shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

KINGS vs. UTB Zlín 9:4

Gólové hody v Bratislave

Paneuropa KINGS – UTB Zlín 9:4 (3:2, 4:1, 2:1)

V zápase siedmeho kola EUHL sa na štadióne V.Dzurillu v Bratislave stretli dva tímy, ktoré sa pobili o aktuálne tretie miesto v tabuľke. Domáci Paneuropa Kings vyzvali hostí z UTB Zlín. Po zaznení hymien oboch krajín a slávnostnom buly, ktoré vhodila slovenská reprezentantka v plávaní Katarína Listopadová, sa začal súboj o dôležité body pred blížiacim sa play-off.

Diváci, ktorí si našli cestu na štadión, sa nenudili. Niektorí sa ešte poriadne ani nestihli usadiť a na tabuli už v 6. minúte svietilo skóre 2:1. Najskôr domáci Štorcel otvoril skóre, vzápätí mu gólom kontroval Holík, no rovnovážny stav sa udržal iba tri minúty a po prečíslení troch proti jednému zakončujúci Hanák opäť priklonil misky váh na stranu domácich. Od tohto momentu prebrali iniciatívu hráči Kings. V polovici prvej tretiny zakončil oku lahodiacu akciu po prihrávke Szaba znovu Štorcel. Domáci hráči naďalej tlačili, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, no brankár Dočkal držal UTB nad vodou. Nevyužité šance sa domácim vypomstili v 15. minúte, keď sa z ojedinelej akcie hostí presadil strelou spomedzi kruhov Nesrsta. Už o niekoľko minút sa v samostatnom úniku ocitol Šimon, no jeho zakončenie skončilo iba na žŕdke domácej bránky. Hráči tak odchádzali do šatní za stavu 3:2 pre domácich.

V prostrednej časti pokračoval v obrane hostí deň otvorených dverí. Domáci hráči v priebehu piatich minút skórovali až štyrikrát a odskočili Moravanom na rozdiel piatich gólov. Po tomto gólovom uragáne bol stav stretnutia už v 26. minúte 7:2, keď sa presadili Klein, Kovalčík a 2 góly pridal Jankovský. Po siedmom góle tempo hry na dlhú dobu upadlo, zaujal iba incident domáceho Jančoviča, ktorý inkasoval trest DKZ za vystrelenie puku po odpískaní a následné protesty. V závere druhej tretiny sa podarilo skórovať aj hosťom vďaka Papovi, keď našiel odkrytý priestor medzi Bziňákovými betónmi – 7:3.

Posledná tretina priniesla niekoľko vyhrotených situácií, množstvo prerušení a ďalších gólov . Hneď v 37. sekunde záverečnej časti sa presadil z bezprostrednej blízkosti bránky kanonier Marušiak. V 47. minúte boli diváci svedkami priam boxerskej vložky, keď sa v stredovom kruhu strhla hromadná bitka. Aj v nej mali navrch hráči Kings, aj keď súperi zo Zlína nejavili o pästné súboje väčší záujem. Potýčka vyvrcholila štyrmi trestami DKZ, keď sa pod sprchy poberali hosťujúci Pospíšil a Paksi, na domácej strane zase bratia Simonovci. Zápas sa od tohto momentu už iba dohrával, no aj napriek tomu diváci videli ešte po jednom góle na oboch stranách. Najskôr hosťujúci Galuška, potom domáci Marušiak druhým gólom uzavrel skóre zápasu na 9:4. Fanúšikovia domácich sa tak vytúženej desiatky nedočkali.

Ľudovít Jurínyi, tréner Paneuropa Kings: „Bol to zápas po takmer dvojmesačnej prestávke. Som rád, že sme vyhrali a že sme dali toľko gólov. Plníme náš cieľ, aby sme sa dostali do play-off z čo možno najlepšieho miesta. V prvej tretine sa nám podarilo rýchlo dostať do vedenia, čo nám pridalo na sebavedomí, avšak musíme ešte trochu popracovať na celozápasovej koncentrácii a disciplíne, aby sme sa vyvarovali zbytočných prešľapov. V pondelok nás čaká ďalší ťažký a pre nás dôležitý súper z Trenčína, na ktorého sa určite dôkladne pripravíme.“

Radim Zbránek, tréner UTB Zlín: „Tento zápas sme hrali veľmi zle. Hlavne jeho prvú polovicu, kedy sme mali zlý pohyb na ľade, nedržali si hráčov, nedokázali si presne prihrať a robili iné chyby, ktoré súper veľmi dobre využil a zvýšil tak svoj náskok. Určitý vplyv na to mal určite aj náš neskorý príchod. Nezvýšil nám žiadny čas na rozcvičenie pred vstupom na ľad, a tak sme mali len pár minút na rozkorčuľovanie, než začne zápas. Od druhej polovice zápasu sa naša hra výrazne zlepšila. Viac sme korčuľovali, spresnili sme prihrávky a lepšie bránili. Dostávali sme súpera pod tlak a vytvorili si množstvo gólových príležitostí. Avšak v koncovke nám chýbalo tzv. „hokejové šťastíčko“ a vyložené šance sme nedokázali premeniť. Z tohto stretnutia sme si síce neodviezli žiadne body, ale aspoň sme zistili, aké máme ešte nedostatky a na čom musíme počas nasledujúcich dní zapracovať, než odohráme ďalšie stretnutie“.

 Góly: 2. Štorcel (Marušiak), 6. Hanák (Zvara, Bölcs), 12. Štorcel (Szabó, Marušiak), 22. Jankovský (Jančovič), 24. Klein (Hanák, Nemec), 25. Jankovský (Vojsovič, Kuták), 27. Kovalčík (Klein, Zvara), 41. Marušiak (Szabó, Vojsovič), 58. Marušiak (Jankovský) – 2. Holík (Vondruška, Petura), 15. Nesrsta (Měštánek, Martyčák), 38. Pap (Vondruška), 54. Galuška (Měšťánek, Strojil)

Paneuropa KINGS Bratislava: Bziňák (Orlík) – Vojsovič, Kuták, Štorcel, Marušiak, Szabó – Tekáč, Pečimut, Aschenbrier, Jankovský, Jančovič – Michal Simon, Kovalčík, Hanák, Zvara, Klein – Bölcs, Nemec, Slovík, Marek Simon, Kalina

UTB Zlín: Dočkal (25. Kučera) – Paksi, Strojil, Pospíšil, Martyčák, Nesrsta, Měšťánek, Malota, Petura, Holík, Vondruška, Šudoma, Pap, Sedláček, Galuška, Šimon, Kašpar

Rozhodca: Orolín – Uličný, Mašlanka

autor: Peter Klimašovský