shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Play off je na dosah. Odveta s Trenčínem Technice vyšla

Pražská Technika se od začátku nového roku trápila v sérii porážek, kterou nedokázala ukončit na ledech soupeřů, ale ani na tom vlastním. Špatná situace se zlomila až na poslední chvíli, kdy si svěřenci Milana Filipiho zahrávali s nejhorší možnou variantou a to ztrátou nároku na postup do vyřazovacích bojů. Trenčínským Gladiátorům už podruhé body nenechali a právě díky nim upevňují svoji pozici na šesté příčce tabulky.

Technika Praha – Gladiators Trenčín (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Dulovec (Pala, Pelc), 27. Tobola (Zilcher, Pelc), 32. Kratochvíl (Heža), 50. Popek, 58. Heža (Tobola, Zilcher) – 19. Vaněk (Jánoš), 26. Haščič (Zvara, Matějka), 57. Haščič (Okuliar).

Trestné minuty: 31:10.

Poměr střel: 30:43.

Technika Praha: Příhoda – Klement, Vostracký, Pelc, Kordík, Žáček – Tobola, Heža, Kratochvíl, Popek, Potocký, Fiala, Hlaváč, Bazgier, Zilcher, Hudek, Ujfaluši, Pala, Dulovec.

Gladiators Trenčín: Crkoň – Okuliar, Smolka, Matějka, Orolin, Haluška, Kollárik, Hajko – Dilkov, Vardžak, Vaněk, Haščič, Kopunec, Varga, Jánoš, Jankových.


Domácí se před trenčínského brankáře Crkoně přestěhovali při nejbližší možné příležitosti, kdy se Klement pokusil zasunout kotouč mezi beton a boční tyčku jeho klece. Potocký vyrazil už ze středního pásma, ale jeho pokus skončil vyražen vysoko do ochranné sítě. Od modré pak pálil Heža, který uvolněný brankový prostor minul o pouhé centimetry. Crkoně nerozhodil ani Žáček, jenž ve snaze zmást trenčínskou jedničku s kotoučem na hokejce nejprve pořádně zamíchal. Brankář ale zůstal klidný. O otevření skóre ve prospěch Techniky se ještě pár minut před koncem první třetiny pokusil Dulovec, i jeho ale potrápila špatná koncovka. Nervózní výstup domácích nakonec potrestala dorážka Petra Vaňka – 0:1.

DSC_4406

Techniku v prvním dějstvím trápily poziční a taktické chyby a Crkoň mohl zůstat ledově klidný, nikdo z domácích mu totiž ve výhledu neclonil. Namísto toho se útočné formace rozutíkaly do rohů, kde o nich měl dobrý přehled. Co už ale nezvládl, byla akce Martina Dulovce (1:1), který zvedl puk z ledové plochy a zakončil za jeho záda. Následně přišla z trenčínské fronty odpověď a to prostřednictvím střely Adama Haščiče (1:2), který od modré zamířil z nízkého úhlu do prostoru Příhodovy klece. Z prostoru mezikruží pak k levé tyčce zakončil Dominik Tobola (2:2). Luhový posunul puk na Haščiče, ten ale střelou z úhlu vedení neutrhl a rána z hole Dilkova skončila podebrána lapačkou domácího brankáře. Na druhé straně Heža nahrál přímo před bránu, odkud Jiří Kratochvíl zakončil bekhendem přímo mezi Crkoňovy betony – 3:2.

DSC_4875

Po Vardžakově nahození na bránu se Příhoda jen lehce natáhl lapačkou. Pala napadal horní polovinu branky a Heža se pokusil o zakončení mezi brankářovy nohy, ale ani jeden z Techniků nebyl úspěšný. Fiala pak u bočního mantinelu usměrnil jednoho z hráčů Trenčína a domácí šli do čtyř. Navzdory vlastnímu oslabení si ale tvořili další šance. Dulovec vypálil k bližší tyči, kterou minul jen o kousek. Počet domácích se ještě snížil, ale ani přesilovka pět na tři Trenčínu nepomohla. Vyčerpání vlastního týmu pak podtrhl samotný Crkoň, který pod tlakem domácích zazmatkoval. Jeho nešťastná rozehrávka dobré dva metry před brankou Trenčína skončila na hokejce Lukáše Popka (4:2) a Technika uskočila o další branku. Adam Haščič se dokázal osvobodit ze sevření Pražanů a zakončil zpod břevno (4:3), Oldřich Heža svoji dorážku během závaru v předbrankovém prostoru dotlačil až mezi tři tyče (5:3) a o vítězství domácích nemohlo být pochyb.


Milan Filipi (trenér Technika Praha): 

Výhra nám přinesla velkou úlevu, protože zápasy z naší strany jsou pokaždé velmi nervózní. Navíc jsme v průběhu odvety proti Trenčínu dvakrát prohrávali, měli jsme ale podstatně silnější sestavu než v předchozích zápasech. Možná se teď zdá, že to díky tomu bylo snazší, ale nebylo. Potřebovali jsme po čtyřech porážkách nutně vyhrát a kluci si za tím šli. Díky jejich vůli a zkušenostem hráčů, kteří se do sestavy vrátili, jsme dokázali zvítězit. Soupeř byl podle mého názoru navíc unavený z předchozího zápasu proti týmu Univerzity Karlovy, který v poslední třetině otočil z 0:1 na 2:1.