shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Miloš Fiala z UK Praha oslavuje 80. rokov

Krásne životné jubileum dnes oslavuje známa tvár univerzitného hokeja, Miloš Fiala. Manažér a vedúci tímu Karlovej univerzity sa dožil úctyhodných osemdesiatich rokov.

Už počas študentských čias mal obľúbený pedagóg blízko k rôznym typom športu. Táto vášeň v ňom pretrvávala aj naďalej, keď sa po štúdiu uplatnil v školstve, kde vyučoval predmety zamerané na rôzne športové odvetvia. Okrem toho je aj autorom viacerých významných odborných publikácií.

Silnú stopu však zanechal aj v EUHL. Niekdajší predseda komisie ľadového hokeja Českej asociácie univerzitného športu sa môže pýšiť štyrmi titulmi v tejto súťaži, ktoré získal so svojím tímom vo štyroch po sebe idúcich ročníkoch. Doposiaľ tak ide o najúspešnejší klub celej histórie súťaže. Majstrovské triumfy zabezpečili pražskému celku trojnásobnú účasť na prestížnych hokejových podujatiach v Rusku.

Miloš Fiala zanecháva po sebe hlbokú stopu v klube UK Praha, ale aj v celej univerzitnej hokejovej spoločnosti. Významným spôsobom sa podieľa na jej rozvoji, pričom ide skvelým príkladom mladým hráčom. Veríme, že to tak bude aj naďalej. Takýmto spôsobom by sme mu chceli zagratulovať k veľkému životnému míľniku, a zaželať veľa zdravia a úspechov.

EUHA