Paneuropa nestačila na nováčka z Brna

HC Masaryk University – Paneuropa Kings Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Vlašín (Florek), 9. Florek (Grman, Račický), 22. Florek (Vlašín), 58. Vaverka (Maršálek, Urban), 59. Čtvrtníček (Bustin) – 30. Čechovič (Mašlanka)

HC Masaryk University: Tichon (Golasowski) – Polesný, Šidák, Kučera, Grman, Křesala, Grygera, Pernický, Maršálek – Čtvrtníček, Pěška, Bustin, Račický, Vlašín, Florek, Vaverka, Brzobohatý, Vomočil, Biolek, Matov, Urban
Paneuropa Kings Bratislava: Bohuš (Orlík) – Kučera, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Šotek, Ketner – Takáč, Halabrín, Mašlanka, Čechovič, Bilik, Podgorski, Hrbáčik, Kundrát, Mikeš

Poslední zápas nadstavbové části Evropské univerzitní hokejové ligy ovládla brněnská Masarykova univerzita. Bratislavské Krále porazila na domácím ledě 5:1, dvěma góly se blýskl Matěj Florek. Oba týmy se střetnou i ve čtvrtfinále play off, které startuje ve středu v Bratislavě a hraje se na dvě vítězná utkání.

Masárna začala utkání proti celku, se kterým je v tabulce před zápasem dělily dva body, aktivněji. A tuhle aktivitu dokázal zužitkovat hned v 5. minutě Michal Vlašín. Nenápadnou střelou zápěstím smazal na ukazateli skóre nulu na domácí straně. Hned nato pálil nebezpečně Vomočil, jeho rána však šla vedle.

V 9. minutě padla do hostující sítě druhá rána. Matěj Florek dorazil kotouč po útoku tři na jednoho, ve kterém Masaryčka vykoupala hostujícího brankáře Bohuše.

Bratislavská Paneuropa se dostala výrazněji ke slovu v přesilovce, kterou jí nabídl hrubostí Medvěd Grygera. Hostující Mašlanka zůstal nekrytý před Tichonem, ale z otočky se mu nepovedlo vystřelit tak důrazně, aby ohrozil domácího strážce klece. V téže přesilovce ujel na druhé straně Čtvrtníček, ale jeho projektil zastavila výstroj Bohuše a tyčka.

Na aktivní hru navázali Medvědi i ve druhé třetině. Ve 22. minutě vymíchal Bohuše Matěj Florek, položil si ho na led a druhým gólem v zápasu posunul ukazatel skóre na 3:0. Hned z další akce nastřelila Masárna tyčku.

V polovině zápasu vymazali nulu u svého stavu hosté. Dušan Čechovič dostal puk za obranu a střelou těsně nad ledem překonal brankáře Medvědů. Gól tým Paneuropy zvedl a dostal jim na hokejky větší aktivitu, Medvědi jim ale nedovolili převzít režii zápasu. V jejich útočné třetině dostal puk přesně na hůl Račický, v cestě do brány stál ale kotouči Bohušův beton. Na svém místě byla tři minuty před koncem třetí třetiny také Tichonova lapačka proti střele Takáče.

Zdramatizovat zápas mohl v úvodu poslední dvacetiminutovky hostující jediný střelec Čechovič, ale po přihrávce Kundráta minul bránu. V polovině třetiny se natlačil přes obránce k brankovišti Mikeš, Tichon si však bližší tyčku pohlídal.

I když zápas neměl na rozdělení soupeřů v play off vliv, bylo jasné, že se střetnou i ve čtvrtfinále, hrálo se naplno až do konce. V 58. minutě těsně po skončené přesilovce prostřelil Maršálek od modré vše, co mu stálo v cestě a Jan Vaverka tečoval puk do brány. Brankový výčet zápasu tím ale ještě neskončil. O nepopulárního bůra se postaral Jiří Čtvrtníček, který dostal v předposlední minutě třešničku v podobě samostatného úniku. Jeho proměněním uzavřel skóre na končených 5:1.

Paneuropa se snažila alespoň vyzkoušet si hru bez brankáře před blížícími se vyřazovacími boji, power play ještě umocnila přesilovka. O jediné vzrušení se však postaral Křesala se Závišem bitkou.

text: I. Borková