Pražané po dvou porážkách zabrali a doma udolali trenčínské Gladiátory!

Hokejisté pražské Karlovy Univerzity minulý týden utrpěli své první dvě porážky v EUHL. V úterý na jejich led zajížděli vysokoškoláci z trenčínského týmu CityU Gladiators a cíl UKčka byl jednoznačný – vrátit se zpět na vítěznou vlnu. To se nakonec podařilo, byť se domácí v závěru utkání o výhru 6:5 ještě třásli, přestože v utkání vedli už 4:0 a ještě osm minut před koncem 6:3. Góly začaly padat až od druhé třetiny, přesto se jejich počet nakonec zastavil až na čísle jedenáct.

UK Praha – CityU Gladiators 6:5 (0:0, 4:2, 2:3)
Banky a nahrávky: 21. Novák (Hučko), 24. Vošahlík (Gremlica, Pečenka), 25. Valder (Alexa, Fortelka), 27. Utěšil (Valder, Hučko), 46. Gremlica (Hybner, Vošahlík), 52. Novák (Hučko, J. Slánský) – 30. Bednárik (Volek), 39. Bednárik (Buliš), 51. Buliš (Bednárik), 57. Chmara (Bednárik), 58. Bednárik (Broska).
Vyloučení: 6:7, navíc Herr a Bartoš (oba UK) a Volek (CityU) 5+dku, Šulík (CityU) 10 min. Využití: 0:2, v oslabení: 1:0.

UK Praha: Vokatý – J. Slánský, Herr, Bartoš, Utěšil, Vošahlík, Pečenka – Hučko, Novák, M. Slánský, Gremlica, Alexa, Baláž, Hybner, Fortelka, Valder.

Gladiators: Gašparovič (52. Šereš) – Bednárik, Borbely, Broska, Buliš, Chmara, Ďuriš, Jurenka, Kuffa, Littva, Matejdes, Okuliar, Pleško, Porubský, Šulík, Uhlík, Volek, Marousek.

Na ledě ve Slaném se potkal první a třetí tým průběžné tabulky EUHL, což samo o sobě slibovalo kvalitní a dramatické utkání. V první periodě se oba soupeři nejprve rozehřívali. Postupně získali optickou převahu Pražané, kterým v tom pomohly i dvě přesilové hry, ale Gladiátorům zachytal brankář Gašparovič a tak se v první periodě skóre zápasu nepohnulo.

Co nepřišlo v úvodní části však bohatě vynahradila ta druhá. Už po 46 sekundách od zahájení hry se UKčko dostalo do vedení dokonce ve vlastním oslabení po spolupráci svých dvou nejproduktivnějších hokejistů, kdy kapitán Hučko nahrával a Petr Novák překonal Gašparoviče. V čase 23:09 to bylo po střele obránce Josefa Vošahlíka už 2:0 a za další minutu přidal už třetí zásah do sítě Gladiators Jan Valder. Střídačka Trenčína si vzala time-out, přesto ve 27. minutě přišel ještě jeden zásah soupeře, o který se postaral Ivan Utěšil – 4:0.

Domácí poté trochu sundali nohu z plynu a nechali Gladiátory více dýchat. V polovině duelu tak v přesilové hře zaznamenal první zásah hostů Daniel Bednárik. Stejný hráč pak dvě minuty před koncem druhé třetiny vykřesal svému týmu i jiskřičku naděje na obrat, když se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před brankovištěm a snížil na 4:2. Prakticky vzápětí – konkrétně v čase 38:54 – mohl opět vrátit klid na hokejky celku univerzity Karlovy Jan Valder, který byl v samostatném úniku faulován Borbelym, ovšem z trestného střílení nastřelil pouze břevno.

Do závěrečné periody vstoupili hosté se snahou o zvrat, ale ve 46. minutě přišel rychlý kontr Prahy, na jehož konci Hybner předložil kotouč před branku Martinovi Gremlicovi a ten zakončoval do poloodkryté klece. Od začátku třetí části se duel také hodně vyhrotil, často až zbytečně. Krátce po pátém domácím zásahu se Karel Herr vzájemně osekával s protihráčem a vše ukončil tím, že slovenského soupeře poslal k zemi. Hráč Trenčína se při pádu nepříjemně uhodil do hlavy a z ledu se zvedl až po delší době jen za pomoci spoluhráčů a lékaře. Hodně otřesený pak zamířil do útrob stadionu. Herr byl za svůj zákrok vyloučen na 5 minut + do konce utkání.

Tato situace rozdmýchala emoce na ledě i na obou střídačkách. Přesto i nadále padaly branky. Pětiminutovou přesilovku Gladiators sice zkrátil menší trest také na druhé straně, ale v jejím závěru nakonec snížení na 5:3 přišlo, po pěkné přihrávce Bednárika se prosadil Filip Buliš. Rychlou odpověď ovšem přichystala elitní řada UK, Petr Hučko připravil šanci pro Petra Nováka, který se před Gašparovičem nemýlil a zvýšil opět na rozdíl tří gólů. To už bylo na Gašparoviče moc a tak se do branky CityU postavil náhradník Arpád Šereš.

Kdo si myslel, že je rozhodnuto, se však šeredně mýlil. Gladiátoři, věrni svému názvu, zbytek duelu nezabalili a rozjeli stíhací jízdu. V čase 56:49 hosté doslova dotlačili kotouč do sítě i s brankářem Vokatým a bránícím hráčem a domácí klec byla navíc ze svého postavení vychýlena téměř až k zadnímu mantinelu. Rozhodčí přesto gól uznal a za jeho autora byl označen Dominik Chmara. Následovala bitka, za kterou byli do šaten posláni domácí Bartoš a trenčínský Volek. Další hráč hostí, Šulík, navíc obdržel desetiminutový osobní trest za protesty. 26 sekund po opětovném zahájení hry se Gladiators dokonce dotáhli na rozdíl jediného zásahu poté, co svůj hattrick zkompletoval jejich nejlepší hráč, Daniel Bednárik, jenž byl u všechn branek svého mužstva! – 6:5. Do konce zbývalo ještě 165 sekund a lídr tabulky se o své vítězství musel pořádně obávat. V nervózním závěru, kdy sudí, který už zřejmě chtěl mít celé utkání co nejrychleji za sebou, pustil několik hodně ostrých zákroků na obou stranách, se už ale skóre znovu nezměnilo.

UKčko tak po dvou porážkách znovu zabralo a přehrálo CityU Gladiators těsně 6:5.