shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Obhájce z Prahy rázně odmítl konec sezóny, o druhém finalistovi se rozhodne v pátek!

Semifinálovou bitvu mezi UK Praha a CityU Gladiators rozhodne až třetí zápas! Pražský obhájce Sekeráš Trophy totiž po úvodní porážce v Trenčíně na svém ledě zabral a vítězstvím 8:0 stav série vyrovnal. Na začátku duelu to přitom na žádný debakl nevypadalo, vždyť v úvodní části přítomní diváci branku neviděli. V prostřední dvacetiminutovce se však hráči UKčka prosadili hned třikrát a nasměrovali tím utkání k potřebnému cíli.

2. semifinále EUHL: UK Praha – CityU Gladiators 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 24. Herr (Gremlica), 26. Alexa (Valder), 38. Sommer (Baláž, Gremlica), 47. Slánský (Hložek), 51. Arnošt (Slánský), 54. Hučko (Novák, Vošahlík), 60. Baláž (Arnošt), 60. Bícha (Gremlica). Vyloučení: 10:10, navíc Habšuda (CityU) 10 min. a Jurenka (CityU) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

UK Praha: Vokatý (Příhoda) – Bartoš, Slavíček, Herr, Vošahlík, Polák, Valder, Baláž, Krátký – Hučko, Alexa, Novák, Gremlica, Hybner, Rovný, Sommer, Arnošt, Bícha, M. Slánský, Hložek.

CityU: Gašparovič (51. Šereš) – Chmára, Duriš, Feranec, Habšuda, Jurenka, Kandráč, Kuffa, Kuvík, Longauer, Markovič, Okuliar, Porubský, Bača, Varga, Vavro, Volek.

 

Úvod utkání se nesl ve znamení oboustranného oťukávání. Hostující tým se soustředil na pečlivou defenzivu a také hokejisté UKčka se dopředu bezhlavě nehnali, protože každé zaváhání pro ně mohlo přiblížit konec sezóny. Postupem času si Pražané přeci jen vytvořili územní převahu, ale té scházela častější střelba.

O přestávce mezi první a druhou třetinou domácí kouč Krégl svým svěřencům zřejmě velmi dobře vysvětlil, co jejich hře chybí. Od úvodních vteřin prostřední periody totiž Pražané pálili z každé pozice a navíc se tlačili před Gašparovičovo brankoviště. Trenčínský gólman, který byl velkým hrdinou prvního duelu, tak poprvé kapituloval už ve 24. minutě. Celek Univerzity Karlovy si vytvořil během deseti sekund tři gólovky a byl to Karel Herr, kdo zblízka napálil puk do sítě. O 99 sekund později to bylo už 2:0 pro UK. Valder poslal před branku nabídku, do které šikovně vložil hůl Roman Alexa a kotouč zapadl až za záda Gašparoviče.

Poté se šance střídaly na obou stranách, ale zatímco Gladiátoři žádnou z těch svých nedokázali přetavit v kontaktní zásah, domácí se v čase 37:22 prosadili potřetí. Navíc šlo o krásný hokejový moment, kdy v přečíslení 2 na 1 obdržel kotouč Baláž, který s ním, místo zakončení, zajel až za branku a odtud ho předložil před brankoviště na hokejku najíždějícího Jakuba Sommera, jenž prostě musel do zcela prázdné klece skórovat. Hosté v závěru třetiny za pro ně nepříznivého stavu přitvrdili hru a rozhodčí tak ještě museli řešit výměnu názorů mezi domácím Alexou a Habšudou, která skončila dvouminutovými tresty pro oba hráče a „desítkou“ za řeči navrch pro Gladiátora.

Poté následovalo ještě jedno vyloučení na straně CityU a domácím se tak naskytla příležitost hrát přesilovou hru 4 na 3, která trvala až do úvodu závěrečného dějství, ale využít ji nedokázali. Ve 47. minutě už však další přesilovka pražského celku zúročena byla, když nahození Martina Slánského zaregistroval Gašparovič zřejmě až v síti. V té chvíli už bylo jasné, že tato série po dvou zápasech neskončí. UKčko však ve své snaze pokračovalo dál a v poslední desetiminutovce ještě soupeři nadělilo pořádnou výslužku.

Na 5:0 upravil dokonce ve vlastním oslabení Daniel Arnošt, jenž svým zásahem vyhnal Gašparoviče na střídačku. Náhradník Šereš pak vydržel s čistým štítem pouze necelé tři minuty, když ho krásnou střelou pod víko v přesilovce překonal nejproduktivnější hráč EUHL v základní části Petr Hučko. Závěr duelu byl rozkouskován emocemi především na straně vysoko prohrávajících hostů, Jurenka byl dokonce za kritiku sudích poslán do kabin. Poslední minuta ovšem přinesla ještě dva hokejové momenty v podání borců UK, v čase 59:28 nejprve z voleje propálil od modré vše, co mu stálo v cestě, Matúš Baláž a o 13 sekund později uzavřel skóre duelu na 8:0 Mikuláš Bícha.

Trenčínským Gladiátorům nepomohla k úspěchu ani přítomnost slovenského reprezentačního obránce a naposledy hráče Slovanu Bratislava, Tomáše Starosty, který je přijel do Slaného podpořit. Rozhodující třetí zápas, jenž určí druhého finalistu soutěže, se hraje hned v pátek od 13:30 opět na slánském ledě.