shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Manažér Diplomatov predstavil novinky v tíme, kapitán mal pre fanúšikov pripravené predstavenie s tučniakmi

Spoločná letná príprava, nové logo mužstva či domovský stánok, odhodlanie odohrať nasledujúcu sezónu lepšie ako tú predošlú. Hráči Diplomats Pressburg sú pripravení pobiť sa o popredné priečky v treťom ročníku EUHL! Manažér mužstva Jozef Hrabina prezradil, ktorá trénerská osobnosť sa postarala o ich tréningy počas leta, kto pribudol do realizačného tímu a tiež aj to, prečo sa tešia na ligového nováčika z Noweho Targu.

J_HrabinaJozef, do predošlej sezóny nastúpilo vaše mužstvo Diplomats Pressburg ako nováčik. Napriek bojovnému a obetavému hokeju ste skončili na predposlednom mieste. Cítite azda aj kvôli tomu väčšie odhodlanie tento rok uspieť?

„Retrospektíva minulej sezóny je pre mňa mimoriadne bolestivá. Ciele však boli stabilizovať káder a neskončiť poslední, čo sa nám podarilo splniť. Napriek tomu, že sa predposledné miesto dá pripísať „nováčikovskej dani“ a snahe o stabilizáciu mužstva, stále nás mrzí nepekná priečka v tabuľke. V porovnaní s koncom sezóny do zápasov nastupoval iný káder než na začiatku sezóny a výsledky tomu nasvedčovali. Motivácia preto je určite vyššia než u našich súperov. Nechceme opakovať sklamanie z minulej sezóny a robíme maximum pre to, aby sme si po sezóne mohli povedať, že práca, ktorú sme odviedli, aj nasvedčuje nášmu tabuľkovému postaveniu. Nechcem robiť nejaké prognózy, neprináša to šťastie a zároveň nechceme byť zbytočne sklamaní, keď nám to nevyjde.“

Z vašich slov cítiť nemalé odhodlanie. Do akej miery ste tomu prispôsobili prípravu na blížiaci sa tretí ročník EUHL?

„Po sezóne sme sa s chlapcami dohodli na poriadnej letnej príprave. Nakoľko sa hokeju venujeme všetci popri škole a práci, tak bolo mimoriadne náročne všetko časovo zvládnuť. Za to patrí obrovská vďaka chlapcom, ktorí sa ráno pred prácou prekonávali na tréning a večer po práci na ďalší. Nehovoriac o prvom týždni prípravy, kedy sme trénovali trojfázovo. Tiež by som chcel spomenúť, že úvod letnej prípravy s nami absolvoval Martin Barčák, ktorý v minulosti viedol juniorku Karlových Varov v prestížnej MHL. Nakoľko náš hlavný tréner Roman Varga je s ním dlhoročný kamarát a spolu fungujú v Hockey Power Academy, Martin súhlasil, že nám dá trošku zabrať – čo naozaj dal. Je naozaj skvelé, že taká trénerská osobnosť ako Martin sa nám venoval naplno a všetci sme za to nesmierne vďační.
_DSC5016Je nám jasné, že v tomto momente je takáto dôkladná a náročná príprava v EUHL skôr raritou ako samozrejmosťou. No každým rokom liga rastie a my sme si vedomí, že kvalita hokeja v súťaži nesmie zaostávať za kvantitou tímov. Pre dobro ligy preto dúfam, že sa po našom vzore pridajú aj ostatní a že do pár rokov si nikto nebude „ťukať“ na čelo, že trénujeme tak skoro. Už dávno je EUHL za bodom, kedy sa hráči prišli len prevetrať na ľad a tomu by mal nasvedčovať aj prístup hokejistov a klubov samotných. Nedá mi nespomenúť, že v príprave sme ako historicky prvý klub EUHL porazili tím z 2. ligy seniorov HK Bratislava.“

Na koho sa môžu tešiť vaši fanúšikovia v novej sezóne? Nastali oproti ostatnému ročníku nejaké zmeny či už v kádri alebo v realizačnom tíme?

„Máme štyroch nových útočníkov a malé zmeny nastali na brankárskom poste. Stále sme v príprave a tréner skúša „chémiu“ v jednotlivých formáciách. Z perspektívy budúcich sezón ma trošku mrzí odliv mladej krvi, nakoľko sa niektorí chlapci rozhodli pre extraligu juniorov, čo im, samozrejme, nezazlievam. Mená nebudem príliš konkretizovať, pretože chceme trošku aj prekvapiť fanúšikov na zápasoch.
Realizačný tím sa nám cez leto rozrástol. Ku skvelo zabehnutému trénerskému tandemu Roman Varga a Peter Jonák sa pridala kondičná trénerka Magdaléna Čerhitová. Stálicou na našej striedačke je vedúca – naša mama Svetlana Mojžišová a novinkou je tímový kustód Roman Malovec. Všetkým spomenutým musím, samozrejme, poďakovať, pretože okolo Diplomats Pressburg rastie skvelá partia na ľade i mimo neho.“

Diplomats_logoStále hovoríme len o ľuďoch, ktorí sú súčasťou zmien v tíme, vy ste však zmenili i vaše logo. Ukrýva sa za týmto činom nejaký špecifický dôvod?

„Po menších nezhodách s naším generálnym partnerom Dopravným podnikom mesta Bratislava, sme sa dohodli na rozviazaní kontraktu. (smiech) Ale nie, ľuďom naše staré logo pripomínalo dopravný podnik, tak si to žiadalo zmenu. Nakoľko sme sa minulú sezónu sústredili na úplne iné veci ako vizuál klubu, tak sme sa to rozhodli túto sezónu zmeniť. K novému logu pribudnú aj drobné suveníry pre fanúšikov, ktorí nám môžu dobrovoľným príspevkom pomôcť k zaplateniu ľadov či výstroje pre chlapcov.“

Viaceré mužstvá EUHL sa počas leta pustili do prác v rámci budovania nových kabín. Pohltila táto vlna „kabínovských úprav“ i vás?

_DSC4736„Niekto mení kabínu, niekto zimný štadión. Našou zmenou je naše presťahovanie z dúbravského zimného štadióna na Harminocovej do Petržalky. Vedenie tohto zimného štadióna nám vyšlo maximálne v ústrety s požiadavkami na zázemie pre chlapcov, čo bolo pre nás pred sezónou najdôležitejšou úlohou. Dostali sme veľkú kabínu a na zimnom štadióne sa nachádza aj posilňovňa a skatemill. V priebehu sezóny máme v pláne do šatne kúpiť brúsku či koberec s logom. Zatiaľ však všetku energiu smerujeme do prípravy a prípravných zápasov.“

Okrem spomínaných kabín robia tímy radikálne zmeny aj v kádroch (viď Gladiators Trenčín, ktorý bude posilnený štvoricou hokejistov zo Zlína), Plzeň sa môže popýšiť novým trénerom, Kings prezmenu ZŠ Ondreja Nepelu, na ktorom odohrajú domáce zápasy. Je niečo, čím budete  maximálne originálni vy, alebo vsádzate na klasiku?

„My robíme promo na zatiaľ nemenovanú značku funkčného prádla, nakoľko v Petržalke je chladnejšie ako v iných častiach Bratislavy a to sa odráža aj na teplote vnútri zimného štadióna. Preto každý návštevník nášho zápasu dostane termo prádlo a deku od tejto značky. Pre vytrvalých máme aj poukazy do kryokomory, ktorá je hneď za plexisklom v pravom rohu oproti dverám a Mrázik sa presťahoval do našich hlásateľských boxov, kde bude počas celej sezóny zabávať divákov a hlásiť štatistiky. Mali sme aj natrénované číslo nášho kapitána a speváckeho zboru tučniakov, ale, žiaľ, tučniaky sa usídlili v rolbe a robili tam príliš veľký neporiadok, takže sme ich museli prepustiť. My však ešte niečo vymyslíme a do sezóny sa môžete tešiť na niečo originálne.“ (smiech)

Pozitívne naladenie pred začiatkom súťaže vám zjavne nechýba. Ako sa vy pozeráte na skutočnosť, že sa EUHL rozrástla o nový tím, resp. novú krajinu – Poľsko bude zastúpené Nowym Targom. Predsa len si to bude žiadať dlhé cestovanie k tomuto súperovi. Neukradne vám tento fakt ten úsmev z tváre?

„S Nowym Targom sme koncom minulej sezóny hrali dva exhibičné zápasy, Viem, že univerzita v Nowom Targu ponúka štipendiá ruským hráčom a vidím v tom obrovský potenciál čo sa týka atraktivity ligy. Veď kde okrem KHL uvidíte vykorčuľovať tím, ktorý má dve päťky zložené z hráčov, ktorí si prešli mládežníckymi štruktúrami klubov ako CSKA Moskva či SKA Petrohrad? Cesta do Targu je veru dlhá, ale hráme nadnárodnú súťaž a každý z klubov by mal vedieť plusy a mínusy takejto ligy. Jedným z mínusov je práve cestovanie, plusy hádam nemusím nikomu menovať; ale spomeniem len „federálne derby“ Bratislava – Praha. Unikát tejto súťaže nemá európsky ekvivalent a hrdosť, s ktorou reprezentujeme svoje univerzity a EUHL, by tak mala predčiť všetku nechuť k dlhým hodinám stráveným cestovaním.“

autor: Jana Danková (EUHA)
foto: Marián Trizuliak