečnosti – keď Tomáš Kandráč prišiel na zraz pred odchodom na zápas proti STU-čke v prilbe s vysvetlením „veď vonku je zima, šmýka sa a je potrebné predchádzať zraneniam“. Zraneniu na duši ale hráči nepredišli v zápase proti Kings, keď už v 17. sekunde zápasu inkasovali gól z hokejky Patrika Szaba, čo bol zrejme najrýchlejší gól v sezóne vôbec. Základnú časť sa ale Gladiátorom podarilo ukončiť víťazstvom, Diplomatov zdolali 5:4.

Na rade boli boje v rámci vyraďovacej časti hry a aj v tomto mužstve zaznel od kapitána jasný rozkaz „počas playoff si nebudeme holiť brady“! V úvode spomínaná  Diana si mohla myslieť, že skutočnosťou, že je dievča, má pred chalanmi v tomto výhodu. No kapitán Bednárik bol nekompromisný – Dida mala zakázané si počas playoff holiť nohy! (Keďže je ale blondína, nebolo z toho toľko zábavy, ako sa očakávalo. Škoda.) IMG_0166Svoje neholené brady ukázali chlapci ešte pred samotným štvrťfinálovým stretnutím a síce na fotení s BMW-čkom. Tu sa aspoň presvedčili, že ak sa im prestane dariť v hokeji, môžu sa dať na dráhu fotomodelov. Po smiechu na fotení už ale nasledovalo spomínané štvrťfinále – v tom sa Gladiátorom podarilo vyhrať a ako sme už uviedli – Bednárik vie, kedy má dávať góly. Práve on totiž gólom v predĺžení rozhodol o postupe svojho mužstva. V semifinále narazili na hráčov z Prahy a kto očakával jasnú dominanciu chlapcov zo Stovežatej, musel byť po prvom stretnutí poriadne prekvapený. Gladiátorom sa totiž podarilo svojho súpera zdolať v úvodnom zápase 3:1! Súčasne sa však v tomto zápase podarilo aj nemožné a síce zraniť nehrajúceho hráčaJán Littva sa tak intenzívne sústredil na evidovanie striel na bránu, až neevidoval puk letiaci smerom k jeho hlave. Spomínaný hráč ale preukázal, že nie náhodou nosí nálepku „Gladiátor“ a po návšteve nemocnice mu už nechýbal úsmev na tvári (a hrča na čele).

V nasledujúcich semifinálových stretnutiach boli už úspešnejší Pražania, no v tom poslednom sa o víťazovi rozhodlo až na základe samostatných nájazdov, takže spomínaní súper to nemal pri postupe vôbec ľahké. Hoci sa Trenčanom nepodarilo uspieť v spomínanej lotérii nájazdov, rozhodne bola pre nich výhrou „jadranská cesta“ domov. Úlohy zabávača sa v autobuse zmocnil rodák z Chorvátska Luka Markovič, namixoval jadranskú hudbu, pridal svoj „spev“ a neplynulé čítanie po slovensky a úsmev tak Trenčanom nechýbal ani po prehratom zápase. Vedeli totiž, že smútkom by už stav zápasu, resp. semifinálovej série nezmenili.

Hoci sa teda Gladiátorom nepodarilo získať vytúžené prvenstvo, v jednej sfére im predsa len patrí prvá priečka – v rámci sezóny 2014/2015 boli najvylučovanejším mužstvom. Nieže by vyhľadávali šarvátky, ale divák si rád pozrie i pästný súboj a Trenčanom záleží na spokojnosti svojich priaznivcov.

Už teraz pre vás pripravujeme podobný prierez sezónou a to nielen konkrétneho tímu, ale ligy ako takej. Všetky kľúčové okamihy, nezabudnuteľné momenty, najvydretejšie víťazstvá i najbolestivejšie prehry.

autor: Janka Danková