Králi si pripísali ďalšie víťazstvo

Bratislava 8.11. 2017 sa odohral v poradí druhý zápas sezóny. Králi si opäť zahrali proti českým susedom, no tento raz proti nováčikovi Cavaliers Brno, ktorý úspešne zdolali v prípravnom zápase.

Hráči Paneuropa KINGS:

Aleksandr Kolosov – 31 , (Majo Ciro Bohusko – 30), Nikolas Ketner  -91, Michal Naumov -22, Pribula Dušan -71, Pavol Tarabík -14, Marko Šotek -87, Dominik Šteffko -8, Peter Záviš  -21 -Samuel Szucs -10, Peter Galis- 88, Patrik Ligas -23, Richard Mašlanka -11, Patrik Szabó -26, Patrik Hubek -18, Andrej Gráčik -15, Dušan Čeky Čechovič -12,
Simon Iványi -89, Rič Klír  -19, Chachalak David -16, Filip Takac -9, Adam Podgorski -17
Hráči Cavaliers BRNO:
Jakub Bartošek -97 (Filip Hübner -31), Vagner -7, Dobiáš -17, Civka -44, Salat -89, Dobšák -94, Culka -33, Maliř -23, Huml -22, Pospisil -87, Dvořak -61, Gombarčik -69, Svatuška -71, Kozel -77, Jochman -81, Polzer -37, Sokolik -18, Kosorín -14

Úvod prvej tretiny bol pomerne vyrovnaný z oboch strán. Avšak po získaní puku domácich v 4. minúte králi strelili prvý gól tohto zápasu. O gól sa postaral obranca Nikolas Ketner, ktorý si spravil ofenzívny výlet za asistencie Ligasa. Nasledujúce minúty sa niesli vylúčeniami domácich hráčov. Presnejšie Gračíka na 2 minúty za sekanie a neskôr Ligasa za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou. Po súhre domácich v útočnom pásme

Hokejový zápas medzi Paneuropa Kings a Cavaliers Brno

v 19. minúte strelil Peter Galis druhý gól za asistencie Soteka. Pár sekúnd pred koncom tretiny, králi strelili tretí gól, o ktorý sa postaral Patrik Hubek za asitencie Szabóho. Stav po prvej tretine je 3:0.
Druhá tretina bola akčnejšia čo sa týka vylúčení. Hneď na začiatku bol vylúčený hráč z Cavaliers Brno, Jochman na dve minúty za držanie. V polovici druhej tretiny nasledovalo vylúčenie ďalšieho českého hráča Civku na dve minúty za držanie. O dve minúty nato nasledovalo vzájomné vylúčenie hráčov z Paneuropa Kings Dušan Pribula a hráča Vanera z Cavaliers Brno na dve minúty za hrubosť. Napätie medzi tímami sa stupňovali čo v 13. minúte zapríčinilo ďalšie vylúčenie hráča Dobiáša z tímu Cavaliers Brno na dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou. Stav po druhej tretine sa nezmenil.
Vylúčenia hráčov v oboch tímoch naďalej pokračovali aj v tretej tretine. Zmena nastala v 7. minúte, keď hráč Andrej Gráčik skóroval za tím Paneuropa Kings. O niekoľko sekúnd neskôr padol druhý gól poslednej tretiny pre Paneuropa Kings. Gól strelil Dominik Šteffko za asistencie Szabá a Hubeka. Posledné minúty pokračovali vylúčenia, stav sa však nezmenil 5:0.

Peter Kopecký, hlavný tréner Paneuropa Kings:
Zápas sa síce skončil 5:0 no samotný priebeh duelu tomu nezodpovedal, keďže sme nastúpili so zložitými vecami a nehrali jednoducho ako s Plzňou. Prvá tretina nás nakopla. V druhej tretine sme sa ešte zlepšili, aj keď sa stav nezmenil. Poslednú tretinu sme potvrdili dvoma gólmi a následným víťazstvom 5:0.

Ladislav Šoukal, hlavný tréner Cavaliers Brno:
Výsledok hovorí za všetko 0:5, samozrejme gratulujem súperom. Hrali dobre účinný hokej, my sme mali veľa individuálnych chýb a vylúčení. Prvá tretina bola hororová 0:3. Druhá tretina bola obrovským zlepšením 0:0. V tretej tretine sme chceli dať gól ale došlo k zlyhaniu a výsledkom je 0:5.