shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Novinky z tábora Akademikov. V Plzni sa majú fanúšikovia na čo tešiť!

V poradí už na piatu sezónu v EUHL sa chystajú Akademici z Plzne. V tej predošlej sa ich púť skončila už vo štvrťfinále play-off, keď nestačili na neskoršieho finalistu Diplomats Pressburg. Mesto zo západu Čiech, v ktorom sídli známa automobilka a preslávilo sa aj výrobou piva, patrí v univerzitnej hokejovej lige k tradičným klubom. Do nového ročníka vstupujú Akademici s vysokými ambíciami a odhodlaním bojovať o najvyššie priečky.

Na trénerskej lavičke zostáva skúsený Tomáš Ceperko, ktorý opäť dostal dôveru a pre ktorého to bude už štvrtá sezóna v pozícii hlavného trénera v tíme Akademikov. Ako asistent mu bude vypomáhať bývalý hokejista a celková devätnástka draftu NHL z roku 2002, Jakub Koreis. Ten má na svojom konte viac ako 400 štartov v najvyššej domácej súťaži, ale zahral si aj vo Fínsku či Rakúsku. Realizačný tím však bude ešte v najbližšom období rozšírený o ďalších členov. Čo sa týka hráčskeho kádra, tak mužstvo opustilo hneď niekoľko hokejistov, ktorým sa skončila školská dochádzka. Citeľná bude najmä strata centra prvého útoku, Jana Setikovského. Ten sa s 22 gólmi stal najlepším strelcom základnej časti uplynulého ročníka.

Pred štartom novej ligovej sezóny sa však chystá udalosť Tryout, ktorá bude zameraná na nábor budúcich hokejistov, ktorí majú záujem obliekať dres Akademikov. Tryout bude prebiehať v dvoch modelovaných zápasoch. Prvý modelovaný zápas je naplánovaný na 23.8. a druhý sa bude konať 27.8. Dejiskom bude zimný štadión Košutka. Vítaní sú všetci nádejní hokejisti a fanúšikovia tohto zimného športu. Každý, kto má rád hokej, aj keď ho aktívne nehráva a chcel by sa pridať do hokejovej rodiny, má teraz jedinečnú príležitosť.

Akademikom sa darilo aj na manažérskej úrovni, keď dokázali predĺžiť spoluprácu so súčasnými partnermi a dokonca získali aj dvoch nových sponzorov, čím opäť potvrdili svoj fantastický marketing. Aj to je jeden z cieľov pre nasledujúce obdobie. Pokračovať vo výborne rozbehnutej práci a stále posúvať klub vyššie.

Hráči počas letnej prestávky neoddychovali, ale poctivo dreli v posilňovni a prírode, aby boli dostatočne pripravení na ostrý začiatok prípravy. Tá oficiálne odštartuje 20. augusta a naplánované sú už aj prípravné stretnutia. Západočesi si zmerajú sily v dvojzápase s nováčikom z Českých Budějovíc a jeden duel by mali odohrať so súperom z Nemecka.

Tešiť sa môžu najmä fanúšikovia. Akademici majú v pláne usporiadať tri tradičné akcie smerom k nim. Atraktívny duel medzi Západočeskou univerzitou a Lekárskou fakultou UK v Plzni sa bude konať pod názvom Bitka o Plzeň. Uskutoční sa aj dobročinné podujatie Plyšáková búrka, počas ktorej sa budú zbierať plyšové hračky pre deti z detských nemocníc a taktiež aj akcia Z lavíc až na zimák. Tento event sa v minulom roku uskutočnil po prvý raz v Plzni a mal výborné ohlasy. Jedná sa o zápas, na ktorý budú pozvané deti zo základných a stredných škôl. Užijú si prehliadku univerzitného športu a strávia skvelý deň so Západočeskou univerzitou. Chystá sa aj jedna úplná novinka, ale k tejto udalosti nám zástupcovia klubu bližšie informácie zatiaľ neprezradili.

Výrazné zmeny nastali aj v užívaní priestorov. Tím Akademici Plzeň čaká sťahovanie do úplne prvej kancelárie, ktorú im darovala Západočeská univerzita. Azda najväčšou novinkou však je, že sa klubu podarilo vybaviť, aby mohli svoje domáce zápasy odohrať v Home Monitoring Aréne, kde sídli aj extraligové mužstvo HC Škoda Plzeň. Aréna má kapacitu vyše 7500 divákov a Akademici tak budú bližšie k svojim fanúšikom. V klube sa už nevedia dočkať novej sezóny a veria, že fanúšikovia sa tešia rovnako s nimi!

Podrobnejšie informácie o lige nájdete na www.euhl.eu