Krynica síce zdolala Trenčín, no Gladiátori svoju kožu nepredali lacno

Až 11 hráčov ruskej národnosti figurovalo v zostave Krynice v rámci zápasu proti Gladiators Trenčín, a svoju náturu skutočne neskrývali. Bojovný hokej na oboch stranách priniesol nielen množstvo oku lahodiacich príležitostí, ale tiež osobných šarvátok, miestami bol počet úderov azda vyšší, než počet striel na bránu. Z víťazstva sa po 60-ich minútach hry tešili hostia, ktorí vďaka tomu zdieľajú s UMB Banská Bystrica rovnaký počet bodov v priebežnej tabuľke EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) a patrí im tak druhá, resp. tretia priečka.

Gladiators Trenčín – Academy 1928 KTH Krynica 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 3. Bashirov (Dudkiewvicz), 15. Smirnov (Alimov, Alferov), 32. Dudkiewicz (Bashirov, Pomortsev), 45. Polinin (Latiuk, Galushkia) – 38. Kopunec (Zemko, Balaj)

Vylúčení: 13:12 na dve minúty, navyše Feranec (GLA) a Alimov (KTH) 5+DKZ, Haščič (GLA) a Bashirov (KTH) DKZ, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 29:41

Rozhodovali: D. Lesay – A. Jurčiak, D. Pleško

Gladiators Trenčín: Crkoň – Orolín, Okuliar, Smolka, Zemko, Matejka, Martyčák, Vaněk, Zvara, Feranec, Haščič, Haluška, Kopunec, Vystavil, Luhový, Jánoš, Jankových, Balaj

Academy 1928 KTH Krynica: Sizov – Egorov, Yuzlenko, Polinin, Smirnov, Sokolovskiy, Latiuk, Bashirov, Grebla, Chikida, Muratov, Galushkia, Alferov, Lomaev, Dudkiewicz, Pomortsev, Alimov

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom, ktorí svoju aktivitu dokázali už v 3. minúte pretaviť zásluhou Bashirova do gólu. Následne to skúšal strelou zľava Smirnov, no tento raz bol už úspešnejší trenčiansky brankár. Gladiátorom sa podarilo súpera väčšmi zatlačiť až počas presilovej hry, kedy sprava pohrozil Balaj, ale vyrovnanie sa nekonalo. Naopak o tlak sa ešte postarala Krynica, a po nastrelení bočnej konštrukcie dokázala po strele Smirnova aj navýšiť svoje vedenie.

Hostia pokračovali vo svojom tempe aj v nasledujúcej tretine, počas presilovej hry šikovne nahadzoval pred bránku puk Alferov, no namiesto možných dorážok vznikla pred Crkoňom menšia šarvátka. Podobná situácia sa opakovala aj o niekoľko minút neskôr, no to Sokolovskiy začal strkanicu už priamo do trenčianskeho brankára, ktorá napokon znamenala pre domácich presilovú hru. V nej Gladiátori estónskeho brankára v službách Krynice poriadne potrápili, od modrej vypálil Matejka, následne strieľali i Zemko či Haščič. Napriek tomu, že kontaktný gól neprišiel, tlak domácich pokračoval i pri rovnovážnom počte hráčov. Paradoxne udrieť dokázala Krynica, keď sa Bashirovi podarilo doslova ujsť z obranného pásma dopredu a po krížnej prihrávke na Dudkiewicza druhý menovaný skóroval. V 34. minúte sa pred trenčianskou striedačkou začala férová bitka „jeden na jedného“, do ktorej sa ale priplietol Alimov a zozadu sa pustil do trenčianskeho účastníka šarvátky. To, pochopiteľne, naštartovalo viacerých hráčov na oboch stranách a z férového vymieňania názorov sa zrazu stala hromadná bitka. Práve tá Gladiátorov akosi väčšmi naštartovala v hre; od modrej pálil Haluška, neskôr zľava udrel Kopunec a práve on sa postaral o zníženie stavu.

Záverečná časť priniesla množstvo vylúčení na oboch stranách, hra 5 na 5 bola len minimálna. Krynici sa zásluhou Polinina, ktorý osamotený strieľal sprava, podarilo opäť získať trojgólový náskok. Na druhej strane to hneď niekoľkokrát skúšal spred bránky Luhový, ale hosťujúci gólman podržal svoj tím – rovnako ako i v celom zápase. Jedenásť Rusov v tíme hostí sa podpísalo pod typickú hru tejto národností a hoci Gladiátori bojovali do poslednej sekundy, svoj trojgólový náskok sa im podarilo ustrážiť.

autor: Janka Danková