shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Návrat k základnej časti očami čísel!

Túto sezónu nastúpilo v EUHL až dvanásť mužstiev z Česka, Slovenska a Maďarska. Osmička najlepších tímov už bojuje v play-off o majstrovský titul Európskej univerzitnej hokejovej ligy. Vráťme sa však spätne k základnej časti a pozrime sa trochu bližšie na štatistiky, či už na tie tímové alebo hráčske.

V základnej časti hranej na šestnásť zápasov sa najviac darilo Trenčínu a Banskej Bystrici. Najhoršie dopadla Budapešť, ktorá nezaznamenala počas sezóny ani jedno víťazstvo. Prekvapil aj nováčik z Ostravy, keď sa hneď v premiérovej sezóne prebojovali do play-off.

Najlepšou ofenzívou sa môže pýšiť Trenčín a najlepšou defenzívou Banská Bystrica. Naopak, najmenej gólov strelil tím Diplomats Pressburg a najviac ich inkasovala Budapešť. Najvyššie víťazstvo v sezóne zaznamenala Banská Bystrica, keď vyhrala v Brne vysoko 13:1. Najviac gólov však videli diváci v súboji medzi UK Praha a KMH Budapešť. Strelci sa do čierneho trafili až osemnásťkrát a duel sa skončil výsledkom 13:5 pre Prahu.

Zhodnotiť môžeme aj tímové štatistiky pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. Najvyššie percento využitia presilových hier zaznamenal Trenčín, ktorý nasledovala dvojica českých tímov.

Bránenie presilových hier súpera išlo najlepšie Diplomatom. Ak však berieme do úvahy, že odohrali o niekoľko zápasov menej, tak opäť vedie dvojica Trenčín a Banská Bystrica.

Do trojice najtrestanejších tímov sa prebojovalo aj Brno. Gladiátori ako jediný tím však prekročili hranicu 400 trestných minút.

Toľko k tímovým štatistikám a teraz sa poďme spolu pozrieť na tie hráčske. V tejto sezóne ovládli individuálne štatistiky Trenčania. Najproduktívnejším mužom súťaže sa stal Matúš Trenčan. Tretie miesto si skvelými výkonmi zaistil v drese Akademikov Jakub Faschingbauer.

Spomínaná dvojica ovládla aj tabuľku strelcov. Obaja zaznamenali v základnej časti viac ako gól na zápas.

 

Čo sa týka návštevnosti, tak tá sa v porovnaní s minulou sezónou opäť zlepšia. Najviac divákov si našlo cestu na stretnutie BO Ostrava – UK Praha, keď súboj sledovalo 2 626 divákov. Hostia z Prahy si v ňom pripísali víťazstvo 3:1.

 

Podrobnejšie informácie o lige nájdete na webe www.euhl.eu