shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

PEVS vs. VSEMvs

EUHL 9.kolo

Paneuropa Kings-VŠEMvs Bratislava 6:4 (0:0,3:1,3:3)

Paneurópski králi privítali na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu súperov z VŠEMvs Managers. Diváci teda boli svedkami derby zápasu medzi dvoma tímami z hlavného mesta. Domáci tím chcel potvrdiť stúpajúcu formu a dobrým výkonom sa opäť priblížiť k svojmu cieľu, ktorým je postup do play-off.

1.tretina

Diváci videli v úvodnom dejstve svižný hokej z oboch strán. Oba tímy sa prezentovali kvalitnou hrou a neraz ukázali svoju dobrú fyzickú pripravenosť. Obaja súperi do zápasu vkročili zo zabezpečenej obrany a zápas mal typický charakter s prívlastkom derby. Po prvej desaťminútovke sa ale osmelili hráči hostí, ktorí mali viac z hry. Výsledkom narastajúceho tlaku hostí bol samostatný nájazd, ktorý ale hosťujúci kapitán Lukáš Mucha nepremenil. Hráči sa teda po úvodnej tretine rozišli zmierlivo a do kabín odišli za bezgólového stavu.

2. tretina

V tejto tretine mužstvo domácich nastúpilo ako vymenené. Hoci ho hneď pribrzdila zrážka vo vlastných radoch, bolo sa na čo pozerať. Domáci hýrili aktivitou a pohybom si menili miesta, čo hosťom robilo značné problémy. Napriek aktivite domácich sa do vedenia dostali hráči Managers, keď po prihrávke spoza brány otvoril gólový účet stretnutia Porubčan. To vyburcovalo domácich k väčšej aktivite a hra sa na dlhý čas presunula pred bránu hostí. Odmenou za zvýšený tlak bol gól, ktorým po krásnej prihrávke Kleina vyrovnal Szabó.

O tri minúty na to išiel na dve minúty za hákovanie na trestnú lavicu hráč hostí Karaba a jeho vylúčenie bolo potrestané gólom Szaba od modrej čiary – 2:1.

Hostia si zobrali oddychový čas, ale napriek zvýšenej aktivite sa z gólu tešili hráči Kings. Na 3:1 zvyšoval Bobocký, ktorému asistovali Klein a Fabo a po štyridsiatich minútach teda viedli králi 3:1.

3.tretina

Hoci sa zdalo, že za stavu 3:1 budú hrať Manageri odovzdane, opak bol pravdou. Hostia zapli na plné obrátky a zo zápasu bola poriadna dráma! Úvodné slovo však patrilo domácim, keď na 4:1 pre domácich zvyšoval peknou strelou Tekáč.

Potom však hostia zapli vyšší rýchlostný stupeň a po strele jedného z hosťujúcich hráčov zvonila tyčka. Zvýšenie aktivity prinieslo tlak zo strany hostí a na domácu bránu sa valil jeden útok za druhým. Hudcovský zahodil nemožné a netrafil prázdnu bránu. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Martinovi Justovi. Gól ako keby vlial hosťom novú energiu a tretiu tretinu začali dominovať.  Králi však zo svojho protiútoku dokázali získať opäť vedenie rozdielom triedy. Na 5:2 skóroval Marušiak.

Manažéri ale nezložili zbrane, prevzali iniciatívu a pridali svoj tretí gól, keď ako rýchlik vnikol do pásma domácich Hudcovský a po jeho prihrávke Mucha znížil na 3:5. V zápase však nemal nikto nič isté a v rozpätí dvoch minút králi viedli iba o jediný gól. V Čase 56:49 strelil gól Adam Podgorski – 4:5. Posledné slovo mal ale dnešný trojgólový strelec Patrik Szabó, keď spoločne s Marušiakom využil prečíslenie dvoch proti jednému a strelou rozhodol o tom, že v derby králi porazili Managerov 6:4 a zaistili si tak účasť v play-off.

kings vs managers 2

Hlasy po zápase :

Tréner domácich Ľudovít Jurínyi

Ako by ste zhodnotili dnešný zápas? Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, chceli sme ísť do play-off z čo najlepšej priečky, takže aj keď sme dostali prvý gól, dokázali sme hneď odpovedať. Potom sme sa ujali vedenia a mali sme to v našich rukách. Trošku ma mrzí záver, ale inak to bol skvelý zápas a chcem poďakovať chlapcom,  že sme to dotiahli do víťazného konca.

Znamená to pre vás, že táto výhra vám zabezpečila postup do play-off ? Podľa toho ako sme rátali, tak áno.

Čo ste chlapcom naordinovali v letnom semestri, pretože ako vieme, ťaháte víťaznú šnúru. Kde je čaro ? Tak chlapci sa pripravovali systematicky, hrali sme svoj systém, čo sme si povedali a mali sme tvrdé tréningy. Chcem touto cestou poďakovať vedeniu školy za to, že nám dali peniaze a vytvorili priestor a dobré podmienky.

Lukáš Mucha, kapitán hostí  

Ako by ste zhodnotili dnešný zápas? My sme chceli možno viac ako oni, aj keď papierový favorit bola Paneurópska vysoká škola, ale potrebujeme minimálne tri zápasy z piatich vyhrať, takže do každého zápasu ideme naplno.

V prvej tretine to opticky vyzeralo, že máte prevahu, potom ako keby ste fyzicky odišli. Čím to bolo? Tak aj ja som tam mal zopár príležitostí, nevyužili sme ich a potom nám trošku padla psychika. Zase sme sa však naštartovali. Naše hluché chvíle využil súper.

Autor: Matej Čalfa