shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Kamzíkov hattrick zaistil UMB tímu víťazstvo v treťom finálovom zápase

Na treťom finálovom zápase sa malo rozhodnúť o tom či si trofej prevezme UK Praha, alebo si o ňu ešte bude môcť zabojovať UMB tím. Po obrovskom a dramatickom súboji si výhru nakoniec užili domáci, ktorí budú vo finálovom boji pokračovať aj zajtra. 

UMB Banská Bystrica – UK Praha 6:5 (2:1, 1:1, 3:3)

Góly a asistencie: 4. Kamzík (Indrych. Majling), 20. Žáčik (Mančák, 22.Kamzík, 50. Kasanický (Kamzík), 58. Majling (Indrych, Kandra), 59. Kamzík (Indrych) – 4. Novák (Christl), 27. Slánský (Klindera), 41. Krátky (Krudenc, Hučko), 42. Kasala (Gremlica), 44. Valder (Bartoš)

Vylúčení: 12:8

Rozhodovali: Mĺkvy M., Výborny T. – Frimmel R., Gegáň T.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Prmus, Janečko, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Málus, Kmazík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Michalčík, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Janák, Mendel, Koch

UK Praha: Karda, Oliva – Vacek, Krátky, Kukačka, Hučko, Slánský, Baláž, Kasala, Bartoš, Svoboda, Klindera, Knobloch, Pastier, Herr, Krudenc, Christl, Novák, Veselý, Gremlica, Valder, Rovný

Po úvodnom buly tretieho finálového zápasu tímov UK Praha a UMB Banská Bystrica sa k puku dostali Bystričania, ktorí sa rozhodli hneď atakovať bránku. Puk sa však odrazil od masky gólmana Kardu. Puk si tak prevzali súperi a v 3. minúte sa im podarilo otvoriť skóre zápasu. Tím UK Praha sa však z vedenia netešil pridlho. V priebehu 30 sekúnd domáci vyrovnali skóre. O obrovskú radosť na striedačke UMB tímu a na tribúne sa postaral Kamzík ktorý po Indrychovej asistencii poslal puk priamou strelou spomedzi kruhov za chrbát Kardu.  UK Praha sa po inkasovaní zaktivizovala a čoraz viac presúvala hru do útočného pásma. UMB tím sa taktiež dostal do niekoľkých šancí, no rovnako ako súperi  žiadnu nezužitkovali. Od 13. minúty začali preberať iniciatívu Bystričania a spustili na bránku súperov paľbu. Karda však statočne podržal svojich spoluhráčov. V 16. minúte sa domáci dostali do oslabovej hry rovno dva krát. V presilovej hre 5 na 3  súperi presilovku nevyužili. Presne 34. sekúnd do konca prvej tretiny sa podarilo Bystrickému tímu dostať do vedenia. Gól do šatní poslal Žáčik, ktorý si počkal na načasovanú prihrávku Mančáka spoza bránky.

Aj začiatkom druhej tretiny si domáci tím vybojoval aplaus fanúšikov, keď sa puk ocitol v bránke súperov veľmi nezvyčajným spôsobom. Hráč UK Prahy si v obrannom pásme domácich prevzal puk a korčuľoval s ním smerom na Kardu. Jeho nepozornosť využil už skórujúci Kamzík a svojou hokejkou narazil do jeho a puk odskočil. Karda túto situáciu nepredpokladal a nedokázal zabrániť gólu. Napätie sa na ľade neprestávalo zvyšovať. Hostia sa na moment dostali pred Korytára, no žiadna zo striel ho nedokázala prestreliť. V  25. minúte sa rozhodca postaral o ďalšiu presilovú hru pre hostí 5 na 3. UMB tím však oslabenie statočne ustál. V momente ukončenia trestu súperov v 27. minúte nakoniec Korytár podľahol strele. Slanský  znížil stav stretnutia na 3:2. V 30. minúte sa aj UMB tímu naskytla príležitosť hrať hru v presilovke 5 na 4, ktorú nezúžitkovali. V 32. minúte však dostali možnosť na opravu, keď sa UK Praha oslabila za narazenie na mantinel. V 33. minúte sa na trestné lavičky posadili hráči oboch tímov za hrubosť. Hra pokračovala 5 na 4. Hostia sa  dopustili ďalšieho faulu, čo dostalo domácich do presilovej hry 5 na 3. Ani v tejto presilovke sa domácim nepodarilo skórovať. Hra pokračovala zo strany na stranu. Skóre zostalo až do konca druhej tretiny nezmenené 3.2.

V prvej minúte tretej tretiny sa UK Prahe podarilo remízovať a o minútu na to už boli vo vedúcej pozícii. O vzrast skóre na 3:4 sa postaral Kasala. Hostia sa usadili v obrannom pásme UMB tímu a neprestali atakovať Korytára. Po obrovskej snahe nakoniec podľahol Valderovej strele od modrej. Súperi z Prahy tak viedli 3:5. V 46. minúte domáci opäť hrali v oslabení. Až do 50. minúty sa oba tímy pokúšali atakovať gólmanov. Úspešne zakončili domáci. O znížení stavu na 4:5 rozhodol Kasanický. V 51. minúte sa na trestné opäť posadili domáci. Vzápätí na ľadovej ploche vyústilo napätie a zvrtla sa bitka, ktorá poslala na trestné ďalších troch hráčov UMB tímu a dvoch hráčov tímu UK Praha. Pokračovala hra 5 na 3. Vylúčenie domácich prišlo aj v nasledujúcich minútach, čo umožnilo súperom opäť skórovať. Domáci tím však nepustil Prahu do výraznejších šancí.  V 55. minúte sa hra obrátila a domáci hrali presilovú hru, ktorú im zariadil Kukačka za seknutie. Na zimnom štadióne prišlo dve minúty do konca zápasu zemetrasenie, keď Bystričania vyrovnali stav stretnutia na 5:5. V 59. minúte sa rozhodlo. Skóre sa premenilo na 6:5 keď si Kamzík strelil krásny hattrick.

 

Autor foto: Čalfa z No_a_čO