Porážka od Kings stála Techniku páté místo

Ve druhém vzájemném střetu mezi bratislavskými PaneuropaKings a pražskou Technikou se týmu z města sta věží neurodilo. Jako první se prosadili hosté, ale domácí tým dokázal záhy odpovědět. Technika se v průběhu další části zápasu dostávala do těsného vedení, ale stále byla vzdálena na dostřel pouhé jedné branky. Kings dokázali pokaždé srovnat krok a v poslední třetině převzali otěže. Domácí se lopotili za vyrovnávací brankou, ale soupeř měl jiné plány. Necelou minutu před koncem inkasovala domácí Technika gól do prázdné brány, což rozhodlo o výhře 5:3 pro PaneuropuKings.

Oba soupeři rozehráli zápas trochu bázlivě, v prvních minutách hry se pouze oťukávali a hledali cestičku před brankáře toho druhého. Hostující Divinec to zkusil na Příhodu pozemní střelou, ale maskovaný Technik jeho snahu vytěsnil betony. Kings se před domácím brankářem ještě chvíli zdrželi, Čechovič ale marně hledal štěstí ve svých dorážkách. Dalo by se říct, že co Kings vytvořili, to Technika rozbořila, jen aby slovenského soupeře vyhnala ze třetiny ven.

To se jí podařilo a ke střele se dostal domácí Vostracký, který na Orlíka pálil střelou z úhlu. Tobola následně ubruslil z vhazování ve středním pásmu a přenechal kotouč dojíždějícímu Hežovi, hostující brankář ale výborně pokryl brankoviště. Z brejku střílel Takáč, ale jeho úsilí zakončil ofsajd. Následovala Mlynčárova střela zápěstím z levého kruhu, na kterou čekal další pohotový Příhodův zákrok, pročež tlak ze strany Kings rostl dál. V páté minutě Kuruc neudržel vlastní modrou čáru a Pavol Tarabík se jal potrestat nedůslednost ze strany domácího týmu – 0:1.

16797679_1267898603300990_6015637223348418251_o

Domácí záhy nato odpověděli prostřednictvím Jiřího Kratochvíla, který využil dobrého tlaku a z bezprostřední blízkosti zakončil za Orlíkova záda – 1:1. Po vyrovnávací brance Pražané úzkostlivě bránili střední pásmo a jejich hra dozadu přinesla i první přesilovku. Trest za podražení se pro hostujícího Štefka o něco zkrátil poté, co se v početní výhodě znovu prosadil ostrostřelec Jiří Kratochvíl – 2:1.

Domácí naskočili do druhé třetiny s lehkostí, bylo ale třeba křehké vedení udržet a pokud možno navýšit. Hlaváčova teč po zásahu Orlíkovy lapačky orazítkovala boční tyčku a Příhoda se na druhé straně musel mít na pozoru před Přibulou a Čechovičem, kteří využili rychlého protiútoku. O něco víc štěstí měl na hokejce Richard Barták, kterému se podařilo vylákat domácího gólmana z prostoru brankoviště a nastřelit boční tyčku, odkud se kotouč tečoval přímo do sítě – 2:2.

Kings se snažili ve třetině domácích udržet a vyškrábat ještě nějakou další šanci, v ten moment ale zakročil Kratochvíl, který si obhodil bránícího protihráče a nabil Jakubovi Kopečnému pálícímu do protipohybu brankáře – 3:2. V reakci na to Tarabík zadržel vyhození jednoho z Techniků a poslal puk na Daniela Guryču, který čekal připravený u paty domácí klece a následně zakončil k její bližší tyči – 3:3.

Těsně před koncem druhé části střílel ramenem z pravého kruhu Švec, Příhoda ale zareagoval výborným zákrokem a stejně pohotově si poradil i s padáčkem, který mu z vysokého úhlu přistál do napřažené lapačky.

Poslední třetina začala za vyrovnaného stavu v duchu kdo z koho. Potocký ujel z brejku sám na Orlíka, mezírku v jeho betonech ale nenašel. Babický se poté pokoušel dorazit kotouč přes nastavený brankářův beton možná až s příliš velkým úsilím, protože zároveň trochu vyprovokoval číhající obránce. Vyloučení domácího Fialy pak mělo za následek to, že se hra přesunula před Příhodu. Szabó věděl, že domácí brankář čte každý jeho krůček a tak kotouč přenechal dojíždějícímu spoluhráči. Heža mu ale černou pryž pohotově vypíchl hokejkou.

Před domácím brankářem se následně strhl závar, který mu značně omezil výhled. Dušan Pribula uviděl šanci a využil pomalého brankářova přemístění poté, co zakončil k nechráněné boční tyči – 3:4.

Čas se krátil a domácí tým se pídil po každé sebemenší šanci. Heža vypálil ostrou ránu hned z vhazování, ale úhel střely byl pro Orlíka dobře čit16722812_1267895979967919_3141868725207362440_oelný. Kings znovu pochybili a šli do čtyř, Technice tak příležitost vyrovnat přistála rovnou do klína. Kopečný ujel po straně bočního mantinelu a vypálil z úhlu, puk se ale odrazil od brankářova plastrónu a zůstal ležet těsně před ním, pročež jej hostující obránce okamžitě vyhodil.

V samotném závěru si domácí zahráli přesilovku pět na tři a bylo jasné, že „teď nebo nikdy“. Technika si vytvořila okamžitý tlak a chytila hostující Paneuropu přímo pod krkem, Ujfaluši ale se střelou zaváhal. Kings koupili třicet vteřin vyhozením, jejich další pokus o osvobození ale na modré zastavil Heža. Obrovský tlak na Orlíka vygradoval poté, co Příhodu nahradil šestý hráč do pole, tahle snaha měla ale velmi trpký konec. Daniel Guryča naposledy vyhodil a tentokrát přímo do prázdné brány Techniky – 3:5.

Ohlasy:

Sýkora: Našim klukům musím pogratulovat, protože předvedli výborný výkon. Na začátku hry jsme byli přeci jen trošku rozpačití, ale dokázali jsme to dotáhnout do vítězného konce. Vyhráli jsme venku, každý bod se počítá, tudíž z toho máme super pocity. Před výjezdem jsme se věnovali intenzivní přípravě, kluci hodně trénovali a myslím si, že to bylo ze samotného zápasu zřejmé. Na průběhu hry se navíc podepsali oba brankáři, kteří chytali výborně. Soupeř byl kvalitní, podal dobrý výkon. Podle mého názoru nepůsobil nesehraně, bruslilo se nahoře dole. Ke konci jsme možná měli o trochu více štěstí. Nyní nás čeká utkání proti Univerzitě Karlově a my počítáme s tím, že se další soupeř připraví na to, aby nás Slováky na vlastním ledě porazil. Budeme si muset sáhnout ještě víc na dno, jsem o tom přesvědčený.

Filipi: Tenhle zápas se mi bude těžko hodnotit. Velkou roli v našem neúspěchu hraje fakt, že společně skoro vůbec netrénujeme. Scházíme se v podstatě jen na zápasy, z čehož následně pramení nesehranost týmu a nesoulad ve hře. Dochází k velkým pozičním chybám, kluci na sebe nejsou zvyklí a nestíhají po sobě koukat. Propadáme kvůli školáckým chybám. Mrzí mě to, protože jsme měli během hry mnohem víc šancí, byli jsme živější. Když se některé příležitosti nepromění, tak soupeř žije v naději, cítí šanci a utkání se většinou otočí v jeho prospěch. Tohle byl přesně náš případ. Hráči se v jednotlivých formacích hledají, a pokud se hraje po několikatýdenní pauze, tak není šance, aby se dali do kupy jako tým. Všechno je to hektické a stejně taková je i potom hra, která je neurovnaná.

autor: Petra Pilbauerová