Kings zdolali Trenčanov vysoko 9:3

Paneuropa Kings – Gladiators Trenčín 9:3 (2:2, 4:0, 3:1)

Góly a asistencie: 1. Szabó (Marušiak), 14. Szabó (Pečimut), 21. Marušiak (Szabó), 22. Jankovský, 32. Marušiak, 35. Švec (Jankovský, Kuták), 49. Jankovský 51. Jankovský (Tekáč, Hanák),58. Slovík (Aschenbrier) – 5. P. Jurenka (Markovič), 14. Chmara (Volek), 49. Špankovič (Okuliar, Buliš)

Gladiators Trenčín: Gašparovič (22. Šereš) – Okuliar, Chmara, Špankovič, Littva, Uhlík, Volek, Markovič, Kandráč, Buliš, Ďuriš, Borbely, T. Jurenka, P. Jurenka, Porubský, Varga, Šereš, Šenšel, Vavro, Marousek

Paneuropa Kings: Orlík – Kuták, Kalina, Švec, Nemec, Aschenbrier, Zvara, Szabó, Pečimut, Marušiak, Tekáč, Jankovský, Hanák, Fabo, Slovík, Šoltés, Bajtoš

Kings z Bratislavy mali svojmu súperovi čo vracať – pod hradom Matúša Čáka prehrali 1:6 a teda nič iné ako plný bodový zisk si dnes nepripúšťali. Už v 17. sekunde sa im podarilo otvoriť gólový účet, no nasledoval faul domáceho hráča Faba, za ktorý inkasoval 5+DKZ, čiže Gladiátorom bola poskytnutá presilová hra. Tú sa im aj zásluhou obrancu Jurenku podarilo využiť . Gólové skóre mohli Trenčania dokonca nakloniť na svoju stranu, no zásah  z hokejky Bednárika neuznali, nakoľko tento hráč nebol uvedený v zápise. I jeho kroky tak viedli pod sprchu. Domácim sa podarilo dostať do vedenia, keď znovu skóroval Szabó, avšak len po niekoľkých sekundách opätovne vyrovnal Chmara. Po 20-ich minútach sa tak odchádzalo do šatní za stavu 2:2 a vtedy azda ešte niekto netušil, aké divadlo bude nasledovať.

Kings začali stredné dejstvo aktívne hneď od prvej sekundy a tak sa im v 21. minúte podarilo zásluhou Marušiaka dostať znova do vedenia. O necelú minútu zvýšil na 4:2 Jankovský, ktorého gól bol napokon víťazný. Práve tento gól už vyhnal Gašparoviča z bránky a nahradil ho Šereš. Domáci celok si pár minút „oddýchol“ a potom gólová spŕška pokračovala – presadil sa znova Marušiak, následne aj Švec, takže recept dokázali nás aj na druhého gólmana Gladiátorov.

Na začiatku záverečnej tretiny si zahrali Trenčania presilovku, no prekonať Orlíka v bránke bolo pre nich nemožné. Naopak Jankovský zvýšil už na 7:2 a radosť domácich neprekazil azda ani presný zásah z hokejky Špankoviča, ktorý strelil tretí gól Gladiátorov. Jankovský a Slovík mali na svedomí ďalšie góly za Šerešovim chrbtom, takže po 60-ich minútach hry sa mohli Kings tešiť z výhry 9:3. Odplatiť prehru z Trenčína (1:6) sa im tak podarilo na 100% a navyše vďaka tomuto víťazstvu sa dostali na druhé miesto v priebežnej tabuľke, odkiaľ zosadili práve Gladiátorov.

Ľudovít Jurínyi (tréner Paneuropa Kings): „Po sérii troch náročných zápasov v krátkom slede, nás čakal ďalší a veľmi dôležitý súper o druhé miesto. Prvý vzájomný duel nám s Trenčínom nevyšiel, tak sme sa snažili pripraviť najlepšie ako sa dá. V mužstve máme dosť veľkú maródku a viacero zranených hráčov, poskladali sme tri kvalitné formácie a pomohol nám aj návrat reprezentantov z Grenady, ktorí naše mužstvo od začiatku potiahli. Zápas sme začali s aktívnym prístupom. Aj keď prvá tretina skončila remízou, tak v druhej sa nám podarilo súpera zlomiť. Hrali sme pekný kombinačný hokej s rýchlym prístupom a zakončením. Dnes nám to tam padalo a tešíme sa samozrejme z výhry. Chcel by som chlapcov pochváliť za vytrvalosť a odolnosť v celej náročnej sérii zápasov, ktorú sme mali a verím, že sa teraz preliečime a ideme ďalej za svojím cieľom. 2. marca hráme doma proti Grazu a verím, že budeme pokračovať v kvalitných výkonoch.“

Adam Špankovič (hráč Gladiators Trenčín): ,,Súper mal dnes viac motívacie ako my a podal dobrý výkon. Viac korčuľovali, napádali nás, dohrávali súboje a tým získavali puky v našom pásme. Mali množstvo prečíslení, lebo sme často prepadávali a dávali nám dosť gólov spomedzi kruhov, kde sme si neboli schopní prebrať voľných hráčov. Nám dnes šťastie neprialo, uchádzali nám puky, nevedeli sme si presne prihrať a podali sme zlý výkon.“

autori: Peter Klimašovský, Janka Danková