Pražania jasným víťazom prvého semifinálového stretnutia

CityU Gladiators Trenčín – UK Praha 1:8 (0:1, 1:4, 0:3)

Vylúčení: 16:8 na dve minúty, navyše Peter Jurenka (Trenčín) 5+20min za hru so zdvihnutou hokejkou, Orolín (Trenčín) 5+20min za údery a hru so zdvihnutou hokejkou, Hučko (Praha) 5+20min za sekanie a 10+DKZ+trest v hre za nešportové správanie, Vošahlík (Praha) 10min za nešportové správanie, Hložek (Praha) 10min za nešportové správanie

Presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Krist, Dzian, Kuník

Góly a asistencie: 39. Kuffa (Zemko, Okuliar) – 18. Hučko (P. Novák, Křepelka), 22. Alexa (Brem), 28. Alexa (Baláž), 32. Pípal (Křepelka), 34. Hložek (Brem), 46. Křepelka (Macenauer), 56. Slavíček, 60. Baláž (Slavíček)

CityU Gladiators Trenčín: Gašparovič (od 35. Zubo) – Faktor, Okuliar, Jordán, Jurenka Peter, Matejdes, Hulman, Porubský, Orolín – Kuffa, Gavač, Zemko – Macoun, Bednárik, Brezáni – Jurenka Timotej, Uhlík, Šulík – Šedivý, Ďuriš, Horňák

UK Praha: Vokatý – Pípal, Slavíček, Krátky, Slánský, Vošahlík, Brem – Hučko, Křepelka, Novák Petr – Hložek, Novák Dominik, Macenauer – Alexa, Fuks, Baláž

Prvý semifinálový boj na trenčianskom ľade začal pomerne opatrne. Oba celky sa snažili sústrediť na bezpečnú obranu, aby predchádzali zbytočným chybám, ktoré by mohol súper potrestať. V 5. minúte pohrozil Gašparovičovi Dominik Novák, ktorý obkorčuľoval okolo brány, no následné prepasírovanie   puku popri žrdi mu nevyšlo. Domácim sa naskytla možnosť o niečo neskôr, keď bol pripravený zakončovať Brezáni, avšak v poslednej chvíli bol nečistým zákrokom zastavený súperom. Rozhodca tak nariadil trestné strieľanie; spomínanému Trenčanovi to ale nevyšlo.Gladiátori neraz ohrozili súperovho brankára, no nie a nie ho prekonať. Naopak Hučkovi sa podarilo v 18. minúte doraziť puk za Gašparovičov chrbát.

Kým prvá tretina priniesla so sebou dosť  vyrovnaný hokej, v tej druhej to už začalo vrieť. Alexa nenáročným spôsobom a síce posunutím medzi betóny, poslal puk za Gašparoviča a o šesť minút sa tento strelec tešil opäť. V polovici zápasu zvýšil na 4:0 Pípal a tak bolo jasné, že Pražania si prišli pod hrad Matúša Čáka po jednoznačné víťazstvo. Gól v 34. minúte z hokejky Hložeka vyhnal z brány Juraja Gašparoviča, nahradil ho Lukáš Zubo. Druhý trenčiansky gólman priniesol svojmu mužstvu akési (síce krátkotrvajúce) šťastie, Kuffovi sa po prihrávke od Zemka podarilo prekonať Vokatého a znížil tak na 1:5. Druhým trestným strieľaním mohol Gladiátorom pomôcť Bednárik, lapačka pražského brankára bola však úspešnejšia. V závere tohto dejstva sa strhla pred hosťujúcim gólmanom nemalá potýčka, čím sa začalo hromadné udeľovanie trestov.

Posledná časť začala presilovou hrou hostí, využitá však nebola. Trenčanom nemožno uprieť následnú snahu, chýbala im však presnosť pri zakončovaní; na druhej strane treba vyzdvihnúť skvelé zákroky brankára Vokatého. V 46.minúte prekonali Pražania zásluhou Křepelku i druhého domáceho gólmana. Gladiátori si zahrali v početnej výhode o dvoch hráčov, no súperovho brankára prestreliť nedokázali; ďaleko od toho však nemala dvojica Macoun – Gavač. Naopak štyri minúty pred koncom dvíhal ruky nad hlavu Slavíček, po jeho góle sa roztrhlo vrece s trestami. Hlavný rozhodca Krist udelil za tento zápas neuveriteľných 198 trestných minút (82:116), emócie teda nechýbali. Štrnásť sekúnd pred koncom upravil na 8:1 ešte Baláž a tým dal jasnú bodku za dnešným zápasom.