shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Mužstvá EUHL chystajú nové kabíny, sú jedným z predpokladov tímovej pohody

Tretí ročník EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa nezadržateľne blíži a úroveň spomínanej ligy neustále rastie. Jedným z ukazovateľov je aj skutočnosť, že jej účastníci si dávajú čoraz väčšmi záležať nielen na samotnom hernom prejave, ale tiež na komunikácii s médiami a najnovšie na svojich kabínach. Práve tam predsa študenti – hráči trávia nemálo času a tak si samotní manažéri a tréneri tímov uvedomujú, že je potrebné, aby sa v nich ich zverenci cítili čo najpohodlnejšie.

Nestačí len dobrá taktika, ale tiež tímová pohoda. Aj vedenia jednotlivých účastníkov EUHL sa po vzore skúsenejších tímov snažia zabezpečiť svojim hráčom maximálny komfort, ktorý má piliere v dobrej kabíne. Niekomu stačilo spestriť prostredie kobercom s tímovým logom, niektoré mužstvá mali práce oveľa viac. „Hneď po sezóne sme sa okrem skladania kádra pustili aj do organizačno-technického zabezpečenia tímu, ako aj do rôznych reklamných akcií, na ktoré nám počas sezóny nezostáva toľko času. Najväčšie starosti nám robila kabína pre hráčov, pretože na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne sú všetky kabíny plne vyťažené. Po zdĺhavých rokovaniach sa nám podarilo dohodnúť, že si na vlastné náklady môžeme prerobiť priestory pôvodnej posilňovne Dukly Trenčín. Tú, na oplátku, presťahujeme do vynovených priestorov na poschodí zimného štadióna, ktoré prerábame na vlastné náklady a svojpomocne spolu s hráčmi v čase dovoleniek alebo na úkor voľného času. Finančne sa na prerábke podieľajú obe vysoké školy – CityU/VSM a TnUAD a nemalou čiastkou prispel aj náš generálny sponzor. Dokončené tak už boli maliarske práce, nová elektroinštalácia, v pondelok bude položený nový koberec. Investícia dosiahne bezmála 3000€,“ otvorene priznal manažér trenčianskych Gladiátorov Lukáš Frývaldský.

„Aj Paneuropa Kings tento rok zapracovala na novinkách a jedna z nich je nová kabína. Vlani sme si spolu s trénerom a manažérom Ľudovitom Jurinyim dali ako hlavnú úlohu zohnať kabínu pre hráčov. V Bratislave neľahká úloha, ale vďaka podpore vedenia ľadovej plochy v Petržalke sa nám to podarilo,“ vyjadril na Martin Bega, ktorý pôsobí ako manažér Kingov. A hoci bude spomínaný tím „kabínovo sídliť“ v Petržalke, domáce stretnutia odohrá na hlavnej hracej ploche v Slovnaft Aréne. „Nebude chýbať koberec s logom tímu, TV, chladnička, nový nábytok, každý hráč bude mať box s menovkou a svojím číslom,“ dodal. UMBO niečo menej starostí mali počas leta Bystričania, nakoľko tí sa o tímovú kabínu zodpovedne starali už počas predošlej sezóny. Vďaka tomu sa mohli počas prázdninových mesiacov väčšmi sústrediť na tréningy a prípravu na nový ročník EUHL. „Je pre nás dôležité aby hráči mali všetok komfort, ktorý je potrebný pre víťazstvá v lige. Vlastná šatňa na zimnom štadióne je základ pre hráčsku pohodu. Sme radi, že sa nám ju podarilo zariadiť už minulú sezónu. Neustále sa však snažíme zvyšovať úroveň a dopĺňame prvky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani profesionálny tím,“ neskrýval radosť manažér UMB Hockey team Banská Bystrica Milan Kyseľ. Hráči spomínaného tímu sa môžu tešiť i na nové domáce kino, ktoré rozžiari stenu v ich kabíne.

autor: Jana Danková