Na podzimní vítězství Shields nenavázali, tři body berou Cavaliers

UNIČOV – Urputným soubojem mezi University Shields Olomouc a Cavaliers Brno pokračovala nadstavbová část EUHL. Diváci v Uničově, kde Shields hrají své domácí zápasy, byli svědky kvalitního hokeje, tvrdých soubojů a konečného vítězství hostů z Brna.

University Shields Olomouc – Cavaliers Brno 2:4 (1:2, 1:4, 2:4)

University Shields Olomouc: Horváth – Síkora, Janků, Skopal, Kropáč, Hajšman – Pudelka, Siegel, Lainka, Janošek, Dohnal, Matuška, Kunček, Nevřela

Cavaliers Brno: Salena – Vojáček, Cívka, Dobšák, Kučera, Salát – Nossek, Pospíšil, Jachtán, Stupka, Polzer, Dvořák, Svatuška, Vilímek, Malíř, Roubal

Rozhodčí: Sedlák

Vyloučení: 7:7 (v minutách 14:16)

Góly a asistence: 10. Skopal (Kunček, Hajšman), 41. Kunček (Hajšman, Kropáč) – 7. Pospíšil (Stupka), 9. Pospíšil (Vojáček), 33. Stupka (Polzer), 39. Nossek (Pospíšil)

Úvodní dějství začalo rychlým nástupem domácích, který podpořila přesilová hra hned po dvou minutách hry. Ta se olomouckým nevydařila a jedinou šanci si připsali hosté z brejkové situace. Skóre otevřel hostující Pospíšil, který zanedlouho přidal ještě druhý gól a hosté si rázem vybudovali menší náskok – 0:2. Chvilku po druhém inkasovaném gólu ale přišla domácí odpověď, kdy Shields hezky sehráli situaci dva na jednoho a Skopal zasunul kotouč za bezmocného brankáře kavalírů – 1:2. Po kontaktní brance Hanáci viditelně ožili a nebyli daleko od vyrovnání. Ani hostující tým neusnul na vavřínech a jen díky pozornému Horváthovi zůstal rozdíl mezi týmy pouze jednobrankový. Třetinu zakončili hosté velkým tlakem, který se rozbíjel o domácího brankáře.

Druhá třetina pro změnu začala přesilovou hrou Cavaliers, ze které domácí branku vážně neohrozili. Následný tlak už byl o poznání nebezpečnější, ale Horváth opět zhatil hostující snahu o navýšení skóre. Brněnští nastoupili do prostřední části viditelně s větším odhodláním a razancí, čímž měli více ze hry. Až v polovině třetiny se ozvala domácí ofenziva, ale bez gólového vyústění. Opřeni o kvalitní zákroky brankáře se hosté opět vrhli do útoku a po rychlé kombinaci se po střele radoval Stupka – 1:3. Po odskočení se hosté spíše zatáhli na vlastní polovinu. Toho využili domácí, kteří měli příležitost hrát dvě přesilové hry za sebou. Až druhá přesilová hra nabídla šance, ale ty zůstaly nevyužité. Naopak následné oslabení už domácí neubránili a hosté se po krásné přihrávce Vojáčka radovali z další branky. Tutovku neomylně proměnil Nossek – 1:4. S tímto výsledkem šli týmy podruhé do kabin.

Naději vykřesal hned po půl minutě třetí třetiny Kunček po nepřehledné situaci kolem brány hostů – 2:4. Shields přestáli následnou přesilovku hostů a vrhli se všemi silami do napadání a útoku. Gólu se ale do konce zápasu nedočkal ani jeden tým, především zásluhou spolehlivých brankářů na obou stranách.

Zápas skončil sérií vyloučení, které ani jeden z týmů nevyužil. Nejlepším hráčem hostující týmu byl po zásluze zvolený Pospíšil, z domácích řad si cenu převzal Hajšman. Cavaliers olomouckým vrátili podzimní porážku hlavně díky dobrému pohybu a důrazu v osobních soubojích.

TEXT: Martin Michálek