shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Na domácom ľade UMB Hockey Teamu sa zrodilo ďalšie víťazstvo

Na dnešnom stretnutí privítali Bystričania na domácom ľade hráčov tímu University Shields Olomouc. Po prvej tretine to aj napriek veľkej prevahe v počte hráčov domáceho tímu vyzeralo na veľmi vyrovnaný zápas. Druhou tretinou sa však všetko zmenilo. 

UMB Hockey Team – University Shields Olomouc 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly a asistencie:  29. Indrych (Novodomec), 36. Kasanický (Majling), 40. Tatár (Janák, Novodomec), 49. Brnčal (Žáčik, Šeliga) – 30. Říčka (Horák, Skopal), 49. Svozílek (Říčka)

Vylúčenia: 5:6

Počet striel: 56:23

Rozhodcovia: Štefík M. – Jakubec A., Hus I.

UMB Hockey Team – Malatinec, Korytár – Indrych, Garay, Šeliga, Tatár, Kamzík, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Rajčan, Jakubík, Novodomec, Kadlečík, Leško, Kováčik, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

University Shields Olomouc – Molnár, Pospíšil – Janošek, Tománek, Liška, Cios, Janků, Říčka, Svozílek, Siegel, Skopal, Lainka, Matuška, Horák

Počas prvej tretiny sa ani jednému z tímov nepodarilo skórovať. Aktívnejším bol však domáci tím, ktorý neustále napádal bránku súperov. Šancí na gólovú akciu bolo skutočne veľa, no UMB Hockey Teamu sa ani jednu z nich nepodarilo premeniť. Počas tejto úvodnej dvadsaťminútovky sa aj vylučovalo a to dva krát na strane súperov, za hákovanie a faul kolenom. Počas týchto presiloviek sa UMB Hockey Team síce dostal pred súperove bránkovisko, no puk nie a nie poslať za chrbát súperovho gólmana. Stav stretnutia bol tak po prvej tretine nezmenený 0:0, avšak domáci viedli v počte striel a to vysoko 24:7.

Aj v prvých minútach druhej tretiny obsadili súperi trestnú lavičku za krosček. UMB Hockey Team sa tak chopil šance a znova sa usadil pred Pospíšilom. Kolotoč prihrávok však nebol zakončený gólom. V 26. minúte sa situácia obrátila a tento krát sa vylučovalo na strane domácich za hákovanie. UMB Hockey Team sa tak po prvý krát v tomto stretnutí ocitol v oslabení, ktoré zvládol bez ujmy. V 29. minúte sa snaha domácich konečne zapečatila. O prvý gól zápasu sa zaslúžil kapitán UMB Hockey Teamu Indrych, strelou spomedzi kruhov. Radosť na domácej striedačke a tribúne však netrvala dlho, nakoľko súperi do minúty odpovedali. Malatinca prekvapil Říčka a premenil skóre na remízu 1:1. Súperi z Olomovca mali svoj káder o 8 hráčov menši ako Bystričania, no na ľade to nedali poznať. Po svojom prvom góle zápasu sa pred Malatincovu bránku tlačili čoraz viac. V 33. minúte sa ušiel Bystričanom trest za seknutie. Po uplynutí trestu pokračovali hráči v hre s remízou.  Po vhodení buly v 36. minúte, ktoré vyhral Majling, sa puk dostal ku Kasanickému a ten priamou strelou poslal puk do ľavého horného rohu bránky Pospíšila. UMB Hockey Team sa tak dostal do vedenia 2:1. Tri minúty do konca druhej tretiny sa na trestnú lavičku posadil Janák, ktorý si odpykával trest UMB Hockey Teamu za príliš veľa hráčov na ľade. Aj toto oslabenie UMB tím ustál. Bystričania stihli skórovať ešte 42 sekúnd do konca tretiny. Udialo sa tak po Janákovej strele, kedy puk odskočil a do bránky ho dorazil Tatár od ľavej žrdky bránky.

V 3. minúte tretej tretiny si súperi zahrali v oslabení. O minútu na to sa počet hráčov na ľade vyrovnal, nakoľko trestnú lavičku obsadil aj Indrych za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Hra pokračovala minútu 4 na 4. Počas oslabenia sa UMB Hockey Team takmer dostal do trojgólového vedenia, keď sa puk ocitol v bránke súperov. Avšak gól nebol uznaný, pretože bol dosiahnutý rukou. V 49.  minúte si domáci zahrali presilovú hru a po prvý krát sa im ju aj podarilo zaknihovať gólom. Po asistencii Šeligu a Žáčika sa k puku dostal Brnčal, ktorý ako spomaleným záberom obkorčuľoval ležiaceho Pospíšila a poslal puk do bránky. Stav stretnutia bol 4:1. V 54 minúte zápasu sa dostal Indrych do úniku, v ktorom mu zabránili súperi seknutím. Rozhodcovia tak rozhodli o nájazde, ktorý bol neúspešný. Minútu do konca zápasu sa súperom z Olomouca ešte podarilo znížiť skóre na 4:2, ktoré sa už do konca zápasu nezmenilo.

„Dnešný zápas bol veľmi ťažký. Banská Bystrica patrí k tomu najlepšiemu čo môže táto liga ponúknuť. Vzhľadom k tomu, že sme prišli v počte 12 hráčov, tak sme vedeli, že ten zápas bude naozaj ťažký. Po prvej tretine sme si vytkli veľa drobných chýb, čím sa neskôr zlepšila aj hra. Veľký kredit patrí nášmu brankárovi, pretože nás podržal vo viacerých situáciach kedy mohla Banská Bystrica skórovať.“  (Hlavný tréner tímu University Shields Olomouc – Radim Zbránek)

„Zápas bol veľmi ťažký a vyrovnaný. Sami sme boli prekvapení z úrovne súperov, hral na 12 hráčov, napriek tomu to na ňom nebolo poznať. Mali sme veľa šancí, no aj veľa chýb. Rád by som vyzdvihol výkon súperovho brankára, ktorý zachytal obdivuhodný zápas, na čom sme asi aj zlyhávali. Až do konca to bolo veľmi vyrovnané, na to, koľko sme mali šancí, tých gólov bolo pomerne málo. Spokojnosť však máme, snažíme sa doladiť formu do playoff a verím, že to pôjde.“ (Asistent trénera UMB Hockey Teamu Banská Bystrica – Marek Janík)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z No_a_čO