Králi z Bratislavy vyrovnali sériu

Paneuropa Kings- UMB Banská Bystrica 7:3(3:2,2:0,2:1)

Na ľad vicemajstra z Bratislavy pricestoval nováčik z pod Urpína s matchbalom. Avšak hokejisti Banskej Bystrice ponúknutú šancu nevyužili. A tak sa o tohtoročnom finalistovi EUHL rozhodne v poslednom zápase.

Góly : 4x Jankovský, 2x Szabó, Fabo, Ferletjak, Knut, Indrich.

Zostavy: Kings Orlík, Bziňák,Bajtoš,Jankovský, Fabo, Kuták, Faktor, Hanák, Simon.M, Aschenbrier, Pečimut, Zvara,Kalina,Šoltés, Vojsovič, Kubic,Marušiak Tekáč, Švec,Bobocký Szabó

UMB: Bezek, Juraštík, Kandra, Michalčík, Ferleťjak, Majling, Indrych, Prandorfy,Kováčik, Plešavský, Akantis. Janečko, Studený, Maliňák. Primus, Knut, Knechta, Šándor, Málus. Hanzel.

11130181_1002497119769733_2941704042480922162_o

Domáci tím nastupoval na zápas proti Bansekj Bystrici po ťažkom debakli 0:13 a na domácom ľade išlo o všetko. Králi z Bratislavy sa od úvodného buly do súpera poriadne zahrýzli. Ich úsilie už v 28. sekunde korunoval Jankovský 1:0. V prvých šiestich minútach to bola hra na jednu bráknu. S chuťou hrajúci Jankovský pridal po asistencii Tekáča aj druhý gól. V čase 5:23 teda domáci viedli o dva góly. Hosťujúci tréner si logicky v snahe zastaviť gólostroj domácich vzal oddychový čas. Spočiatku to však vyzeralo akoby to vôbec nepomohlo. V čase 5:49 už na rozdiel triedy zvyšoval po nahrávkach Marušiaka a Faba Patrik Szabó 3:0. To akoby hostí spod Urpína prebralo a v priebehu siedmych minút sa dotiahli po zásahoch Indrycha a Knuta na rozdiel jediného gólu. Obojstranne dobrý hokej sa divákom musel páčiť. Po úvodnom dejstve odchádzali do kabín šťastnejší domáci, ktorí viedli 3:2

V druhej tretine sa hra začala vyostrovať. Hostia v snahe vyrovnať pritvrdili a hra vďaka častým vylúčeniam stratila plynulosť. Aktivita však ostala na domácich hokejkách. Za svoju snahu získali domáci odmenu v podobe gólu. V čase 27:33 opäť skóroval Szabó prihrávali Fabo, Tekáč. 4:2. To bolo príliš na golmana hostí, ktorý prepustil miesto svojmu kolegovi Juraštíkovi. Jeho nepriestrelnosť však netrvala dlho. Už o necelé tri minúty brankár hostí kapituloval, keď skóroval Fabo 5:2 Do konca tretiny si domáci udržali trojgólový náskok.

V záverečnom dejstve mali domáci jasný cieľ. Neinkasovať. Naopak hostia chcelii čo najskôr znížiť a tomu prispôsobili hru. Šance mali oba tímy, avšak proti boli obaja brankári. V drese domácich žiaril Boris Jankovský, ktorý dal o sebe vedieť znova. V 46. minúte zavŕšil po prihrávke Hanáka Hatrick 6:2. To však z jeho strany nebolo všetko a ďalší gólový pozdrav za chrbát brankára hostí poslal v čase 51:00, 7:2. V čase 56:16 stav stretnutia korigoval dobre hrajúci Ferleťjak. Kto nakoniec postúpi do boja o Sekeráš trophy sa dozvieme zajtra v Bratislave.