Po vyrovnaném boji se z vítězství radují hráči Univerzity Karlovy

Po vyrovnaném boji se z vítězství radují hráči Univerzity Karlovy

Dne 2.3. jsme byli na Zimním stadionu ve Slaném svědky velmi vyrovnaného zápasu mezi týmy UK Praha a Diplomats Pressburg, ve kterém hostující tým dokázal dvakrát v zápase srovnat krok. Na pátý gól z hole Petra Nováka odpovědět nedokázal. Ukáčko se raduje  z šestého vítězství v řadě a již v příštím utkání se může probojovat na první pozici průběžného pořadí.

UK Praha x Diplomats Pressburg 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky : 2. Novák (Baláž, Klindera), 7. Krudenc (Knobloch, Hyršl), Krátký (Veselý, Hyršl), Svoboda (Rogan, Baláž), Novák (Herr, Rovný) – Zvara (Krahulec), Čáni (Jakub, Holeš), Podgorski (Mučka, Winkler), Zvara (Mucha)
Vyloučení: 6  11, navíc Krahulec (DIP) 5+20 za úder do oblasti hlavy a krku, Zvara (DIP) 10min za nesportovní chování
Využití: 3:1
Oslabení: 0:1

UK Praha: Oliva (Jelínek) – Krátký, Knobloch, Baláž, Herr, Valder – Kasala, Svoboda, Klindera, Krudenc, Rogan, Christl, Novák, Hyršl, Rovný, Kukačka, Veselý, Gremlica
UMB Banská Bystrica: Demo, Mučka, Loydl, Beliansky, Princko, Just – Krahulec, Podgorski, Čáni, Hegely, Šoltís, Winkler, Holeš, Zvara, Mega, Mucha, Rutkovský, Kučera

Hned ve druhé minutě první třetiny si vynutil tým UK přesilovou hru, kterou po 34 vteřinách využil Petr Novák. Po 5ti minutách dostal domácí tým další výhodu jednoho muže v poli a opět ji dokázali rychle využít. Ihned po buly prostřelil Pravdu Krudenc a zvýšil na 2:0. Diplomati se z vyloučení neponaučili a nadále pokoušeli štěstí, když na trestnou lavici putoval Krahulec. Ukáčko nevyužilo možnosti navýšit na rozdíl tří branek a po skončení přesilové hry přišel trest. Po akci Krahulce a Zvary prostřelil druhý jmenovaný v čase 15:37 Olivu v brance UK Praha a snížil na rozdíl jedné branky. Toto skóre svítilo na světelné tabuli i na konci této třetiny i přes další vyloučení hostujícího Krahulce.DSC_2465

Do druhé třetiny nastoupili hráči domácího týmu s jednobrankovým vedením, které se jim hned v úvodu podařilo navýšit zásluhou kapitána Ondřeje Krátkého, který prostřelil bezmocného brankáře týmu Diplomatů 3:1. Už to vypadalo, že UKáčko, má utkání pevně v rukou, tým hostí se však poprvé ve 2. třetině dokázal usadit na delší dobu v útočném pásmu a tlak dokázali proměnit v opětovné snížení na rozdíl jedné branky. Z dorážky se trefil Jirouš Čani. Po necelých dvou minutách se podařilo hostům z Bratislavy vyrovnat. Po rychlém protiútoku do rozhozené obrany se po pohledné souhře prosadil Podgorski střelou do protipohybu brankáře Olivy. Dvě minuty před koncem třetiny dopustili hosté a nechali před brankou osamoceného Svobodu, který využil Roganovi chytré přihrávky a zakončil z hranice brankoviště nekompromisně pod horní tyč. 4:3.  Minutu po vedoucím gólu se k velkému sólu nadechl domácí Valder, ale jeho tvrdá rána zaduněla jen o tvrzené sklo za Pravdovou brankou. Následně se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí vyřešil domluvou. 4 vteřiny před koncem prostřední části byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen hostující hráč Krahulec, pro kterého ty byl třetí a zároveň poslední trest v utkání a putoval předčasně do šatny.

Tým UK nastoupil do třetí třetiny za stavu 4:3 a s pěti minutovou přesilovkou k tomu. Po 20ti vteřinách vyhazoval nešikovně puk z vlastní třetiny hostující Demo a poslal svůj tým do dvojnásobného oslabení, které však UK neodkázalo využít a téměř neohrozili branku soupeře. Naopak v oslabení ujel Zvara, prostřelil Olivu v domácí brance a vyrovnal na 4:4. Na ledě se začalo přiostřovat. Za napadení byl ve 46. minutě vyloučen domácí Novák. Diplomati však svou přesilovku nevyužili a Olivu neohrozili jedinou střelou. Co se nepodařilo hostům při vyloučení Nováka, podařilo se Petru Novákovi při vyloučené hostujícího Winklera, při signalizovaném trestu vymetl pDSC_2821ravý horní roh Pravdovi branky a dostal tak svůj tým do vedení 5:4. Následovala další přesilová hra, která domácím nevyšla podle jejich představ. Na jejím konci se před brankou zjevil Gremlica, zakončení mu však překazil Múčka pouze za cenu faul a putoval za sekání na trestnou lavici. Následně obdržel osobní trest Rasťo Zvara a byl odeslán pod sprchy. 2 minuty před koncem dal možnost pokusit se o vyrovnání domácí Baláž, jenž byl vyloučen za nedovolené bránění. Ze závěrečného tlaku hostující Diplomati gól nevytěžili a utkání skončilo vítězstvím 5:4 pro UKáčko, které prodloužilo sérii výher na šest.